Гарна новина – для того, щоби знайти базові дані, вам знадобиться не більше 30 хвилин.
Ось декілька лайфхаків для тих, хто тільки-но почав заповнювати декларацію:
Дізнайтеся дані про свою заробітну плату на порталі електронних послуг Пенсійного фонду (https://portal.pfu.gov.ua/). Для цього увійдіть на портал з допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та натисніть «Моя заробітна плата». Вказати ці дані треба в розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки».
Скористайтеся інтернет банкінгом, щоби дізнатися про свої грошові активи та банківські рахунки. Для цього зайдіть на сайт вашого банку та скористайтеся електронним кабінетом. Тут можна зручно скопіювати номери рахунків та знайти, скільки коштів у вас було станом на 31.12.2020. У деяких банках можна отримати спеціальну довідку «Інформація для декларації».
Не забудьте задекларувати нерухомість, у якій ви проживаєте та прописані. Повний перелік об’єктів нерухомості, які потрібно зазначити в декларації: https://bit.ly/3rGfTMO.
Більше про електронні реєстри, у яких можна знайти дані для декларації, ми писали тут: https://bit.ly/3dkXFeD.
Якщо поспіхом заповнюючи декларацію ви припустилися помилки, нагадуємо, що протягом 7 днів ви також можете подати виправлену декларацію.
Подати декларацію можна за посиланням: https://portal.nazk.gov.ua/login.
Нагадуємо, що за несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 1 ст. 172–6 КУпАП). Також особи, яких суд визнає винними в такому порушенні, вносяться до Реєстру корупціонерів.
Впевнені, що наступного року ви точно подасте декларацію заздалегідь
Відділ юридичної роботи та взаємодії з правоохоронними органами