» » Міський голова Олександр МЕДВЕДЬОВ: «У вересні  фінансування галузей бюджету Сновської міської територіальної громади  склало понад 12 млн грн»

Міський голова Олександр МЕДВЕДЬОВ: «У вересні  фінансування галузей бюджету Сновської міської територіальної громади  склало понад 12 млн грн»

За рахунок власних коштів бюджету Сновською міською радою у вересні було здійснено фінансування галузей бюджету на загальну суму 12,16 млн грн.

Традиційно найбільше  витрат з місцевого бюджету пішло на освіту – 5,2 млн грн. На охорону здоров’я та заклади культури за місяць витрачено по 1,1 млн грн, на соцзахист та соціальне забезпечення жителів громади – 1,2 млн грн, на фізичну культуру і спорт –  261,6 тис. грн.  На реалізацію грантових проектів у рамках співфінансування витрачено 60 тис. грн.

Щодо питомої ваги власних доходів бюджету Сновської МТГ по загальному фонду у процентному відношенні у вересні 59,8% склав податок і збір на доходи фізичних осіб, 20,8% – плата за землю, 9,3% – єдиний податок, 2,3% – внутрішні податки на товари та послуги, 2% – плата за надання адмінпослуг. По спеціальному фонду 99%  доходів склали власні доходи бюджетних установ, 0,3% – екологічний податок, 0,7% – інші надходження.

Протягом місяця постійно проводилося прибирання вулиць, узбіч і територій біля адмінбудівель  як працівниками з благоустрою старостатів, так і комунального підприємства «Сновська ЖЕД». Комунальники підсипали, вирівнювали та грейдерували дороги по місту (28,1 тис. грн), видаляли аварійні дерева у с.Гірськ та Сновську (49,5 тис. грн).

Загалом на житлово-комунальне господарство за вересень витрачено 378,6 тис. грн. За ремонт доріг, які виконувалися влітку, з бюджету громади проплачено 245,1тис. грн. На обслуговування мереж вуличного освітлення громади пішло 69 тис. грн, 23,7 тис. грн – на оплату електроенергії за вуличне освітлення.

За рахунок трансфертів з державного та обласного бюджетів у вересні в громаді здійснено фінансування у сумі 6,7  млн грн, з них в освіті – 5,9 млн грн,  в охороні здоров`я – 87,2 тис. грн (на забезпечення хворих препаратами інсуліну), на пільгове медобслуговування осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 2,4 тис. грн, на виконання доручень виборців депутатами обласної ради – 80,4 тис. грн та на заходи з забезпечення швидкісним Інтернетом сільську місцевість – 591,5 тис. грн.

До речі, сільським бібліотекам-філіалам Сновщини передано п`ять комп’ютерів в рамках проєкту Міністерства цифрової трансформації “Дія. Цифрова освіта”. Комп’ютери отримали у селах Тур`я, Сновське, Тихоновичі, Петрівка та Нові Боровичі.

Протягом вересня у громаді ми вітали з професійними святами працівників та ветеранів різних сфер діяльності, вшановували пам’ять захисників України, які загинули в роки Другої світової та нині – на сході країни в неоголошеній війні.

Першого вересня розпочався новий навчальний рік, свої двері відкрили 12 загальноосвітніх закладів громади, за парти сіло 2049 учнів, з них 170 першокласників. І хоч з 23 вересня вся Україна перейшла у «жовту» карнтинну зону, проте дякуючи проявленій свідомості педагогічних колективів щодо щеплень від коронавірусу, всі заклади освіти продовжили працювати в звичному режимі. До речі, в новій Тур’янській амбулаторії загальної практики сімейної медицини відкрився ще один пункт щеплення у громаді.

В рамках Громадського бюджету,який фінансувався з місцевої скарбниці, у селі Займище було встановлено спортивний комплекс на пляжі. За даний проєкт проголосували 187 жителів громади, що забезпечило йому перше місце серед проєктів, поданих малими старостинськими округами.

Продовжується співпраця міської ради з Програмою ДОБРЕ, в рамках якої постійно проходять навчання депутатів, працівників міської ради та молоді, відбувся візит з обміну досвідом до Миколаївської області,тривало обговорення Стратегії розвитку Сновської міської територіальної громади до 2027 року.

Завдяки участі в Програмі ДОБРЕ відкрито ресурсну кімнату «Простір можливостей» на базі Сновської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, яка наповнена сучасними меблями та спеціалізованим обладнанням для комфортних  умов матусь  та дітей з особливими освітніми потребами. Загальна вартість проєкту склала 60,1 тис. грн,  в тому числі 42,6 тис. грн. – кошти гранту. У рамках Програма Добре ГО «Лампа» спільно з любительським об’єднанням «Майстри Сновщини» розпочали реалізацію ще одного грантового проєкту – «Творчий  хаб  для жителів Сновської  МТГ», який розміститься у Сновському будинку культури. Загальна вартість проєкту – 90,8  тис. грн, в т.ч. 80,5 тис. грн – грантові кошти.

Відповідно до графіку, кожної середи, відбувається виїзд мультидисциплінарної команди Територіального  центру у села громади, працівники якої надають послуги перукаря населенню, ремонту взуття та  пошиву одягу.

17 вересня відбулося чергове засідання виконкому, на якому було заслухано зміни до фінансового плану КНП «Сновська ЦРЛ». Економістом підприємства зазначила, що до установи збільшуються надходження коштів від Національної служби здоров’я України. Загалом дохідна частина вторинної ланки медицини складає  близько 39,8 млн грн на рік: з них 27 млн грн – це надходження від НСЗУ та 9,8 млн грн виділено з міського бюджету відповідно до «Програми підтримки та розвитку вторинної медичної допомоги у Сновському районі».  Чергова сесія міської ради відбулася 21 вересня, на якій депутати затвердили «Генеральний план м. Сновськ Чернігівської області», «План зонування території м. Сновськ Чернігівської області», План покращення медичних послуг на 2021-2026 роки в рамках Програми ДОБРЕ, Положення про старосту та старостинські округи в новій редакції та Прогноз бюджету Сновської міської територіальної громади на 2022-2024 роки. На сесії з місцевого бюджету було  виділено кошти на виконання депутатських повноважень. Зокрема на покращення матеріально-технічної бази Сновської станції юних техніків та на придбання вуличних ліхтарів на сонячних батареях з датчиком руху для Кучинівського старостинського округу. З усіма рішеннями, прийнятими на виконкомі та сесії, можна ознайомитися на офіційному сайті Сновської міської ради http://snovmr.gov.ua/  у рубриці Нормативні документи.

На сьогодні Сновщина перебуває у «жовтій» карантинній зоні щодо короанвірусу, проте з кожним днем збільшується кількість інфікованих COVID-19. Звертаю вашу увагу, шановні жителі громади, що на даний час найдієвіший захист від хвороби та ускладнень після неї є щеплення. Лікарі наголошують на цьому і рекомендують пройти вакцинацію всім, хто цього ще не зробив. На даний час у достатній кількості є вакцина Pfizer та AstraZeneca. Детальну інформацію про щеплення можна дізнатися звернувшись до КНП «Сновський ЦПМД» (кабінет  221) або за тел.: 098 886 56 46; 098 862 68 57.

Будьте здорові, бережіть себе та своїх близьких!