» » ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення громадського обговорення про припинення юридичної особи Гімназії с. Сновське Сновської міської ради Корюківського району Чернігівської області шляхом ліквідації

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення громадського обговорення про припинення юридичної особи Гімназії с. Сновське Сновської міської ради Корюківського району Чернігівської області шляхом ліквідації

  1. Найменування організатора громадського обговорення –  Сновська міська рада.
  2. Ініціатор громадського обговорення –  Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Сновської міської ради
  3. Мета: врахування думки жителів Сновської міської територіальної громади щодо ліквідації Гімназії с. Сновське Сновської міської ради Корюківського району Чернігівської області.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

І. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник.

ІІ. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

  1. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

Згідно з Конституцією України (ст. 143):

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26):

«Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

Головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні. На жаль, з кожним роком як в Україні, так і у нашій громаді зокрема, зменшується народжуваність,  відповідно  зменшується кількість учнів.

Вагома видаткова частина бюджету Сновської міської територіальної громади використовується на забезпечення надання освітніх послуг. Середня наповнюваність класів у закладах освіти громади становить 14 учнів, при розрахунковій наповнюваності 20 учнів, визначеній Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2024 року № 245 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 6 і від 27 грудня 2017 р. № 1088» «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам».

Значною проблемою у громаді є утримання та належне функціонування шкіл  через наявність малокомплектних закладів загальної середньої освіти. У 2024 році назріла потреба в проведенні оптимізації закладів освіти з низькою наповнюваністю.

У Гімназії с. Сновське Сновської міської ради Корюківського району Чернігівської області навчається 43 учні, середня наповнюваність складає 6 учнів, вартість утримання одного учня даного закладу становить 59,5 тис.грн. у 2021 році, 52,7 тис.грн. у 2022 році, 54,8 тис.грн. у 2023 році. Середня вартість утримання 1 учня у закладі загальної середньої освіти складає 37,7 тис.грн. У закладі у 2023-2024 навчальному році працює 12 педагогічних працівників, з них 1 сумісник та 1 пенсіонер та 4 – обслуговуючого персоналу.

Видатки на утримання Гімназії с. Сновське становили у 2021 році – 3,453 тис.грн., у 2022 році – 3,008 тис.грн., у 2023 році складають 2,651 тис.грн.

Перспективи збільшення наповнюваності закладу не передбачається. У дошкільному підрозділі зареєстровано 8 дітей.

Відповідно до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2024 року № 245 зі змінами та доповненнями: «За рахунок субвенції не здійснюється з 1 вересня 2025 року фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи), кількість учнів у яких становить менше 45 осіб».

Гімназія с. Сновське знаходиться на відстані 23 км від кордону з російською федерацією, що у разі наявності укриття дає змогу організувати освітній процес в очному або змішаному форматі. На жаль, у даному закладі укриття відсутнє.

На сьогодні єдиним оптимальним завданням у вирішенні проблеми малокомплектності шкіл є оптимізація мережі, зокрема, ліквідація Гімназії с. Сновське Сновської міської ради Корюківського району Чернігівської області. Для учнів Гімназії с. Сновське Сновської міської ради Корюківського району Чернігівської області буде забезпечено підвезення до обраних закладів освіти м. Сновськ. Вивчається питання працевлаштування вчителів у заклади освіти громади.

Формат проведення громадського обговорення: пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 15200, вул. Миру, 53, м Сновськ, (Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Сновської міської ради).  Також із дотриманням усіх заходів безпеки: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі Гімназії с. Сновське Сновської міської ради Корюківського району Чернігівської області зустрічей з громадськістю і колективом закладу освіти, на платформі публічних електронних консультацій з громадськістю E-DEM: https://consult.e-dem.ua/npas/419

Анонімні повідомлення не розглядаються.

До участі в обговоренні запрошуються мешканці Сновської міської територіальної громади у терміни з 04 липння 2024 року по 04 липня 2025 року.

  1. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: 15200, вул. Миру, 53, м Сновськ, (Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Сновської міської ради), електронна адреса: osvitasnovsk@ukr.net
  2. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення –  Мірошниченко Лариса Олександрівна,  в.о.начальника управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Сновської міської ради Корюківського району Чернігівської області.
  3. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на офіційному вебсайті Сновської міської ради.