» » Карантин спонукав до нових пошуків

Карантин спонукав до нових пошуків

Зміни в суспільстві, комп’ютеризація призвели до нового підходу в роботі з дітьми, в пріоритеті стали їх інтереси і бажання, виокремилась дозвіллєво-розважальна функція бібліотеки. Тому перехід до роботи з юними користувачами в умовах карантину тільки активізував бібліотекарів, відкриваючи нові можливості. Вони вдало поєднали бажання дітей працювати з комп’ютерними технологіями і популяризацією прочитаної книги, яка найбільше сподобалась.

В мережі «Фейсбук» було проведено онлайн конкурс «Stand-Up Книга». В його ході діти мали так презентувати улюблену книгу, аби її обов’язково захотіли прочитати й інші. Відеозаписи представлялись на сторінці Сновської ЦБС і протягом тижня оцінювались глядачами. Потім журі підводило підсумок. В умовах карантину не можна було зібрати сміливців на заключне свято, тому учасників запрошували поодинці. Їх урочисто вітали, вручали дипломи і гарні книжки в подарунок.

Відзначивши прагнення дітей займатися відеозаписом, бібліотека відкрила на сторінці у мережі рубрику «Книжковий позитив», де надає слово бажаючим розповісти про прочитану книгу. Це стало неабияким стимулом до читання!

В умовах карантину бібліотека була вимушена створити в режимі онлайн подобу «Казкотерапії» у вигляді рубрики «Дитяча бібліотека: казка-онлайн». Для читання казок запрошуються як дорослі, так і діти, забезпечується супровід у виконанні лялькового театру або ілюстрацій.

Бібліотечні працівники успішно працюють над онлайн-рубрикою «Ювілей книги», підсилюючи розповідь предметно-книжковою виставкою.

Заходи з використанням соціальних мереж дають можливість залучити до бібліотеки і тих дітей, які не дуже люблять читати, збільшують коло її шанувальників.

Відділ культури і туризму Сновської міської ради