» » Голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус побував на Сновщині  у закладах освіти та охорони здоров’я, а також оглянув як іде капітальний ремонт мосту через р.Снов

Голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус побував на Сновщині  у закладах освіти та охорони здоров’я, а також оглянув як іде капітальний ремонт мосту через р.Снов

Голова Чернігівської облдержадміністрації  В’ячеслав Чаус 25січня вдруге після призначення на посаду відвідав Сновщину. У робочій поїздці також взяли участь його перший заступник Костянтин Мегем та в.о. голови райдержадміінстарції Анжела Ющенко. Разом з міським головою Олександром Медведьовим гості відвідали Вище училище лісового господарства, одне з найкращих в області, з гарною навчальною базою. Заклад здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації з технологічно складних професій та спеціальностей, діяльність яких пов’язана зі складною організацією праці. Директор Лариса Дубина показала навчальні кімнати  та майстерні, де навчаються учні, кухню та міні-музей училища. В училищі опановують робітничі професії і діти з інвалідністю, що дасть їм змогу легше пристосуватися у дорослому житті, знайти роботу і бути затребуваними. Цікаво було бачити взимку ящики з тюльпанами, які вирощують до 8 Березня майстри ВПУЛГ разом з учнями.

Зустрічала в цей день гостей і директор Сновської гімназії Лариса Амельченко. На даний час у закладі призупинені навчання через високу захворюваність учнів та педагогів. Проте все готове до навчального процесу, крім їдальні. Шостий рік поспіль, після пожежі, яка сталася у закладі, харчоблок ніяк не вдається відновити. Дітей підвозять до їдальні в училище та ЗОШ №2. Це дуже не зручно, багато учнів відмовляється взагалі через це від гарячого харчування. Уроки в гімназії закінчуються пізніше через збільшені перерви, і відповідно, діти не встигають на заняття до позашкільних закладів, спортшколи тощо.

— Наразі заклад має гарне приміщення їдальні, та для відновлення його роботи необхідно закупити сучасне обладнання. На ці потреби цьогоріч передбачена субвенція. Сновська гімназія є в переліку претендентів на державне фінансування. Якщо ж не потрапить саме під ці видатки, шукатимемо інші джерела. У будь-якому разі діти мають отримати можливість харчуватися якісно та комфортно, — зазначив В’ячеслав Чаус.

Разом із першим заступником міського голови Павлом Мірошниченко керівники області та району побували у поліклініці Сновської ЦРЛ. Генеральний директорі Ірина Якубовська провела коротку екскурсію закладом, показала придбане нещодавно нове медичне обладнання. Вона зазначила, що в минулому році лікарнею було підписано з НСЖУ 5 пакетів медичних послуг, а на 2022 рік подано 10 пакетів на погодження, що дасть змогу залучити більше коштів до закладу. Перспектива для розвитку лікарні є, але головною проблемою залишається нестача лікарів.

В’ячеслав Чаус завітав і до пункту щеплень первинної ланки медицини громади, яку очолює генеральний директор Олена Шарпан. Вона поінформувала, що в наявності є 4 вакцини від коронавірусу. Останнім часом збільшилася кількість бажаючих отримати щеплення і зокрема, бустерну дозу.

— Зараз мова не лише про covid. Інші хвороби не чекають. Зокрема поліомієліт, ліків від якого нема, а порятунок лише один – щеплення, – наголосив голова облдержадміністрації.

На завершення робочої поїздки губернатор оглянув процес капітального ремонту мосту через р.Снов між Сновськом та Гвоздиківкою. Роботи тут тривають в рамках президентської програми «Велике будівництво» і за словами начальника Служби автомобільних доріг в області Романа Сміяненка, мали бути завершені ще в грудні минулого року, але через дефіцит балок терміни будівництва подовжили. Зараз міст готовий на 64%, його відкриття планується влітку 2022 року.

В`ячеслав Чаус в ході візиту на Сновщину побував на сесії міської ради, поспілкуватися з депутатами та старостами громади, відповів на їхні запитання та взяв до уваги порушені ними проблеми.

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю