» » Міський голова провів робочі зустрічі з жителями сіл Нові Млини, Лосєва Слобода та Низківка

Міський голова провів робочі зустрічі з жителями сіл Нові Млини, Лосєва Слобода та Низківка

У середу міський голова Олександр Медведьов та секретар міської ради Наталія Самойлова у ході робочої поїздки побували у трьох селах громади, де провели зустрічі зі старостами округів та активними жителями старостатів. Участь у зустрічах взяли депутати міської ради Павло Тютюнник, Вячеслав Матвієнко та Володимир Гордюк.

Одним з головних питань, які порушувалися у розмові, було питання майбутньої зміни меж існуючих старостинських окургів Сновщини у відповідності до законодавства України. Нагадаємо, що з 1 серпня цього року вступили в дію зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування», які стосуються повноважень старост та утворення старостинських округів. Отже, старостинський округ утворюється міською радою і на його територіє має проживати не менше 500 жителів.

Новину про укрупнення старостатів люди поки що сприймають з обуренням, мовляв законодавці в столиці не розуміють життя у віддалених селах не густонаселеної Чернігівщини, що селу важко буде жити без керівника-господаря.

Проте, за умови приєднання населеного пункту до іншого старостинського округу, адмінприміщення і діловод  у селі залишиться і буде надавати населенню всі послуги, як і раніше. Залишиться і працівник з благоустрою. Староста ж приїжджатиме, відповідно до графіка, кілька разів на тиждень у кожне село старостату. При утворенні старостинських округів враховуються історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток новоутворених старостинських округів та нашої громади. Але наразі це питання для людей болюче і думки розділяються.

У Нових Млинах, окрім цієї теми, жителі села переймалися питання підключення до Інтернетмережі приватних домівок, «переселенням» фельдшерського пункту до адмінприміщення старостату, дякували старості Олександру Щербині за те, що наводить лад у селі.

У Лосєвій Слободі люди говорили про проблему доїзду до нового райцентру – Корюківки; що працівники Укрпошти не хочуть чекати в селі, поки люди оплатять квитанції за електроенергію, а їдуть одразу до Нових Млинів тощо.

У Низківці порушували проблему відсутності фельдшера (їхня медпрацівниця нині в декретній відпустці); прибирання гілок після їх обрізки працівниками РЕМу;  необхідність придбання огорожі для кладовища; хто чиститиме вулиці від снігу цієї зими. Староста Оксана Шевченко зазначила, що в цьому році з розчисткою допомагали і КП «Сновська ЖЕД», і техніка приватних господарств, тож і нині ніхто людей не залишить напризволяще.

Керівники громади та депутати міської ради почули думки та проблеми сільських жителів і взяли їх до уваги та виконання.

Відділ організаційної роботи,  інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю