» » Міський голова привітав колектив та вихованців дитячої музичної школи з нагоди 60-річчя її заснування

Міський голова привітав колектив та вихованців дитячої музичної школи з нагоди 60-річчя її заснування

У суботу на ювілей з нагоди 60-річчя від дня заснування музичної школи зібралися у Сновському Будинку культури на святковий концерт шанувальники музики. Прийшли сюди і нинішні й колишні вихованці школи, їхні вчителі, рідні, керівництво громади та району, всі, хто небайдужий до музичного мистецтва.

У фойє була розгорнута виставка про історію і досягнення музичної школи та  оформлена фотозона.

Привітав зі сцени дружний колектив дитячої музичної школи міський голова Олександр Медведьов. «Ваш заклад – це гордість громади, ви прославляєте Сновщину своїми творчими досягненнями не тільки в Україні, а й за її межами. Тож бажаю, щоб і надалі у вашій дитячі музичній школі панувала затишна творча атмосфера, де впевнено почувають себе і діти, і викладачі, а на мистецькому небосхилі спалахували  нові юні зірки!»

Олександр Медведьов вручив подарунок для закладу – тромбон, та нагородив Почесними грамотами міської ради за багаторічну сумлінну працю, значний внесок у розвиток культурного виховання підростаючого покоління та з нагоди ювілею: Наталію ВАСЬКО, Світлану ГЛАДЧЕНКО, Юлію ДРОЗД, Ольгу СВИСТУНОВУ та Марію ТЄЛЄГІНУ.

У цей святковий день трудовий колектив ДМШ ім.Н.Г.Рахліна отримав нагороди та подарунки від Корюківської районної ради, які вручив заступник голови райради Іван Орда, від керівника відділу культури і туризму міської ради Наталії Добненко, від директорів міських навчальних закладів Олександра Щербини та Андрія Мельника, від директора публічної бібліотеки Ніни Мокросноп, директора історичного музею Валентини Москаленко, від голови громадського об’єднання «Майстрині Сновщини» Ольги Довбиш, голови профспілки працівників культури Сергія Крецули.

Букети квітів у глядацькій залі учні вручили вчителям, які нині на заслуженому відпочинку, а глядачі виходили на сцену дарувати квіти всім, хто виступав на святі.

Про історію дитячої музичної школи у нашому місті розповіла її нинішній директор Лариса Сіренька:  «У далекому 1961 році в закладі розпочало роботу всього 4 викладачі під керівництвом першого директора Миколи Галузи.

За 60 років в школі відбулося 56 випусків, школу закінчило 1417 учнів.  Багато хто з них  обрав музику своєю професією: стали викладачами навчальних закладів, артистами творчих колективів, військовими музикантами, музичними вихователями, працівниками культури.

ХХ століття подарувало нам геніального музиканта, диригента Натана Рахліна, ім’я якого з 1997 року носить наша школа.

Враховуючи зростаючу потребу населення в естетичному вихованні молоді, контингент учнів поступово збільшувався і станом на сьогоднішній день становить 183 учня.

Навчання в школі відбувається на 15 спеціалізаціях.  З 2003 року в школі був поновлений клас скрипки, у 2004 році – відкритий хореографічний, а у 2014 – клас сольного співу.  У школі працює 16  учнівських колективів. За останні 3 роки наші учні отримали  171 нагороду на обласних, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсах. Чернігівський музичний коледж ім. Л.Ревуцького закінчило 146 наших випускників, зараз там навчається 17 учнів школи, а в цьому році готуються до вступу ще семеро наших випускників.

Навчання в школі нині здійснює 21 викладач , 20 з них – випускники школи різних років і, майже всі – випускники Чернігівського музичного коледжу ім. Л.М. Ревуцького»..

Стоячи  всі глядачі вшанували пам’ять про викладачів, які не дожили до цього світлого прекрасного свята. Увесь виступ Лариси Петрівни супроводжувався демонстрацією фотографій з життя дитячої  музичної школи. Директор подякувала за підтримку та  розуміння міському голові, депутатам, начальнику відділу культури і туризму Наталії Добненко, начальнику управління освіти, сім’ї, молоді і спорту   Олені Коваленко, директорам міських шкіл, директорам закладів культури – Ніні Мокросноп, Лідії Легезі та Валентині Москаленко та батькам вихованців.

Учні, викладачі та випускники дитячої музичної школи подарували глядачам чудовий концерт живої музики, співу та хореографії, які складався з 32-х номерів. А у фіналі всі разом виконали «Гімн школи».

Ще раз вітаємо з ювілеєм учнівський і педагогічний колектив школи, зичимо подальших творчих злетів, довголіття і здійснення всіх задумів. Нехай людська шана буде подякою вам за плідну працю. Адже всі, хто навчався музиці, без перебільшення став частинкою еліти української нації.

Відділ організаційної роботи,  інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю