За рахунок власних коштів бюджету Сновською міською радою у червні було здійснено фінансування галузей бюджету на загальну суму 13 млн грн. Зокрема, на охорону здоров’я витрачено 384,5 тис. грн, на освіту – 6,4 млн грн, на соцзахист та соціальне забезпечення жителів громади – 1,4 млн грн, на заклади культури – майже 1,1 млн грн, на спортивну галузь – 300,6 тис. грн. Зазначу, що на даний час ситуація з COVID-19 на Сновщині покращилася, проте не варто розслаблятися, закликаю записуватися у сімейних лікарів в чергу на щеплення.
Щодо питомої ваги власних доходів бюджету Сновської громади за загальним фондом у процентному відношенні у червні 62,8% склав податок і збір на доходи фізичних осіб, 17,4% – плата за землю, 7,3% – єдиний податок, 4,4% внутрішні податки на товари та послуги, 3,8% – рентна плата за використання інших природних ресурсів. За спеціальним фондом 100% доходів склали власні доходи бюджетних установ.
Протягом місяця постійно проводилися роботи з благоустрою як працівниками комунального підприємства «Сновська ЖЕД», так і працівниками старостату. Комунальники відновили вуличного освітлення у гідропарку (ініціатором цього стала Молодіжна рада при міському голові), проводили обкошування зелених зон, поновили дорожню розмітку на вулицях міста, облаштували майданчик для паркування авто біля поліклініки, завізши 20 тонн піску та 105 тонн асфальтової крихти, здійснили грейдерування та підсипку доріг на деяких вулицях у Кучинівці, Рогізках, Нових Млинах, Сновському.
У минулому місяці на утримання доріг у громаді пішло 316,6 тис. грн, в т.ч. 201,2 тис. грн – на поточний ямковий ремонт. На житлово-комунальне господарство за червень витрачено 466,3 тис. грн. Це прибирання вулиць у Сновську, утримання міського кладовища, підсипка та грейдерування доріг по селах, 36,4 тис. грн витрачено на обслуговування мереж вуличного освітлення громади, 38,8 тис. грн – на оплату електроенергії за вуличне освітлення.
За рахунок трансфертів з державного та обласного бюджетів у червні в громаді здійснено фінансування у сумі 15,6 млн грн (в освіті – 15,5 млн грн; в охороні здоров`я – 95,4 тис. грн (на забезпечення хворих препаратами інсуліну); на пільгове медобслуговування осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 2,4 тис. грн).
25 червня відбулося чергове засідання виконавчого комітету міської ради. Всі прийняті рішення розміщені на офіційному сайті Сновської міської ради у рубриці Нормативні документи. Зокрема члени виконкому погодили надання 16,5 тис. грн матеріальної допомоги жителям громади, одноголосно було прийняте рішення щодо придбання 2-х кімнатної квартири молодому лікарю-рентгенологу, розглянули ряд інших питань, які стосуються життєдіяльності громади.
У червні були проведені конкурси на посаду директорів навчальних закладів. Вітаю Василя Шмаровоза з обранням на посаду директора Петрівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ» та Ларису Амельченко – на посаду директор Сновської гімназії.
Триває співпраця Сновської громади в рамках Програми DOBRE, у рамках якої проходять навчання працівники міської ради, депутати, молодь та активні жителі громади. Експертами DOBRE підтримано проект «Створення молодіжного простору (осередку для спілкування, розвитку та спільного дозвілля молоді)», який буде реалізовано на базі Будинку культури. Визначено медичну послугу пріоритетною, над покращенням якості якої громада буде працювати наступні місяці разом з Програмою DOBRE.
На Сновщині буде реалізовано проєкт «Прозорість місцевих бюджетів», який дозволить громадськості активно долучатися до бюджетного процесу. Ви можете вже подавати свої пропозиції, які будуть враховані при підготовці проєкту бюджету Сновської міської територіальної громади на 2022 рік, за посиланням: https://snovmr.gov.ua/podavajte-svoyi-propozytsiyi-dlya-proyektu-byudzhetu/ .
В Україні все більше послуг надається онлайн. Приємно, що наша громада пройшла конкурсний відбір і для підключення оптичного швидкісного Інтернету у селах Сновщини Урядом виділено майже 2 млн грн. Планується підключити бібліотеки, будинки культури та клуби, школи, віддалені робочі місця ЦНАПу по старостатах. Загалом відділом ЦНАП міської ради за півріччя надано 7982 послуги, з них сектором ведення реєстру територіальної громади та видачі довідок – 3574, сектором соцполітики – 1642, сектором державної реєстрації – 2268. Окремо було надано 498 послуг держгеокадастру. Не приїжджаючи до Сновська жителі сіл у 19 старостатах можуть отримати послуги з реєстрації місця проживання, отримати довідки різного характеру, подати документи на соціальні допомогу тощо. ЦНАП надає 116 видів адмінпослуг, більшість з яких безкоштовна. За 6 місяців за надання платних послуг відділом отримано 557 тис. грн.