» » Міський голова Олександр МЕДВЕДЬОВ: «У жовтні фінансування галузей бюджету Сновської міської територіальної громади  склало майже 10 млн грн»

Міський голова Олександр МЕДВЕДЬОВ: «У жовтні фінансування галузей бюджету Сновської міської територіальної громади  склало майже 10 млн грн»

Традиційно звітую за місяць роботи. ВИДАТКИ. За рахунок власних коштів бюджету Сновською міською радою у жовтні було здійснено фінансування галузей бюджету на загальну суму 9,7 млн грн. Найбільше  витрат з місцевого бюджету пішло на освіту – 4,4 млн грн. На охорону здоров’я та заклади культури за місяць витрачено по 418,6 тис. грн та 885,3 тис. грн відповідно, на  соцзахист та соціальне забезпечення жителів громади – 846,4 тис. грн, на фізичну культуру і спорт –  254,7 тис. грн. На виконання програм соцекономрозвитку витрачено 19,5 тис. грн.

ДОХОДИ. Щодо питомої ваги власних доходів бюджету Сновської МТГ по загальному фонду у процентному відношенні у жовтні 41,2% склав податок і збір на доходи фізичних осіб, 20,4% – єдиний податок, 13,6% – плата за землю, 9,5% – внутрішні податки на товари та послуги, 6,2% – податок на нерухоме майно, відміне від земельної ділянки. По спеціальному фонду 78,1%  доходів склали власні доходи бюджетних установ, 21,2% – доходи від операцій з капіталом, 0,3% – екологічний податок, 0,4% – інші надходження.

За рахунок трансфертів з державного та обласного бюджетів у жовтні в громаді здійснено фінансування у сумі 2,5  млн грн, з них на освіту – 2,3 млн грн,  в охороні здоров`я – 196,8 тис. грн (на забезпечення хворих препаратами інсуліну), на пільгове медобслуговування осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 2,5 тис. грн.

Всі прийняті рішення, розпорядження та фінансова звітність розміщується на офіційному сайті міської ради https://snovmr.gov.ua.

Програма ДОБРЕ. Продовжується співпраця міської ради з Програмою ДОБРЕ, в рамках якої постійно проходять навчання депутатів, працівників міської ради та молоді. Експерти програми ДОБРЕ відвідали громаду та розповідали жителям про те, як формується місцевий бюджет і презентували під час вуличної акції брошуру «Бюджет для громадян».

Завершено розробку Стратегії Сновської міської територіальної громади до 2027 року, яка буде винесена на розгляд депутатів на найближчу сесію.

У майбутньому Молоджіному просторі на базі Сновського будинку культури, який реалізується також в рамках Програми ДОБРЕ і спів фінансування з місцевого бюджету, все підготовлено для його відкриття: здійснено ремонт, завезено і розміщено меблі та мультимедійну техніку. Нажаль відкрити простір завадила «червона» карантинна зона.

БЛАГОУСТРІЙ. У жовтні були завершені роботи з відновлення дерев`яного мосту  у Смячі. Староста Смяцького старостинського округу Наталія Дворник та депутат міської ради Володимр Анопрієнко взялися організувати оновлення аварійного мосту, а Сновська міська рада виділила необхідні матеріали для його ремонту. У результаті дружної роботи зроблено новий настил на мосту через Снов і ним тепер можна безпечно користуватися.

Щоденно тривають роботи з прибирання та впорядкування територій міста та сіл громади за участі працівників благоустрою міської ради та КП «Сновська ЖЕД». Комунальники здійснювали також валку аварійних дерев у Сновську, селах Гірськ та Кучинівка. Власними силами відновили вуличне освітлення у Займищі, встановивши 13 ліхтарів та замінили по вул. Лермонтова у Сновську 17 старих вуличних ліхтарів на світлодіодні, більш економні.

За ремонт доріг, які виконувалися влітку, з бюджету громади проплачено 399,7 тис. грн. На обслуговування мереж вуличного освітлення громади за місяць витрачено 114,8 тис. грн, на оплату електроенергії за вуличне освітлення – 57,1 тис. грн.

Загалом за жовтень на житлово-комунальне господарство у громаді витрачено 686,2 тис. грн власних коштів.

На засіданні виконкому, яке відбулося у жовтні, було прийнято рішення з 1 листопад збільшити тарифи на послугу з поводження з побутовими відходами. Ці послуги надає КП «Сновська ЖЕД». Тож нині захоронення  відходів на полігоні твердих побутових відходів  (урочище «Горбаха)  м. Сновськ становить  51,18 грн. за 1м3. Вивіз сміття від житлових будинків приватного сектору – 25,20 грн. на 1 чол. в місяць;  від багатоповерхових житлових будинків – 17,30 грн. на 1 чол. в місяць; інших споживачів – 159,76  грн. за 1м3.

