» » Форум участі в рамках Програми DOBRE

Форум участі в рамках Програми DOBRE

Відбувся Форум участі «Простір взаємодії та синергії»  –  підсумковий захід  роботи за рік з вісьмома громадами області в рамках Програма DOBRE.

Захід включав декілька блоків. Перший стосувався залучення громадськості до управління громадою, другий – реалізації громадським організаціями та ініціативами мінігрантів.

У форумі взяли участь представники місцевого самоврядування та громадських організацій. Сновщину представляли начальник та головний спеціаліст відділу організаційної роботи, інформаційного забезпечення та звʼязків з громадськістю міської ради Лариса Мартиненко та Наталія Близнюк. Вони презентували присутнім процес залучення громадян під час  створення логотипу Сновської громади.

Інші преждсавники громад розповідали про свої напрацювання щодо залучення громадян через реалізацію Громадського бюджету, через реалізацію проектів в межах конкурсу «Громадські ініціативи для відновлення та розвитку територіальних громад», наводили приклади заходів згуртування і  що вони дають громадам.

Саме у спілкування, обговоренні результатів роботи  та нових знайомствах і була унікальність форуму. Це дозволило присутнім розглянути та обговорити проблемні питання, які є у громадах, з різних ракурсів.

«Ми отримали відгуки від людей, що такі заходи їм потрібні не тільки для того, щоб обмінятись досвідом, а й відволіктися від буденності. Вважаємо такі заходи актуальними у подальшому», – каже координаторка напрямку залучення громадян Тетяна Романова.

Досвід громадських організацій, які реалізували проєкти в рамках програми Добре був дуже корисним для тих учасників заходу, які ще не долучились до ініціативи, проте вже цікавляться та планують участь у програмі. Присутні ділились з ними досвідом підвищення рівня організаційної спроможності та експертного супроводу в ході діяльності.

«Це дуже позитивна і перспективна робота. Чекаємо продовження і будемо сподіватися, що всі організації, які долучалися до активностей, і надалі матимуть прогрес та покажуть максимальний результат», – підсумувала координаторка напрямку розвитку ОГС Наталія Висіканець.

З учасниками форуму були спеціалістка з питань залучення громадян Програми USAID DOBRE Галина Скальська та  старший  програмний спеціаліст Програми DOBRE у Чернігівській області Наталія Сафронова.

Захід був організований у рамках проєкту DOBRE. Голос громад – Чернігівщина, який впроваджує ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» у межах Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

#DOBRE

#DOBRE_практики

#ГолосГромади

#DOBRE_молодь