» » Хвилина мовчання

Хвилина мовчання

У 2023 році Україна вперше відзначатиме День захисників і захисниць 1 жовтня. Це свято відзначається в Україні на державному рівні від 2014 року на знак вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

Починаючи з цього року День захисників і захисниць перенесено з 14 на 1 жовтня у зв’язку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. Адже це свято збігається з Покровою Пресвятої Богородиці, що не випадково. Пресвяту Богородицю дуже шанували козаки, а Покрова для них була одним із найвеличніших свят, за що й отримала другу назву – Козацька Покрова. Козацькі традиції бережуть і розвивають сучасні захисники і захисниці України.

За рекомендацією Президента України Володимира Зеленського у День захисників і захисниць України  1 жовтня о 9:00 по всій країні відбудеться масштабна хвилина мовчання в пам’ять про всіх загиблих воїнів.

Цієї неділі вперше вся Україна на хвилину повинна зупинитися, щоб мовчанням вшанувати подвиг наших людей, які загинули, захищаючи нашу державу.