» » Головні питання сьогодення – безпека в умовах воєнного стану, мобілізація, підготовка до опалювального сезону та протидія дезінформації

Головні питання сьогодення – безпека в умовах воєнного стану, мобілізація, підготовка до опалювального сезону та протидія дезінформації

Під керівництвом міського голови Олександра Медведьова відбулася нарада зі старостами, керівниками управлінь, відділів, закладів та організацій громади.

На початку засідання у присутності старост комісія з питань перейменування вулиць та провулків у населених пунктах Сновської територіальної громади  обговорила запропоновані назви по старостатах.  Озвучила їх  секретар комісії, начальник відділу культури і туризму міської ради Наталія Добненко. Жителі сіл виявили бажання назвати вулиці, які підпадають під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та

заборону пропаганди їхньої символіки», у більш прості назви – Травнева, Березнева, Свята, Лісова, Широка. У Тихоновичах та Нових Боровичах запропоновано назвати вулиці на честь земляків, загиблих у боях з російськими окупантами. Після ще одного засідання комісії щодо обговорення перейменування міських вулиць, всі варіанти назв вулиць і провулків на Сновщині будуть представлені громадськості для обговорення і тільки потім будуть затверджені на перейменування.

Про організацію роботи із протидії дезінформації та інформаційному впливу з боку країни-агресора поінформувала пристуніх головний спеціаліст відділу організаційної роботи, інформзабезпечення та зв’язків з громадськістю Лариса Мартиненко. Вона розповіла про маніпуляції прихильників «руського міра» у соцмережах, зокрема у Фейсбук і наголосила, що черпати достовірну інформацію потрібно на офіційних сайтах, телеграмканалах і офіційних сторінках органів влади, а не на сайтах-сміттярках. Адже в Україні триває неоголошена війна, і не лише на військовому, а й на інформаційному фронті. Нагадала, що для допомоги ЗСУ в Україні створили чат-бот єВорог у Телеграмканалі, за допомогою якого можна повідомити про пересування окупантів, ворожої техніки, диверсантів та тих, хто співпрацює з російськими агресорами.

Про виконання заходів з мобілізації та призову на військову службу доповів підполковник Андрій Ісаченко, начальник другого відділу Корюківського районного центру комплектування і соціальної підтримки (м.Сновськ). Він зазначив, що старости повинні доповідати у поліцію про тих, хто ухиляється від мобілізації. Нині наша країна у стані війни і такі дії тих, хто отримав повістку, недопустимі. Андрій Олександрович  надав контакти старостам, куди повідомляти у разі появи на території громади підозрілих осіб, ворожої техніки тощо.

Начальник Сновського сектору поліцейської діяльності № 1 Корюківського РВП ГУНП в Чернігівській області Ігор Богдан поінформував про роботу поліцейських із забезпечення правопорядку в умовах воєнного стану. Зокрема,  за місяць було розкрито 9 злочинів, винних притягнуто до кримінальної відповідальності (зберігання і вирощування наркотичних засобів, незаконне проникнення в житло тощо). У місцевих жителів виявлено і вилучено автомат  з набоями і два гранатомети. Загалом за липень на порушників правопорядку складено понад 200 протоколів, у тому числі 19 – за кермування водіями  у нетверезому стані. Штрафи, які вони сплатять, поповнять місцевий бюджет. Особливу увагу старост і керівництва громади Ігор Леонідович просив звернути на облік внутрішньо переміщених осіб зі східних областей України, Республіки Білорусь та РФ.

Далі присутні на нараді старости, керівники управлінь, відділів, закладів та організацій громади прозвітували міському голові про забезпечення закладів твердим паливом до чергового опалювального сезону. Адже наступна зима буде складною в питанні обігріву приміщень. На сьогодні майже стовідсоткова забезпеченість дровами у закладах культури, медицина і адмінприміщеннях старостатів. Не зважаючи на те, чи зможуть розпочати навчальний рік школярі очно, міський голова наголосив, що школам дрова потрібно заготовити у повному об’ємі до потреби.

Для бюджетних закладів громади, які опалюються лише газом,  міською радою розробляються альтернативні плани їх роботи в зимових умовах.

На завершення зібрання керуючий справами (секретар) виконавчого комітету Володимир Карпенко закликав старост завчасно подавати пропозиції з різних питань життєдіяльності сіл на розгляд чергового засідання виконкому.

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю