» » Кашлюк – небезпечне інфекційне захворювання!

Кашлюк – небезпечне інфекційне захворювання!

Медичний директор КНП “Сновський центр первинної медичної допомоги” Катерина Сильченко застерігає, що наразі серед населення зростає кількість дітей та дорослих, які почали хворіти на кашлюк (коклюш). Причина зростання захворюваності — велика кількість нещеплених дітей.
Чим небезпечний кашлюк?
Кашлюк є дуже заразним, він легко поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні.
Найбільш небезпечною хвороба є для немовлят, у яких може викликати апное — тимчасову зупинку дихання. Крім того, у новонароджених і немовлят хвороба може протікати важко, є високий ризик ускладнень та смерті.
Старші діти та дорослі зазвичай одужують від кашлюку, але хвороба є виснажливою та сильно ослаблює організм.
Які симптоми кашлюка?
Хвороба починається як ГРВІ. Через 5-8 днів з’являється нападоподібний спазматичний кашель аж до почервоніння обличчя, сльозотечі, кашель має характерний свист.
Напади кашлю стаються частіше вночі, ніж удень, кашель може супроводжуватись гарячкою, нежитю та іншими ознаками ГРВІ.
У немовлят кашель може не проявлятись – але в них може ставатися зупинка дихання на короткий час, про що може свідчити посиніння обличчя.
Одужання починається через 4-8 тижнів, хворий починає рідше кашляти, приступи кашлю стають слабшими. Іноді період одужання може тривати від 2 до 6 місяців.
❗ За перших ознак сильного кашлю у немовлят та симптомів апное — негайно зверніться до лікаря!
Як запобігти кашлюку?
Лікарка настійливо радить вакцинувати дітей від кашлюку. Перше щеплення (вакцина АКДП) роблять немовлятам у 2 місяці, тому найтяжчий перебіг хвороби у невакцинованих малюків до 2 місяців. Потім роблять ревакцинацію дітям у 4, 6 та 18 місяців. Якщо з якоїсь причини щеплення пропустили, наздоженіть його якнайшвидше.
✅Колективний же імунітет виробляється лише тоді, коли 95 і більше відсотків дітей вакциновано.
Також, від кашлюку потрібно вакцинуватися вагітним жінкам у термін від 16 до 32 тижня вагітності незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві. Це необхідно, щоб захистити дитину від кашлюку в перші місяці її життя до отримання нею вакцини.
Захистіть своїх дітей від важкої хвороби та ускладнень — робіть усі щеплення за календарем!