» » Ми всі об’єдналися заради спільної мети

Ми всі об’єдналися заради спільної мети

2022 рік видався дуже важкий не лише для нашої громади, а й для всієї України. Затвердивши бюджет у грудні минулого року на поточний рік ми з депутатами міської ради запланували багато зробити для розвитку громади. Та з початком масштабної збройної агресії російської федерації довелося все змінювати. Коли в лютому-березні не було сполучення громади з обласним центром і взагалі з усією Україною й назрівала продуктова криза, ми  продовжили забезпечувати  життєдіяльність Сновщини. У пріоритеті була допомога малозахищеним верствам населення. Дякуючи підприємцям ми могли безкоштовно роздавати людям молоко, яйця. Знайшли зерно і перемололи його на борошно, тож була можливість пекти і возити хліб в усі куточки громади. Міською радою у перші дні воєнного стану  було створено громадське об’єднання у місті і селах «Правопорядок Сновськ» для забезпечення порядку і безпеки. Діти пішли на вимушені канікули, а потім  – на дистанційне навчання, яке триває донині.

Дякуючи волонтерам на Сновщину доставлялися ліки, інші товари першої необхідності. Ні на день не припиняли свою роботу комунальники, тож ми були з водою, теплом і світлом, наскільки це було можливо. Працівники КП «Сновська ЖЕД»  вивозили сміття, прибирали вулиці міста. Не припиняє надавати послуги населенню в умовах воєнного стану відділ ЦНАП. Працівники терцентру також постійно надавали і  надають  свої послуги мало захищеній категорії населення громади.

Дякую всім старостам, які були завжди на зв’язку з нами і допомагали жителям своїх сіл. На превеликий жаль нині з нами поки що нема старости Новоборовицького старостату Анатолія Сірого. Його окупанти викрали 29 березня і його місцезнаходження не відоме. Спецслужби докладають всі зусилля, щоб знайти його та ще двох цивільних жителів нашої громади Євгенія Петліца і Олександра Кольцина.

Перша звістка про загиблого Героя-земляка, який пішов захищати Україну від ворога, надійшла у громаду вже  у березні. За час війни, наближаючи для всіх нас Перемогу, свої життя віддали 20 наших сновчан… Вічна Пам’ять і Слава Героям!

Коли Сновщина була разом з усією Чернігівщиною звільнена від окупантів постало питання допомоги українським військовим і забезпечення подальшої життєдіяльності громади в умовах воєнного стану. Сновчани стають донорами крові для наших захисників. Молодіжний простір у Сновському будинку культури  перетворився на активний волонтерський центр завдяки членам Молодіжної ради на чолі з Ольгою Гаврилець. Волонтерами стали працівники культури і освіти. Вони робили тушонку, плели і продовжують плести маскувальні сітки та шкарпетки, збирати інші потрібні речі та кошти на підтримку ЗСУ.

Нині захищають наш спокій і боронять незалежність України депутати міської ради Вадим Сергійко та Володимир Гордюк, староста Андрій Ларченко, працівники міської ради Павло Мірошниченко, Валентин Корецький, Андрій Тітенко, Вадим Маркело. Зичимо їм, нашим воїнам-землякам та всім захисникам якнайшвидшої Перемоги і повернення додому у мирне життя.

Не зважаючи на постійні обстріли громади з боку прикордоння, на Сновщину почали прибувати переселенці. За час масштабної збройної агресії у громаді їх було зареєстровано понад 1200 осіб.

29 квітня відбулося перше засідання сесії міської ради після звільнення Сновщини від ворога. Додатковими заходами для збалансування бюджету в умовах його дефіциту стало припинення депутатами фінансування 14 Програм міської ради. Було припинено діяльність ряду бібліотек та сільських клубів. Більшість працівників колективу міської ради та комунальних закладів по кілька місяців перебували на простої.

Згодом завдяки економії коштів місцевого бюджету вдалося відремонтувати  найпроблемніші ділянки доріг з асфальтовим покриттям у Сновську. На це пішло 500 тис. грн. Відновили проїзди через підірвані окупантами мости, а їх у громаді пошкодили аж шість. Видаляли аварійні дерева, приготували суміш для підсипки доріг під час ожеледі.

Окрім війни, у травні лиха завдала негода, наслідки якої довелося нам разом ліквідовувати. Адже було пошкоджено покрівлі приватних осель у селах і місті, дахи на школах, клубах, медзакладах.

На підтримку ЗСУ протягом року на Сновщині проводилися благодійні спортивні змагання та концерти. Дякую всім, хто долучився до збору коштів.

Приємним моментом цього літа стало поповнення нашої центральної районної лікарні трьома молодими лікарями – на роботу прибули гінеколог, хірург та рентгенолог.

Ми підписали Меморандум про співпрацю з польськими друзями, які активно підтримують Україну.

Завдяки багатьом іншим міжнародним благодійним організаціям, з якими активно співпрацює міська рада на правах партнерських відносин та грантових проектів, на Сновщину прибуває гуманітарна допомога: продуктові набори, ліки, засоби гігієни, медичне обладнання, генератори, реанімаційний автомобіль, обладнання для супутникового зв’язку тощо.

У рамках співпраці з Програмою DOBRE первинна та вторинна ланки медицини отримали меблі та медичне обладнання на суму майже 2 млн. грн. Від DOBRE  також очікуємо обладнання на 40 тис. доларів для облаштування пунктів обігріву.

Продовжується співпраця «U-LED з Європою», яка передбачає написання грантових заявок і залучення іноземних коштів для вирішення проблем мобільності в громаді.

В рамках проєкту енергетичної безпеки, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку, очікуємо обладнання для котелень, які опалюють житловий фонд та лікарню.