З 8 жовтня  на Сновщині було розпочато опалювальний період  у закладах охорони здоров’я громади, а з 11 жовтня 2021 року – у бюджетних установах, організаціях та житловому фонді усіх форм власності.

Для зручності пасажирів потяга «Сновськ-Бахмач» змінено його графік руху. З 31 жовтня 2021 року потяг відправлятиметься о 16:35 і прибуватиме в Бахмач о 19:04. Всі його пасажири встигатимуть на потяг «Київ-Суми» (на вихідних цей потяг називається «Вінниця-Суми»). Зміни в графіку руху стали можливими завдяки підтримці керівництва регіональної філії «Південно-Західна залізниця» та начальника залізничної станції Сновськ. За рахунок коштів бюджету міської територіальної громади у жовтні Укрзалізниці відшкодовано витрати у сумі 2,7 тис. грн на перевезення жителів громади пільгових категорій потягом «Сновськ-Бахмач».

ЦНАП. У громаді працює відділ «Центр надання адміністративних послуг» міської ради, працівники якого надають послуги населенню як у місті, так і по селах через віддалені  робочі місця адміністраторів відділу у старостинських округах.

За жовтень було надано 12 611 адміністративних  послуг з них:  2500- сектором соціальної політики  (в т.ч. 1170 в електронному вигляді через соціальну громаду), 469 актів обстежень; 4788 – сектором ведення реєстру територіальної громади; 4567 – сектором державної реєстрації; 756 послуги Державного земельного кадастру. У старостинський округах надано 10686 адміністративних послуг.

Для забезпечення вільного доступу до мережі інтернет в зоні очікування ЦНАПу  запрацював безкоштовний WI-FI для відвідувачів.

МЕДИЦИНА. На черговому засіданні сесії міської ради, яка відбулася 28 жовтня, за результатами конкурсу Ірину Якубовську призначили генеральним директором Комунального некомерційного підприємства «Сновська центральна районна лікарня». Контракт з нею укладено з 2 листопада 2021 р. терміном на 5 років.

У громаді діє програма ,,Місцевих стимулів для медичних працівників Сновської ОТГ на 2020 – 2022 роки”. В її рамках двом молодим лікарям – лікарю-офтальмоологу та лікарю загальної практики сімейної медицини, які розпочали працювати на Сновщині, з місцевого бюджету перераховано по 100 тисяч гривень, а молодому лікарю рентгенолог, який приступив до роботи в нашій ЦРЛ, на засіданні виконкому вручено ордер на квартиру, яку купили також за рахунок місцевого бюджету.

На Сновщині протягом жовтня продовжувала зростати захворюваність на ГРВІ та коронавірус. За рішенням Державної комісія з питань ТЕБ та НС з 30 жовтня на Чернігівщині було встановлено «червоний» рівень епіднебезпеки щодо COVID-19.У зв’язку з цим було прийнято рішення продовжити на тиждень канікули для учнів Сновщини.

Головна тема сьогодення – вироблення колективного імунітету проти COVID -19 шляхом вакцинації.  Міська рада проводить постійно роз`яснювальну роботу в цьому напрямку. Лікарі наголошують, що найбільш дієвий спосіб захисту від коронавірусної  хвороби та полегшення її перебігу  є вакцинація. Нагадую, що у Сновську тричі на тиждень працює центр масової вакцинації проти коронавірусу в приміщенні комунальної установи “Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” за адресою: м.Сновськ, вул.Гомельська, 26. Час роботи: у середу і п’ятницю з 13-00 до 16-00, у неділю – з 9-00 до 12-00. Щеплення  БЕЗКОШТОВНЕ, вакцина CoronaVac, Pfizer, Moderna та AstraZeneca у наявності є в достатній кількості.

Вакцинація також відбувається у пунктах щеплення поліклінічного відділення (м.Сновськ) та Тур`янській амбулаторії загальної практики сімейної медицини. За заявками старост проводиться виїзд по громаді мобільної бригади ЦПМД  для проведення щеплень сільського населення. Детальніше про щеплення можна дізнатися звернувшись до КНП «Сновський ЦПМД» (кабінет  317) або за тел.: 098 886 56 46; 098 862 68 57.

Бережіть себе, довіряйте фахівцям, а не пліткам і будьте здорові!