» » На загальні збори громадян у Старій Рудні зібралося 68 людей, щоб обговорити наболілі питання

На загальні збори громадян у Старій Рудні зібралося 68 людей, щоб обговорити наболілі питання

Сход у селі Стара Рудня розпочався галасливо. Люди захотіли озвучити всі проблеми одразу,  причому говорили в один голос разом, перебиваючи одне одного. Адже наболілих питань у селян накопичилося багато і їм хотілося виговоритися. У першу чергу це земельні питання та вода.

На загальні збори громадян  приїхали міський голова Олександр Медведьов, секретар міської ради Наталія Самойлова, головний спеціаліст відділу земельних відносин та агропромрозвитку Вікторія Нікітенко, начальник управління Дерспоживслужби в Сновському районі Володимир Білашко, заступник начальника відділу грошових виплат та компенсацій УСЗН Світлана Ткаченко.

Спочатку присутні у залі заслухали звіт в.о. старости Миколи Шмаровоза, який озвучив,  що проводилося в селі протягом 2019 року. А це і роботи з благоустрою, і вшанування пам’яті земляків, і день села. Він подякував за співпрацю і допомогу міській раді, своїм односельцям. Назвав і найболючіші проблеми, від яких потерпає село – пиятика і крадіжки. Нині у Старій Рудні проживає  502 жителі, дітей у садочок і на навчання  підвозять шкільним автобусом  до Петрівського НВК, в минулому році в селі народилася одна дитинка.

Після виступу Миколи Шмаровоза одразу ж перейшли до запитань. Найбільше їх стосувалося землі: чому відбувається її самозахват, переорюється пасовище і куди у такому випадку звертатися? скільки має право приватизувати землі кожен українець? чому треба кільканадцять разів їздити у Сновськ, щоб оформити землю у спадщину і чому ціна оформлення відрізняється різна у різних районах? На всі питання надали відповіді Олександр Медведьов та Вікторія Нікітенко.

Володимир Білашко, виступаючи перед присутніми, зазначив, що в Старій Рудні за статистикою минулого року критична ситуація з лейкозом корів: на 100 корів 30 виявили хворих. Тож він закликав  до вигону на пасовище обов’язково  здати кров ВРХ на аналіз. Адже хворі корови заражатимуть інших, а вживати молоко від лейкозних тварин небезпечно для здоров’я.  За невиконання вимогу будуть накладатися штрафи.

Не всі з цим погоджувалися, вигукували, що не корови винні, що в них молоко погане, а винні сільгосппідприємці, які обробляють поля хімічними засобами.

До Володимира Петровича прозвучало  запитання про якість води на Сновщині і де її можна перевірити. Він зазначив, що їхньою службою планово постійно робиться відбір води на території громади, за результатами аналізів  –  вона задовільної якості. Кожен бажаючий самостійно (але платно) може перевірити воду зі свого колодязя у лабораторії Сновська.

Світлана Ткаченко поінформувала на сході про особливості надання  субсидій і пільг. Багато присутніх у залі скаржилися, що соціальна допомога дуже мала і нараховується не так як хотілося б. У відповідь Світлана Леонідівна  сказала, що управління соцзахисту РДА розраховує і призначає субсидії і пільги відповідно до прийнятого законодавства і не може встановлювати свої правила. У відповідь люди справедливо зазначили, що треба всім з сіл і містечок  звертатися до депутатів Верховної Ради, не мовчати, щоб народні обранці знали про ситуацію у віддалених від столиці населених пунктах.

Ще староруднянці обурювалися на недосконалість виборчого законодавства. Вони хочуть обирати для свого села  місцевого депутата, який представлятиме їхні інтереси, за прізвищем , а не голосувати за партію. Бо тоді невідомо хто пройде за списком, як це сталося на минулих виборах. За 5 років депутат, закріплений за Старою Руднею,  жодного разу не приїхав у село, бо проживає в іншому.

До озвучених вище питань додали ще, які планують вирішити у поточному році:

  • Доукомплектувати дитячий майданчик;
  • Оновити паркан навколо фельдшерського пункту.
  • прогрейдерувати грунтові дороги;
  • продовжити видалення аварійних дерев.

На завершення сходу Наталія Самойлова представила присутнім звіт про проведену роботу і використання коштів по всі ОТГ та в Старій Рудні зокрема.

Підводячи підсумки загальних зборів громадян Олександр Медведьов подякував за активність жителям села, пообіцяв вирішити всі питання, які належать до компетенції міської ради. Він закликав постійно звертатися з усіх проблем до спеціалістів свої справи зі стажем  діловода Лариси Холявко і в.о. старости Миколи Шмаровоза, як головних представників влади на селі.

Участь у сході взяли провідний спеціаліст відділу організаційно-кадрової та  інформаційної роботи міської ради Лариса Мартиненко та кореспондент газети «Промінь» Катерина Запорожець.

Відділ організаційно-кадрової та  інформаційної роботи міської ради