» » Фірмовою стравою – тушкованими огірками пригощали на Дні села у Смячі

Фірмовою стравою – тушкованими огірками пригощали на Дні села у Смячі

«Моє село,  я серце віддаю тобі!» – під такою назвою пройшло у суботу свято Дня села у Смячі. Відзначають його тут традиційно, коли закінчуються польові роботи і настає перепочинок та підведення підсумків хліборобського року.

Відбувалося дійство біля сільського клубу. Майданчик для святкування прикрасили букетами квітів і калини, а виставка вишивок місцевих майстринь додали українського колориту і святковості.

– Зібралися ми тут сьогодні люди різних професій – лікарі, продавці, колгоспники. Одному ще немає року, а іншим вже 80. Та нас всіх об’єднує  любов до отчого краю , а отже ми маємо пам’ятати і берегти те, що створили наші предки, – сказала у своєму вітальному слові в.о. старости села  Смяч Тетяна Лисенко.

Вона побажала односельцям здоров’я, щасливої долі, достатку  і мирного неба та закликала гарно повеселитися. За постійну підтримку, в тому числі і за підготовку до проведення Дня села Тетяна Василівна подякувала міському голові Олександру Медведьову, директору ПП «Нива-Імпульс» Олексію Савості, голові фермерського господарства «Вольна праця» Олександру Масляному та підприємцю Михайлу Цигоняку.

Привітати зі святом смячан завітали керуючий справами (секретар) виконавчого комітету Руслан Кравець та провідний спеціаліст відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради Лариса Мартиненко. На святі Почесною грамотою міської ради за сумлінну працю та з нагоди Дня села було нагороджено соціального робітника Тетяну Василяко. Подяку міської ради за активну участь у житті громади оголосили бібліотекарю Смяцької бібліотеки Наталії Воробей та продавцю кафе Наталії П`ятківській.

Найцінніше в селі – це люди. Саме для них в цей день лунали пісні і слова подяки, вручались подарунки: захисникам Вітчизни у Другій Світовій і нинішнім бійцям, чорнобильцям і воїнам-афганцям, поважним ювілярам і багатодітним родинам, медикам і вишивальницям, гарним господарям і парам, які в цьому році відзначають срібне та золоте весілля. Привітали найстарішу жительку села – Олександру Прокопівну Журбу та наймолодшу – Даринку Кислуху. Також щирі  слова і подарунки вручали організатори свята матерям, яким Президентом України присвоєно звання «Мати-героїня». А їх у Смячі аж дев’ять – Галина Демиденко, Єфросинія Лапа, Ніна Решетник, Марія Бердник, Любов Косяченко, Ганна Богдан, Євгенія Надточій, Любов Грабовець та Валентина Красенко.

Хвилиною мовчання згадали тих, хто не повернувся з фронту Другої Світової, а це 216 жителів Смячі.

Про історію рідного села всім присутнім розповіла бібліотекар Наталія Воробей, яка була ведучою свята разом із завклубом Валентиною Дімовою.

Саме у святковий для села день, 28 вересня, відзначала свій день народження  Анна Грабовець. Її також привітали зі сцени і подарували пісню.

Свято вдалося на славу і ті, хто завітав у центр села – не пошкодував! Під час його проведення була розіграна безпрограшна лотерея, де серед призів були праска та чайник, а також багато інших потрібних товарів і продуктів.

Місцеві господині напекли пирогів з маком та смажили тут же у парку млинці, якими частували всіх на святі.  А ще пригощали фірмовою  традиційною для Смячі стравою – тушкованими огірками з м’ясом і голубцями. Діти мали змогу розважатися на батутах і ласувати солодкою ватою. На згадку про День села можна було придбати сувеніри у майстринь Сновщини.

Музичний супровід свята здійснив Віктор Свириденко, який подарував всім чудовий настрій. Гуляння і дискотека тривали до самого вечора і танцювали всі, не зважаючи на вік.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради

Leave a Reply

Enter Captcha Here : *

Reload Image