» » Легалізація трудових відносин, як законодавчо визначений  принцип ведення господарської діяльності

Легалізація трудових відносин, як законодавчо визначений  принцип ведення господарської діяльності

Під такою назвою, враховуючи актуальність питання, відбувся семінар для роботодавців ринкоутворюючих підприємств громади за ініціативи Сновської районної філії Чернігівського ОЦЗ.

Незважаючи на роз’яснення в засобах масової інформації та вимоги діючого законодавства, оформлення належним чином трудових відносин з найманими працівниками на сьогодні є серйозною проблемою в країні.

Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець позбавляє їх права на оплачувані відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на соціальні гарантії, встановлені колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та пенсійне забезпечення.

А працівники, погоджуючись на «тіньову» зайнятість, повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.

У семінарі  взяли участь головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів України Управління Держпраці в Чернігівській області Тетяна ЧЕРНЯК та інспектор праці Сновської міської ради Валентин СІГУТА. З інформацією про стан ринку праці виступила директор Сновської РФ Чернігівського ОЦЗ Раїса АНИКІЄНКО.

Під час проведення заходу учасники обговорили актуальні питання та визначили шляхи подальшої співпраці щодо легалізації зайнятості й запобігання випадків використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин.

Відділ організаційно-кадрової, інформаційної роботи

та зв`язків з громадськістю Сновської міської ради