Сновську громаду відібрано для участі у проєкті «ReBoost: громадський центр швидкого реагування та відновлення територіальних громад України».

Понад  1,5 млн. грн. на реалізацію чотирьох грантових проєктів у громаді залучила громадська організація «ЛАМПА», в тому числі  за методологічної підтримки U-LEAD з Європою отримано перемогу в двох проєктах.  У результаті реалізовано проєкти: з надання психологічної допомоги  сім’ям з дітьми з числа ВПО (Донор –  Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу)  та   розвитку молодіжного руху громади “САМ відновлює, підтримує та гуртує!”, в результаті якого створено Молодіжну фотостудію САМ (донор –  Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та громадській організації «YouthUp»). Наразі в стадії реалізації перебувають ще 2 проєкти: з розповсюдження 500 продуктових наборів та 300 наборів шкільного приладдя серед жителів прикордонних старостинських округів та ВПО (донор – Данська рада у справах біженців) та з розповсюдження 300 наборів, які складаються з засобів гігієни та побутової хімії,  серед ВПО та сімей, постраждалих від військового конфлікту (донор –  МБО «Фонд Східна Європа», за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії через Посольство Королівства Данія в Україні). Крім того, ГО “ЛАМПА” стала переможцем грантового конкурсу в рамках Програми  дій та реагування територіальних громад на надзвичайні ситуації (СLEAR) (донор – «Глобал Ком’юнітіз» (USAID). Реалізація проєкту розпочнеться з січня 2023 р. та буде тривати 12 місяців. Міська рада надає всебічну підтримку в реалізації на території Сновської громади грантових ініціатив та виступає інформаційним партнером проєктів.

З метою якнайшвидшого подолання наслідків російського імперського минулого було прийнято рішення про перейменування понад 100 вулиць і провулків у громаді, які містять російські та радянські пропагандистські назви. Хоч про це рішення деякі  жителі кажуть «не на часі», проте саме у зв’язку із збройною агресією російської федерації проти держави Україна та всього українського народу воно стало актуальним саме зараз. На найближчій сесії буде затверджено нові назви топонімів.

З 7 листопада жителям громади розпочали доставляти безкоштовні дрова, які були придбані за рахунок субвенції з державного бюджету. Їх отримають 1118 домогосподарств де проживають члени сімей військовослужбовців, багатодітні сім`ї,  інваліди І та ІІ груп або члени їх сімей та сім`ї, у яких є діти з інвалідністю.

На даний час проведена підготовка до зими, створено Пункти незламності, які допоможуть пережити блекаут.

Незважаючи на невиконання місцевого бюджету (станом на 1 грудня виконання доходної частини склало 88%), завдяки заходам щодо збалансування видатків, навіть у важких умовах воєнного стану нам вдалося цілий рік вчасно виплачувати заробітну плату всім працівникам освіти, медицини, культури, соціальним робітникам. І є всі перспективи аби ми увійшли у новий 2023 рік без боргів.

Ця неоголошена війна об’єднала нас всіх заради спільної мети і ми разом все витримаємо і все подолаємо!

Віримо в Збройні Сили України! Підтримуємо їх – кожен на своєму місці своєю працею і посильною допомогою. Все буде Україна!

Сьогодні хочу привітати працівників і ветеранів місцевого самоврядування і побажати їм людської вдячності та поваги за нелегку працю, любові і підтримки від ближніх. І головне – мирного неба над нашою Україною!

Міський голова Олександр Медведьов

 

 Нагороди працівникам місцевого самоврядування Сновщини

з нагоди професійного свята

Почесною грамотою Чернігівської обласної ради нагороджено:

Ганну ГУКУН, начальника відділу економічного розвитку та інвестицій Сновської міської ради

Подяку Чернігівської обласної ради оголошено:

 • Надії КОВАЛЕНКО, заступнику начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності Сновської міської ради;
 • Олені АНИЩЕНКО, старості Новоборовицького старостинського округу

Почесною грамотою Корюківської районної ради нагороджено:  

Світлану Пищур, старосту Гірського старостинського округу

Подяку Чернігівської обласної державної адміністрації оголошено:

Ларисі  БЕЗРУЧКО, старості Хотуницького старостинського округу

Почесною Грамотою Корюківської районної державної адміністрації нагороджено:

Ірину МУНДУРС, заступника начальника відділу економічного розвитку та інвестицій Сновської міської ради.

Подяку голови Корюківської районної державної адміністрації та Подяку Головного Управління Національної поліції в Чернігівській області оголошено:

Марії ЄФИМЕНКО,  завідувачу сектору з питань праці та надзвичайних ситуацій Сновської міської ради

Почесною грамотою Сновської міської ради нагороджено:

 • Олену АНИКІЄНКО, начальника відділу житлово-комунального господарства, архітектури, містобудування та транспорту Сновської міської ради
 • Олександра АРТЮШЕНКА, старосту Тур`яноського старостинського округу,
 • Анатолія БОНДАРЕНКА, старосту Тихоновицького старостинського округу,
 • Володимира ГОРДЮКА, депутата Сновської міської ради
 • Олександра ГРАБОВСЬКОГО, члена виконкому, начальника Сновської дільниці АТ «Облтеплокомуненерго»
 • Наталію ДВОРНИК, старосту Смяцького старостинського округу
 • Наталію Лахадинову, завідувача сектору-адміністратора соціальної політики відділу ЦНАП
 • Ольгу САЛАТУ, головного спеціаліста відділу  бухгалтерського обліку та звітності Сновської міської ради
 • Володимира САХУТУ, коменданта відділу благоустрою та господарського забезпечення Сновської міської ради.
 • Тетяну ШИЛО, завідувача сектору з публічних закупівель відділу бухгалтерського обліку та звітності Сновської міської ради