» » Механізми громадської участі в громадах: навіщо потрібні і як вони працюють  для Сновської та Сосницької громад

Механізми громадської участі в громадах: навіщо потрібні і як вони працюють  для Сновської та Сосницької громад

Як ефективніше використовувати механізми участі в громаді за більше залучати людей до управлінських процесів — детально розбирали на тренінгу “Механізми громадської участі” з представниками Сосницької та Сновської громадами, що відбувся онлайн 3 червня в межах компоненту Програми DOBRE “Голос громади в місцевому самоврядуванні в Чернігівській області».

Учасники тренінгу дізналися, як можна залучати мешканців громади до процесів прийняття рішень та за допомогою яких інструментів це можна робити. Спільно з тренером обговорили переваги та перспективи інструментів участі, важливість взаємодії влади та громади.

Представники громад проаналізували інструменти участі, які вже є в громаді та спланували подальні дії щодо тих, які можна запровадити або удосконалити. Тренер в свою чергу ознайомив з формами залучення громадян: звернення громадян, громадські слухання, місцеві ініціативи, електронні петиції, консультативно-дорадчі органи, загальні збори громадян, публічні (електронні) консультації з громадськістю, органи самоорганізації населення, місцевий референдум, бюджет участі, доручення виборців, громадська експертиза, бюджетний регламент, тощо.

До тренінгу онлайн підключилися секретар міської ради Наталія Самойлова, працівники органів місцевого самоврядування та представники громадськості.

«За результатами цього тренінгу було напрацьовано бачення щодо подальшої роботи з найбільш актуальними інструментами участі, які будуть запроваджені в громадах. Наразі учасники тренінгу вже мають більш повне розуміння щодо тих чи інших механізмів участі та мають вже розуміння подальших кроків”, — прокоментувала Тетяна Романова, координаторка напряму залучення громадян в громадах Чернігівської області Програми DOBRE.

Також були наведені приклади успішних кейсів використання інструментів локальної демократії в інших громадах, що дуже зацікавило аудиторію.

Наступним кроком буде створення робочої групи та конкретні плани щодо подальших дій по залученню громадян до процесів прийняття рішень в громаді та впровадження (або вдосконалення) інструментів участі в Сосницькій та Сновській громадах.

Тож, всі, хто має бажання долучитись до реалізації механізмів участі в громаді, запрошуємо про це повідомити через реєстраційну форму: https://forms.gle/89Ue6Dsdwk6vcarp8

Тетяна Романова,
координаторка напряму залучення громадян та запровадження інструментів участі
проєкту “Голос громади в місцевому самоврядуванні в Чернігівській області”  програми ДОБРЕ