Медичний директор КНП “Сновський центр первинної медичної допомоги” Катерина Сильченко застерігає, що наразі серед населення зростає кількість дітей та дорослих, які почали хворіти на кашлюк (коклюш). Причина зростання захворюваності — велика кількість нещеплених дітей.

Кашлюк є дуже заразним, він легко поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні.
Найбільш небезпечною хвороба є для немовлят, у яких може викликати апное — тимчасову зупинку дихання. Крім того, у новонароджених і немовлят хвороба може протікати важко, є високий ризик ускладнень та смерті.
Старші діти та дорослі зазвичай одужують від кашлюку, але хвороба є виснажливою та сильно ослаблює організм.

Хвороба починається як ГРВІ. Через 5-8 днів з’являється нападоподібний спазматичний кашель аж до почервоніння обличчя, сльозотечі, кашель має характерний свист.
Напади кашлю стаються частіше вночі, ніж удень, кашель може супроводжуватись гарячкою, нежитю та іншими ознаками ГРВІ.
У немовлят кашель може не проявлятись – але в них може ставатися зупинка дихання на короткий час, про що може свідчити посиніння обличчя.
Одужання починається через 4-8 тижнів, хворий починає рідше кашляти, приступи кашлю стають слабшими. Іноді період одужання може тривати від 2 до 6 місяців.


Лікарка настійливо радить вакцинувати дітей від кашлюку. Перше щеплення (вакцина АКДП) роблять немовлятам у 2 місяці, тому найтяжчий перебіг хвороби у невакцинованих малюків до 2 місяців. Потім роблять ревакцинацію дітям у 4, 6 та 18 місяців. Якщо з якоїсь причини щеплення пропустили, наздоженіть його якнайшвидше.


Захистіть своїх дітей від важкої хвороби та ускладнень — робіть усі щеплення за календарем! 
