» » На Сновщину надійдуть перші 100 тестів для діагностики COVID-19

На Сновщину надійдуть перші 100 тестів для діагностики COVID-19

Сьогодні про це повідомив голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко на селекторній нараді з керівництвом ОТГ, райдержадміністрацій, медичних закладів області, представниками Нацполіції та інших служб, які наразі задіяні в заходах з протидії поширенню коронавірусної інфекції на Чернігівщині.

Участь у нараді взяли міський голова Олександр Медведьов, голова РДА Валерій Радібеда, керівники первинної та вторинної ланки медицини Сновщини.

Андрій Прокопенко вкотре закликав проводити інформаційно-роз`яснювальну роботу серед населення щодо неухильно дотримання правил карантину, щоб не допустити поширення коронавірусу.

Станом на 10-00 в Україні зафіксовано 84 випадки зараження людини COVID-19. На Чернігівщині інфікованих не виявлено.

Ввечері 23 березня область отримала  5 00 швидких тестів  та партію тестів для полімеразно-ланцюгової реакції (золотий стандарт). Як мінімум по 100 тестів вже сьогодні надійдуть у районні медзаклади.

На зібранні було зазначено, як тільки хоч один  випадок інфікування на коронавірус на Чернігівщині підтвердиться, в області одразу введуть надзвичайний стан. А це – додаткові обмеження у пересуванні, негайна дезінфекція місць, де перебувала людина тощо.

Також наголошувалося, що обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом голови Чернігівської ОДА  для безпеки громадян прийняла рішення про закриття продовольчих ринків. Цю ініціативу підтримує і Нацполіція області.

Також дуже важливо всім, хто прибув в Україну останнім часом,  звернутися до своїх сімейних лікарів і самоізолюватися на 14 днів.

Учасники наради з громад області запитували: чи буде відтермінована реформа другої ланки медицини, чи можуть працювати СТО, де можна лікарням замовити медичну апаратуру і засоби індивідуального захисту (кошти на рахунках є, а товар нині у дефіциті) тощо.

Андрій Прокопенка зазначив, що озвучить їх завтра перед Президентом України щодо надання додаткових роз’яснень.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи