» » На зустрічі в міській раді з активістами Сновщини

На зустрічі в міській раді з активістами Сновщини

За ініціативи громадськості у міській раді відбулася зустріч активістів Сновщини та представників Чернігівського осередку Національного Корпусу з керівництвом громади і військовослужбовцями Корюківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Головна тема розмови – роз’яснення Закону України «Про основи національного спротиву» та які дії цивільного населення у разі загрози цілісності кордонів держави.

Начальник Корюківського РТЦК та СП та його заступник поінформували присутніх про те, що з 1 січня 2022 року вступив в силу Закону України «Про основи національного спротиву» і відповідно до нього в державі розгортаються сили тероборони. У складі Сил ТрО ЗСУ триває формування 25 бригад (один регіон – одна бригада), які об’єднуватимуть понад 150 батальйонів (один батальйон на район). Постійна чисельність Сил ТрО у мирний час складатиме 10 тис. військовослужбовців. По штату особливого періоду підрозділи Сил ТрО нараховуватимуть понад 130 тис. осіб, для чого буде сформовано відповідний резерв. Бригади територіальної оборони, відповідно до вищезазначеного закону з 1 січня входитимуть до складу Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

Крім бригад і батальйонів у Законі передбачені такі підрозділи, як добровольчі формування територіальних громад. Саме це найбільше цікавило присутніх на зустрічі представників Сновщини. Як пояснили військові, такі формування утворюватимуться з урахуванням ресурсних та людських можливостей відповідних територіальних громад. Загальна їх кількість та місця розташування визначатиметься Командуванням Сил територіальної оборони Збройних Сил України за участю відповідних сільських, селищних, міських рад та затверджуватиметься Головнокомандувачем Збройних Сил України, а їх діяльність здійснюватиметься під безпосереднім керівництвом і контролем командира відповідної бригади ТрО. До складу добровольчих формувань територіальних громад зараховуватимуться громадяни України, які відповідають вимогам, встановленим Положенням про добровольчі формування територіальних громад, пройшли медичний, професійний та психологічний відбір і підписали контракт добровольця територіальної оборони.

Законом України «Про основи національного спротиву» у ст. 14 визначені повноваження районних, сільських, селищних та міських рад  та  їх голів. Зокрема, міська рада:

1) бере участь у підготовці та виконанні завдань національного спротиву в мирний час та в особливий період;

2) забезпечує у межах відповідних видатків місцевих бюджетів належне фінансування заходів національного спротиву місцевого значення та підготовки громадян України до національного спротиву;

3) сприяє створенню добровольчих формувань територіальних громад;

4) забезпечує життєдіяльність населення і функціонування об’єктів інфраструктури у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

5) сприяє популяризації участі в заходах національного спротиву.

Міський голова відповідно до законодавства сприяє підготовці територіальної громади та відповідної території до національного спротиву, взаємодіє з питань територіальної оборони з органами державної влади, органами управління, сили і засоби яких залучаються до виконання завдань територіальної оборони у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, сприяє створенню добровольчих формувань територіальних громад та реалізації заходів національного спротиву.

Звичайно, питання територіальної оборони крани, це не лише завдання військових. Цивільна складова в ньому мусить бути обов’язково. Особливо це важливо для прикордонних громад, таких як наша.

На зібранні виступив голова Чернігівського обласного осередку партії «Національний Корпус» Олександр Тарнавський та запропонував свою підтримку в питання інформування та навчання цивільного населення.

Учасники зустрічі обмінялися контактами та  узгодили попередній план роботи. Вже на найближчому засіданні виконкому військові проведуть інформаційний захід для старост громади щодо роз’яснення статей Закону України «Про основи національного спротиву».

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю