» » Громадяни, які прибули із-за кордону, мають перебувати на самоізоляції

Громадяни, які прибули із-за кордону, мають перебувати на самоізоляції

Як повідомила головний лікар КНП «Сновський центр первинної медичної допомоги» Олена Шарпан, станом на 30 березня на обліку в сімейних лікарів Сновщини перебуває 13 осіб, які повернулися із-за кордону. З ними провели роз’яснювальну роботу і закликали дотримуватися 14-денного режиму самоізоляції вдома. Вони та члени їх сімей, з якими вони контактували, перебувають під наглядом сімейних лікарів, які телефонують їм щоденно, питають про стан  здоров’я та просять виміряти температуру тіла. Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають, відвідування громадських місць.

Велике прохання до всіх, хто під час карантину прибув із-за кордону в Україну,  звернутися до лікарні за тел.: (098)7248385, (098)8865646, (098)8626857.

Будьте свідомі, дисципліновані й відповідальні, дотримуйтесь всіх рекомендацій лікаря! Не наражайте себе і оточуючих на небезпеку. При перших же симптомах застуди повідомляйте лікаря. Тільки разом ми зможемо зменшити поширення коронавірусу і врятуватися від його наслідків.

У разі виявлення фактів, коли громадяни порушують правила карантину, жителі громади можуть звернутись до районного відділу поліції за телефоном 102.

 

Міністерство охорони здоров’я України роз’яснює

Що означає «самоізоляція»?

Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми.

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Для кого потрібна самоізоляція?

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

ви очікуєте результатів тесту на коронавірус COVID-19;

якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19;

якщо ви нещодавно повернулися з країни чи міста, де зафіксовані випадки коронавірусу COVID-19 (навіть якщо у вас відсутні симптоми).

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менш ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись у першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо Ви проживаєте не одні?

Якщо ви проживаєте із сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю (використовуйте одноразові серветки та хустинки). Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Мінімізуйте походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо вам необхідно покинути житло?

Якщо у вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити, якщо у вас з’явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми COVID-19 (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура тощо) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

Порушників самоізоляції очікує штраф від 17 до 34 тисяч гривень.