25 листопада 1924 р. при Управлінні Західної залізниці була утворена метеостанція, яка проводила спостереження за програмою II розряду.
Під час Другої світової війни метеостанція працювала з перервами. З 20 по 25 серпня 1941 р. залізничний вокзал і прилеглу територію не раз бомбардували, метеостанція згоріла разом з приладами, архівом і справами. Після відступу німецьких військ робота станції була відновлена 12 жовтня 1943 р. У липні 1944 р. станцію перенесли на нове місце.
У повоєнні роки метеостанція працювала стало. На метеостанції журнал історії зберігся з 1949 р. Він є головним джерелом інформації про роботу станції та її колектив. Із записів дізнаємося, що на метеомайданчику розташовувалися прилади для стандартних спостережень: за температурою повітря, поверхні ґрунту та на глибинах 5, 10, 15, 20 см., опадами, напрямком і швидкістю вітру.
У 1949 р. для обслуговування залізниці на майданчику встановили рейки для визначення їх температури. У 1952 р. з’явився ожеледний станок.
Поряд з метеорологічними спостереженнями проводили проводили спостереження за рівнем та температурою ґрунтових вод.
Агрометеорологічні спостереження проводили на метеомайданчику з 1944 р. У 1949 р. було встановлено коробку Нізєнькова, у 1950 р. мерзлотомір, а в 1955 р. розпочалось інструментальне визначення вологозапасів в ґрунті.
Розташування метеостанції не раз змінювалося, і лише у 1960 р. вона отримала теперішню будівлю за 4 км на південний схід від центру міста.
Цілою епохою в житті і роботі станції була діяльність Світлани Тарасівни Плишевської, яка упродовж 1973-2021 рр. працювала на метеорологічній станції Сновськ, із них 39 років – начальником. Завдяки її зусиллям доглянута територія милує око, а сама станція вже не один рік демонструє високу якість у проведенні спостережень, їх обробці та передаванні інформації. Трудовий внесок Світлани Тарасівни відзначено знаком «Почесний працівник гідрометслужби України».
Метеостанція Сновськ – одна з небагатьох, яка веде спостереження за радіоактивним забрудненням природного середовища за розгорнутою програмою: вимірювання потужності експозиційної дози гамма-випромінення, відбирання проб повітряних аерозолів та атмосферних випадань.
У 2021 р. встановлено цифровий вимірювач атмосферного тиску БАР, 2023 р. – ультразвуковий вимірювач швидкості та напрямку вітру.
Варто згадати ветеранів праці, які пропрацювали понад 30 років на метеостанції: О.П. Ушата, О.О. Комісаренко, В.В. Корчевська, О.М. Іваненко, О.Т. Масло, спостерігач гідрометеорологічного поста Сновськ В.І. Бойко.
І, звісно, слід згадати невтомних висококваліфікованих працівників сьогодення. Декілька слів про Марину Володимирівну Зіненко, яка почала трудовий шлях на гідрометеорологічній ниві у 1994 р. з посади техніка агрометеоролога, згодом – техніка-метеоролога, а з 2012 р. очолює метеостанцію.
Штат станції налічує 7 працівників: начальник, технік-агрометеоролог I категорії Т.О. Ларченко та техніки-метеорологи І.М. Кожем’яко, Н.А. Ященко, А.М. Щибрик, Н.О. Кухаренко, Є.О. Гладченко. Це молодий, активний, дружній колектив.
24 лютого 2022 р. сталося широкомасштабне вторгнення російських військ на території України. З перших днів місто було окуповане. Та метеостанція працювала й надалі і передавала телеграми усіма можливими засобами, здебільшого завдяки її начальниці Марині Зіненко, яка самостійно проводила спостереження протягом першого місяця окупації. Лише в окремі дні метеостанція припинила роботу, коли спостереження були неможливі через бойові дії.
Попри всі негаразди та складнощі, для працівників станції незмінною залишається любов до професії, відповідальність за доручену справу та незламна віра в кращу долю гідрометслужби та нашої країни.
З нагоди ювілею щиро вітаємо колектив метеостанції Сновськ, дякуємо за вашу відданість, стійкість і професіоналізм. Нехай мир, здоров’я та наснага супроводжують вас у роботі та житті!
За матеріалами Чернігівського обласного центру з гідрометеорології