» » Круглий стіл з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Круглий стіл з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

У рамках відзначення Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС 14 грудня, в приміщенні районної ради  відбулося засідання «круглого столу».

Захід був присвячений Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який в Україні щорічно відзначають 14 грудня. Дата не випадкова, бо саме цього дня 1986 року було офіційно повідомлено про запуск в експлуатацію комплексу захисних споруд «Саркофаг», спорудженого над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Сама дата вшанування ліквідаторів, як державне свято, відповідно до Указу Президента України, відзначається в Україні з 2006 року.

Участь у заході взяли міський голова Олександр Медведьов, голова районної державної адміністрації Валерій Радібеда,  голова районної ради Ніна Кухаренко, заступник начальника управління соціального захисту населення Олена Луц, представник управління пенсійного фонду у м. Сновськ та у Сновському  районі з  громадянами, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС Наталія Васько, завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини м. Сновськ Анатолій Королецький,  представники окремих структурних підрозділів міської ради, райдержадміністрації, Сновського районного відділення Українського Національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, ЗМІ.

Мета «круглого столу» – посилення уваги до повсякденних потреб жителів району, які мають статус потерпілих та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з метою виявлення соціальних проблем та їх вирішення.

Захід розпочався із вшанування хвилиною мовчання героїв-ліквідаторів, які загинули під час аварії на ЧАЕС.

До учасників круглого столу зі словами вдячності та глибокої шани звернувся міський голова Олександр Медведьов, наголосивши, що подвиг здійснений нашими земляками та їхніми побратимами, є безсмертним, адже вони ціною власного життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття. «Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим. Він є, був і буде страшною трагедією людства», — відзначив посадовець.

У ході засідання присутні обговорили найболючіші питання сьогодення. Зокрема, мова йшла про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, про компенсаційні виплати, про пільгових автоперевізників, забезпечення безкоштовними ліками та санаторно-курортним лікуванням,   а також про пенсійне забезпечення учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, потерпілих від Чорнобильської катастрофи та про зміни, які відбулися з 1 жовтня 2017 року.

Всі виступаючі у своїх промовах дякували всіх ліквідаторів за їхній героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах. Бажали міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди.

За підсумками круглого столу очільники району  наголосили, що не дивлячись на складну ситуацію в країні, незмінним залишається на Сновщині пріоритетний напрямок щодо посилення уваги до повсякденних потреб жителів району, які мають статус потерпілих та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, удосконалення системи соціального захисту зазначеної категорії громадян, поліпшення рівня їхнього життя та добробуту.

По завершенню заходу відбулось покладання квітів до пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

Відділ організаційно – кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради.

Leave a Reply