» » Конфісковано земельні ділянки, що належали громадянці російської федерації

Конфісковано земельні ділянки, що належали громадянці російської федерації

Щорським районним судом Чернігівської області 18.03.2024 ухвалено судове рішення про конфіскацію двох земельних ділянок загальною площею 5 га на території Сновської ОТГ, що належали громадянці російської федерації, задовольнивши позовну заяву, подану Корюківською окружною прокуратурою в інтересах держави в особі Головного управління  Держгеокадастру у Чернігівській області.

Встановлено, що громадянка російської федерації набула в 2019 році у власність землі сільськогосподарського призначення в порядку спадкування, але проігнорувала вимоги Земельного кодексу України і впродовж року не здійснила їх відчуження.

Відповідно до статті 13 Конституції України земля, яка знаходяться в межах території України, є об’єктом права власності Українського народу. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону (стаття 14 Конституції України).

Статтями 81 та 145 Земельного кодексу України передбачено, що землі сільськогосподарського призначення не можуть перебувати у власності іноземних громадян. У разі, якщо до іноземця переходить право власності на земельну ділянку, яка не може набуватися ним у власність, то така земля підлягає відчуженню її власником протягом року з моменту переходу такого права.

Корюківська окружна прокуратура