» » Міський голова Олександр МЕДВЕДЬОВ:  «У серпні  фінансування галузей бюджету Сновської міської територіальної громади  склало 9,7 млн грн»

Міський голова Олександр МЕДВЕДЬОВ:  «У серпні  фінансування галузей бюджету Сновської міської територіальної громади  склало 9,7 млн грн»

За рахунок власних коштів бюджету Сновською міською радою у серпні було здійснено фінансування  на загальну суму 9,7 млн грн. Найбільше  витрат з місцевого бюджету іде на освіту – 3,6 млн.грн. На охорону здоров’я за місяць витрачено 391,1 тис.грн, на соцзахист та соціальне забезпечення жителів громади – 973,9 тис.грн, на заклади культури – майже 914,4 тис. грн, на спортивну галузь – 209,9 тис.грн.

Щодо питомої ваги власних доходів бюджету Сновської громади по загальному фонду у процентному відношенні у серпні 49% склав податок і збір на доходи фізичних осіб, 24,8% – плата за землю, 20,2% – єдиний податок, 2,3% – внутрішні податки на товари та послуги, 1,3% – плата за надання адмінпослуг. По спеціальному фонду 92,6%  доходів склали власні доходи бюджетних установ, 2,9% – екологічний податок, 4,6% – інші надходження.

Надійшло трансфертів з державного та обласного бюджетів 2,7  млн.грн, з них 2,5 млн.грн – на освітню галузь;  174,6 тис.грн – забезпечення хворих препаратами інсуліну; 2,4 тис.грн – пільгове медобслуговування осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

Протягом місяця постійно проводилося прибирання вулиць та обкошування узбіч працівниками КП «Сновська ЖЕД» та працівниками з благоустрою старостатів. Встановлено ліхтарі на сонячних батареях: по 7 штук в селах Сновське та Єнькова Рудня, 10 – у Кучинівці, 17 – у Петрівці та 5 – у Попільні. На ЖКГ за серпень загалом витрачено 944,3 тис. грн.; на утримання доріг – 146,7 тис.грн.;  71,9 тис.грн – на обслуговування мереж вуличного освітлення громади і 40,1 тис. грн – на оплату електроенергії за вуличне освітлення.

Для безперебійного забезпечення жителів міста питною водою та безупинної роботи ПрАТ «Комунальник»  на черговому засіданні виконкому було встановлено нові тарифи на водопостачання – 28,28 грн./куб.м та водовідведення – 52,54 грн./куб.м,

12 серпня на черговій сесії міської ради затверджено Програми підтримки народжуваності та  про шкільний громадський бюджет, які будуть впроваджені у 2022 році.

Одним із напрямків соціально-економічного розвитку громади є участь у грантових проєктах. У рамках Програми ДОБРЕ розроблені  Стратегія розвитку Сновської МТГ до 2027 року (наразі проходять громадські слухання), План удосконалення медичних послуг, на які буде виділено 49 000 доларів грантодавцями, зроблено ремонт в приміщенні майбутнього Молоджіного простору, для обладнання якого сучасною оргтехнікою та меблями буде виділено 10 000 доларів.

Ще одну перемогу наша  громада отримала в грантовому конкурсі від Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні (SFPL UA) на розширення послуг «Простору активного довголіття». Донором вже в цьому році буде надано 472 675 грн. на облаштування сучасного масажного кабінету, внутрішнього туалету, придбання нового спортінвентаря, а біля простору будуть встановленні альтанка, спортивні тренажери, тенісний стіл та стіл для гри в шахи.

За рахунок коштів місцевої скарбниці в рамках Громадського бюджету облаштовано і відкрито у серпні майданчик «Сновський гідропарк – територія розваг!» та спортивний комплекс за Будинком культури.

Після довготривалого оформлення відповідної дозвільної документації запрацював сучасний цифровий рентгенапарат у ЦРЛ. Медзаклади поповнилися молодими спеціалістами: лікарем-офтальмологом Тетяною КОЛЯКО та сімейним лікарем Любов’ю  ЗДРЕЛЬКО.

КНП «Сновський ЦПМД» проводить безкоштовно щеплення всіх бажаючих у Центрі вакцинації за адресою: м.Сновськ, вул.Гомельська, 26 (у середу і п’ятницю з 13-00 до 16-00, у неділю – з 9-00 до 12-00), у пункті вакцинації в поліклініці та в Тур`янській амбулаторії . Для зручності населення систематично проводяться виїзди в села громади з метою щеплення від коронавірусу.В достатній кількості на даний час  є  вакцини Астразенека та  Короновак.

Після літніх канікул всі заклади освіти громади відкрили свої двері. Хочу наголосити, що у разі переходу області до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівня епідемічної безпеки для роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу. У разі невиконання цієї норми заклади змушені будуть перейти на дистанційну форму навчання.

Фондом «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» сформований черговий рейтинг інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України. Сновська громада на 6 місці серед 56 громад нашої області і на 90 – серед 300 найкращих громад України.

22 серпня у Сновську масштабно пройшли урочисті та святкові заходи з нагоди відзначення Дня Державного прапора України, 30-ї річниці Незалежності та Дня міста.

Дякую всім, хто доклав свій час, професійні та творчі здібності, фінансовий і трудовий ресурс, щоб свято відбулося.