» » ЛЕПТОСПІРОЗ виявили у Снові!

ЛЕПТОСПІРОЗ виявили у Снові!

15 липня працівниками Сновського відділення Корюківського МРВ ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» було відібрано проби води для дослідження на лептоспіроз з трьох точок річки Снов на виконання рішення протоколу №3 засідання обласної комісії ТЕБ та НС.

У результаті мікробіологічного дослідження води зі Снові, взятої в зоні відпочинку в районі залізничного мосту, виявлено збудник лептоспірозу.

ЗАСТЕРІГАЄМО! Купання та використання річкової води для побутових потреб у зазначеному місці може бути небезпечною для здоров’я жителів і гостей громади та створює умови для зростання інфекційної захворюваності.

Лептоспіроз – це особливо небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira. Захворювання спільне для людей і тварин, проте від людини до людини не передається. Лептоспіроз  може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку) і навіть спричиняє смерть, якщо вчасно не звернутися за медичною допомогою.

Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів, собак, худоби.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).

В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні і влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм.

Людина може захворіти у період від 2 днів до 4 тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.

Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати ГРВІ чи грип. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно.

Лептоспіроз лікують антибіотиками. Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою – зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше, бо зволікання призводить до летальних випадків.

Ризики захворіти на лептоспіроз суттєво зменшуються, якщо ви уникаєте перебування у потенційно зараженій воді і контактів із інфікованими тваринами.

Найпоширеніші механізми передачі: контакт з тваринами, під час купання і риболовлі в заражених водоймах, сінокосу на зволожених територія, обробці городів, доглядаючи за інфікованими тваринами. Також можна заразитися лептоспірозом вживаючи заражену їжу (молоко, м’ясо) або пити сиру воду з природних джерел.

Якщо ви маєте бодай найменші симптоми захворювання – зверніться до лікаря. Лікування необхідно розпочати негайно, адже захворювання швидко прогресує.