» » Оновлена дитяча бібліотека чекає читачів

Оновлена дитяча бібліотека чекає читачів

Під час тривалого карантину, за відсутності відвідувачів, працівники дитячої бібліотеки вирішили не гаяти часу, а використати його з користю для свого закладу.

– За підтримки начальника відділу культури і туризму Сновської міської ради, депутата міської ради Наталії Добненко та завдяки допомозі колег з центральної бібліотеки ми всі разом доклали зусиль і оновили кімнати приміщення для привабливості та зручності читачів, – розповіла директор ЦБС Ніна Мокросноп.

– Почалося все, як і будь-яке будівництво, з туалету. Він у нас був лише на подвір’ї, а ми вирішили для зручності дітей облаштувати теплу туалетну кімнату в приміщенні, – розповідають бібліотекарі.

А далі це переобладнання, як ефект доміно, потягло за собою ремонт коридору, роздягальні, читального залу…  Нині у приміщенні переклеєні шпалери, стіни набули яскравого і привабливого вигляду, замінено лампи на енергозберігаючі.  Привертатиме увагу маленьких читачів літня інсталяція у вигляді сонечка на стелі у відділі видачі книжок  для малят.

Сучасного вигляду набула читальна зала, в якій постелено нове килимове покриття, закуплено комплект різнокольорових пуфиків, різні настільні ігри, новий комплект ляльок, бо віднедавна тут показують і лялькові вистави. За сприяння Наталії Добненко,  все це придбано за кошти відділу культури і туризму Сновської міської ради

Осучаснено і розширено доступ до бібліотечного фонду у відділах дитячої бібліотеки. У кожній кімнаті повно квітів, облаштовані різноманітні цікаві виставки, місця для ігор і творчості. Є проекторта і екран, щоб діти могли переглянути улюблені фільми та мультики.

В бібліотеці також є безкоштовний доступ до Інтернету, тож юні відвідувачі книгозбірні можуть і погратися, і знайти корисну інформацію. Звичайно, хотілося б ще додатково поповнити заклад комп’ютерною технікою.

Бібліотека пропонує  дуже багато книг та  журналів, які для дітей, так і для їхніх батьків.

Цікаво, що своїм голосуванням читачі визначають  найкращу книгу, яка їм сподобалася. А ще в дитячій бібліотеці є скринька побажань:  читачі свого часу мріяли про теплий туалет та нові ігри в бібліотеці  – це здійснилося. Тепер діти ще хочуть бібліодискотеку та плиту для приготування їжі, щоб проводити різні майстер класи з кулінарії. Зробили у коридорі бібліотеки фонтанчик, бо коли діти граються і бігають їм хочеться втамувати спрагу.

Адже нині дитяча бібліотека це не лише місце, де можна взяти почитати книгу, а й улюблене місце проведення дозвілля дітей. Тут щосуботи відбувалися і будуть відбуватися після карантину бібліотусовки. Адже для цього є простір, а креативні ідеї  від самих бібліотекарів зацікавлюють дітей. До речі, щоб прикрасити улюблений заклад , юні читачі, які відвідують СЮТ та ЦДЮТ, принесли до бібліотеки свої вироби та картини.

Наталія Добненко дякує колективу дитячої бібліотеки за відповідальне і творче ставлення до своєї роботи, за ремонт і переобладнання у сучасному стилі бібліотеки.

Кажуть бібліотекарі велике спасибі депутату міської ради Світлані Скідан, яка за власні кошти випрала всі килимові покриття для закладу.

Наш земляк Дмитро Паршенко, який нині працює в Києві програмістом, відвідує час від часу свою улюблену дитячу бібліотеку і цікавиться її проблемами та планами. Дізнавшись, що фонд книгозбірні періодично  поповнюється, але не такими темпами, як хотілося б, він особисто подарував бібліотеці понад 200 екземплярів нових сучасних дитячих книжок. Бібліотекарі висловлюють йому щиру вдячність, а також всім тим, хто допомагає закладу.

Не дарма кажуть: книжки читають люди, які задоволені своїм життям. Бібліотекарі хочуть, щоб таких людей ставало якомога більше, тому з нетерпінням чекають юних читачів у дитячій бібліотеці.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради