» » “Молодих треба любити, людей похилого віку поважати, і тоді в нашій громаді все буде добре”, –

“Молодих треба любити, людей похилого віку поважати, і тоді в нашій громаді все буде добре”, –

зазначила в.о. старости Алла Шевардіна під час виступу на загальних зборах жителів сіл Старі Боровичі та Гвоздиківка, які проходили 4 березня в приміщенні міської ради (колишня будівля Староборовицької сільради).
Участь у зібранні взяли міський голова Олександр Медведьов, секретар міської ради Наталія Самойлова, директор ТОВ “ПРОМІНЬ-МЕДІА” Олена Компанець та начальник Сновського районного управління Держпродспоживслужби Володимир Білашко.
На початку зборів перед присутніми виступила в.о. старости Алла Шевардіна, яка прозвітувала про проведену в 2019 році роботу, поінформувала про показники округу в різних сферах та розповіла про плани на майбутнє.
На даний час на території округу проживає 770 жителів. З них у Старих Боровичах – 450 осіб, та 320 осіб у Гвоздиківці.
За період 2019 року в Староборовицькому окрузі проводилась робота з у сфері нотаріальних дій, допомога жителям в оформленні субсидій та інших видів допомоги для пільгових категорій громадян, постійно проводиться обстеження житлових умов (цього року вже складено 50 актів), в селі проведено швидкісний інтернет, щороку здійснюється низка заходів з благоустрою, проводяться різноманітні свята та урочистості та ін.
Окрім того, проводиться робота з підтримки як молоді так і людей похилого віку. Алла Анатоліївна подякувала соціальним працівникам, які щодня проявляють турботу та піклування до своїх підопічних.
Одним з пріоритетів в роботі в.о. старости Алли Шевардіної є питання благоустрою та чистоти “своїх” сіл. Вона подякувала міській раді за допомогу в реалізації ініціатив громадськості, в т.ч. щодо виділення коштів з бюджету Сновської ОТГ на оплату праці залучених до “громадських робіт” громадян, виділення техніки для підготовки території під спортивний майданчик, виділення матеріалів для проведення ремонтних робіт.
Алла Анатоліївна сама приймає активну участь в наведенні порядку та ще й долучає до цієї справи діловода Тетяну Цог та небайдужих односельчан.
В.о. старости також зазначила, що якби люди для прикрашання місць поховання замість штучних вінків використовували живі квіти, то певно питання сміття було б не таким гострим кожного року.
В найближчому майбутньому запланована спільна робота з благоустрою сіл, закінчення спортивного майданчика у с. Старі Боровичі і є наміри розпочати такий самий майданчик у Гвоздиківці, продовження робіт з освітлення у Старих Боровичах та ін.
По завершенню доповіді в.о. старости Алли Шевардіної, перед присутніми виступив начальник Сновського районного управління Держпродспоживслужби Володимир Білашко, який поінформував присутніх про роботу та безпосередні обов’язки очолюваної ним організації, умови за яких можливе відшкодування завданої шкоди пасічникам, про наміри створити Спілку бджолярів Сновщини та відповів на питання присутніх.
Про важливість підтримки один одного, співпрацю та щоденну кропітку роботу колективу редакції “Промінь”, до присутніх звернулась її очільниця ТОВ “ПРОМІНЬ-МЕДІА” Олена Компанець.
Ремонт, підсипання та вирівнювання доріг, вуличне освітлення, подальша робота соціального працівника, функціонування фельдшерського пункту та місцевих магазинів, утилізація сміття та наявність вбиральні в центрі села Старі Боровичі, – були основними питаннями до міського голови Олександра Медведьова.
Присутніми була висловлена пропозиція щодо утримання території сіл в належному стані. Це і сортування та збирання сміття, зобов’язання всіх власників будинків, в т.ч. і тих, хто не проживає постійно в селах, хоча б раз на рік прибирати свою територію або накладати на них штраф, а не перекладати на плечі громади прибирання території, косіння трави та ін.
Про вивезення побутового сміття із с. Гвоздиківка, то Олександр Олександрович зазначив, що дане питання буде обговорене з КП “Сновської ЖЕД”. Та його вирішення залежить не тільки від керівництва громади чи комунальної установи. Бажання та підтримка має бути і з боку жителів села. Зокрема, щоб відповідна робота була ефективною в плані як чистоти на сільських вулицях, так і фінансових затрат та використання робочої сили, жителі села мають укласти відповідні договори на вивезення побутового сміття.
Відповідаючи на запитання про використання щебеню для підсипання та вирівнювання доріг, міський голова наголосив на тому, що щебінь, який знаходився на території села Гвоздиківка, належить АТ “УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ” і не є власністю міської ради. Тож з питань правомірності використання іншими громадянами або організаціями щебеню необхідно звертатись саме до представників Укрзалізниці.
У зв’язку з відсутністю медичного працівника, питання функціонування фельдшерського пункту у с. Гвоздиківка залишається відкритим. Олександр Олександрович запросив жителів села до співпраці у вирішенні кадрового питання.
Присутнім також був представлений короткий відео-звіт за 2019 рік та всі три роки існування Сновської об’єднаної територіальної громади.
Загалом 56 жителів округу були присутні в цей день на зібранні. Для жителів Гвоздиківки, які виявили бажання взяти участь в заході, Сновською міською радою було організовано підвіз до Старих Боровичів та у зворотному напрямку, про що було заздалегідь поінформовано громадськість.
Невимушеним та доволі активним вийшло спілкування з жителями громади. Висловити своє бачення, зауваження, заперечення, пропозиції чи запитання мав змогу кожен з присутніх. Проте кожен сам для себе вирішував мету та тривалість перебування на зборах.
По завершенню офіційної частини засідання присутні насолодились концертною програмою підготовленою талановитими односельцями.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради