» » На черговій сесії міської ради

На черговій сесії міської ради

17 травня відбулася чергова сесія Сновської міської ради. На засідання прибуло 16 з 24 депутатів. Перед початком засідання присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих захисників та цивільного населення від рук російських агресорів.

У присутності депутатів  міський голова Олександр Медведьов вручив лікарю  ЦРЛ Денису Куленку ордер на житло,  яке було придбано за бюджет громади.

Під час засідання пролунала повітряна тривога, тож  учасникам сесії довелося спуститися в укриття і там продовжити роботу.

На сесії було розглянуто 27 питань порядку денного. Вдруге на голосування міський голова виніс проєкт рішення про призначення першого заступника. Дану пропозицію після довгої дискусії підтримало 12 депутатів, проте рішення не було прийнято.

Депутати збільшили суми одноразової матеріальної допомоги жителям Сновської міської територіальної громади на лікування, ліквідації наслідків пожежі та поховання. Погоджено створення робочої групи з місцевого економічного розвитку та  виділення коштів з бюджету громади на виконання депутатських повноважень у сумі 64 тис. грн. Прийнято Програму розвитку фізичної  культури та спорту по громаді  на 2024 – 2027 роки.

Щодо  фінансових питань, то депутати затвердили  звіт про виконання  бюджету Сновської міської  територіальної громади за I квартал 2024 року, погодили передачу з бюджету громади субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів у 2024 році та внесли  зміни  до рішення Сновської міської ради «Про бюджет Сновської міської територіальної громади на 2024 рік».

Також депутатами прийнято рішення перейменувати  вулицю  Заводська у Сновську на вулицю Олександра Борисенка, на честь загиблого захисника, який проживав на ній.

Блоком депутати проголосували за земельні та комунальні питання, які обговорювалися на постійних комісіях і не викликали зауважень.

Після розгляду основних питань порядку денного слово надали Миколі  Мотяшу, який звернувся до депутатів з проханням перейменувати вулицю Гостинну на вулицю Ніни Сагайдак, як вона називалася до грудня 2022 року.  З метою проведення в Україні політики очищення простору від топонімів, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують РФ та РБ депутатами було прийнято рішення змінити назву вулиці. Проте матеріали про спільницю партизан зберігаються в музеї.  Щоб повернути стару назву вулиці  треба отримати погодження від Інститут національної пам’яті України  і знову пройти повну процедуру перейменування.

Далі депутат міської ради Наталія Добненко звернулася із запитом щодо створення комісії, яка має вивчити  як реформа освіти вплине на мережу освітніх закладів громади. Про це треба вже зараз говорити жителям громади, вважає депутат, щоб закриття шкіл не стало несподіванкою. Адже за новими умовами реформи з 1 вересня 2025 року вирішено не фінансувати коштом освітньої субвенції заробітну плату вчителів у школах із кількістю учнів менш як 45 осіб, а з 1 вересня 2026 року — менш як 60 осіб. Якщо ж у школі менше дітей, її треба буде повністю утримувати за рахунок бюджету громади або ж закривати. Проте варто пам’ятати, що ліквідації  шкіл має передувати процес громадського обговорення, який триває рік. Депутати погодили пропозицію створити комісію з вивчення питання реформи освіти. В.о. начальника управління освіти, сім`ї, молоді та спорту Лариса Мірошниченко зазначила у свою чергу, що проєкт рішення щодо реорганізації освітньої мережі вже готується.

З усіма рішеннями, прийнятими на сесії,  можна ознайомитися на офіційному сайті Сновської міської ради у рубриці «Нормативні документи».

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю