» » Кошти, що витрачаються на гасіння торфовищ, могли бути використані на медицину, освіту чи спорт

Кошти, що витрачаються на гасіння торфовищ, могли бути використані на медицину, освіту чи спорт

Секретар міської ради Наталія Самойлова взяла участь в оперативній нараді, яка відбулася 12 вересня у райдержадміністрації. Йшлося про попередження пожеж в природних екологічних системах з прийняттям конкретних заходів на місцях та про важливість інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення. Учасниками розширеної наради були заступника начальника Управління з реагування на надзвичайні ситуації управління ДСНС України в Чернігівській області В’ячеслав Вернидуб, представник управління Олександр Мотчаний, голови райдержадміністрації Валерій Радібеда, начальник Сновського РС УДСНС Андрій Терещенко, представники відділу райдержадміністрації, Національної поліції, Державної екологічної інспекції, лісових господарств та в.о. старости.

Як повідомив В’ячеслав Вернидуб, саме на Сновщині склалася складана ситуація з пожежами торфовищ. Хоча наразі вони горять на Чернігівщині, Ріпкінщині, Сосниччині та інших територіях.

  • Нам доведеться зменшити кількість техніки та особового складу рятувальників, які задіяні у Сновському районі, бо їм потрібно вирушати на допомогу в інші райони. Але я запевняю, що остаточне гасіння торф’яних боліт між селами Смяч та Заріччя буде продовжено до повної ліквідації пожежі.

Він подякував за взаємодію всіх служб у Сновській громаді у боротьбі з вогнем. Зокрема, за організацію міською радою харчування та проживання пожежних на території табору «Дружба», де рятувальники мали змогу помитися і відпочити в нормальних умовах. Станом на 12 вересня з бюджету міської ради витрачено 60 тис. грн. на паливо для заправки спецтехніки. “Ці кошти можна було б використати на медицину, освіту, спорт аби не пожежі”, – зауважив В’ячеслав Вернидуб.

У свою чергу Наталія Самойлова висловила вдячність керівництву лісництв та приватним підприємцям, які за потреби завжди надають техніку для гасіння торфовищ, в.о. старостам і жителям сіл Заріччя, Нові Млини та Смячі, які збирають продукти і безкоштовно годують пожежних, Св.-Миколаївській церкві за приготування гарячих обідів і вечерь.

На нараді було прийнято рішення про чергове проведення, починаючи з 13 вересня, постійних рейдів на території громади за участю пожежних, представників Нацполіції та екологічної інспекції з метою інформування населення, а при виявлення випадків паління сухої рослинності  –  складання протоколів на громадян.

Також прохання до в.о. старост провести знову роз’яснювальну роботу серед жителів сіл про недопущення спалювання трави та сміття на городах і луках. Загасити пожежу сухої трави на відкритих територіях непросто. А шкода від спалювання надзвичайно велика: погіршується видимість на дорогах, що призводить до аварій; дим впливає на стан здоров’я людини. Працівники лісництв через задимленість не можуть вести відеонагляд за лісом.

Дотримання елементарних правил безпеки не допустить виникнення пожеж на відкритих територіях:

  • не паліть сміття, сухе листя та траву;
  • навіть при невеликих поривах вітру краще відмовитись від розпалювання вогнища;
  • не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;
  • не залишайте без нагляду розпалені вогнища;
  • ніколи не кидайте непогашені сірники або цигарки;
  • пояснюйте всім, в тому числі дітям, що їхнє необережне поводження з вогнем може стати причиною пожежі.

Учасниками наради були обговорені ініш пропозиції боротьби з пожежами на відкритих територіях, в тому числі і про можливість використання залежів торфу і зменшення його кількості в болотах. Важливим моментом швидкого гасіння пожеж і не розповсюдження їх є оперативне повідомлення про займання. На нараді закликали всіх  – старост, жителів сіл і міста, пожежних – швидко реагувати і повідомляти на службу порятунку за номером «101».

Потрібно постійно моніторити ситуацію щодо того, чи їздять чужі автомобілі  по селу та  на полях, чи ходять чужі люди. Бо імовірніше за все, причиною займання торфовищ є підпали.

Тож не будьте байдужими! Лише спільними зусиллями можна вберегти природу від вогню!

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради

Leave a Reply