» » На передодні Дня партизанської слави у с.Єліне відбулося перепоховання останків загиблих солдат

На передодні Дня партизанської слави у с.Єліне відбулося перепоховання останків загиблих солдат

Напередодні 77-й річниці визволення від нацистських загарбників Сновщини  та Дня партизанської слави в с. Єліне  відбулось перепоховання останків двох військовослужбовців робітнично-селянська Червона армія (РСЧА), що захищали наш Сновський район у вересні 1941 року. Нажаль прізвищ цих військовослужбовців встановити не вдалось і вони залишаться невідомими солдатами. Єдине, що вдалось з’ясувати, це підрозділи в яких вони воювали: 117 стрілецька дивізія та 219 мотострілецька дивізія (без танків) Брянського фронту.

Участь у заході взяли секретар міської ради Наталія Самойлова, перший заступник міського голови Іван Орда, голова районної ради Ніна Кухаренко, завідуюча сектором взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи Галина Ананченко, начальник відділу культури та туризму міської ради  Наталія Добненко, в.о.старости с. Єліне Леонід Мороз, представники районної ветеранської організації Сновщини, жителі села, т.в.о. редактора газети «Промінь».

У своїх промовах Наталія Самойлова та Леонід Мороз зазначили, що в цей день ми всі вшановуємо патріотів — і тих, хто не дожив до наших днів, і тих, хто через усе життя несе біль від ран, від втрати бойових побратимів. Наш святий обов’язок берегти пам’ять про мужність оборонців і визволителів рідної землі.

Присутні на заході хвилиною мовчання вшанували всіх захисників та поклали квіти до могил загиблих у роки Другої світової війни та пам’ятника партизанській сім`ї.

У пам’ять про полеглих воїнів отець Володимир відслужив панахиду.

ДО ВІДОМА. За інформацією старшого наукового  співробітника  ММК «Лісоград» філії Чернігівського обласного історичного музею ім.. В.В.Тарновського  Дениса  Дрозда, загалом пошуковцями протягом цього року на території Сновської громади було знайдено останки 5-х військовослужбовців, які загинули під час бойових дій 1941-1943років. Четверо бійців Червоної Армії та один солдат Вермахту. З чотирьох солдатів Червоної Армії пошуковцям вдалось встановити особисті дані у 2-х солдатів, які до цього часу були безвісті зниклими, ними виявились: Філін Олександр Федорович 1904 р.н. з міста Малоярославець Калужської обл.. РФ та Шишков Іван Андрійович 1904 р.н. з м.Покров Володимирської обл.. РФ . Останки цих бійців 15 вересня цього року в Сеньківці були урочисто передані родичам для перепоховання на малій батьківщині. Також готуються для передачі останки німецького військовослужбовця.