» » Нашому земляку Дмитру Брижинському присвоєно звання «Почесний громадянин міста Чернігів»

Нашому земляку Дмитру Брижинському присвоєно звання «Почесний громадянин міста Чернігів»

Чернігівська міська рада, сьогодні,  21 вересня,  підтримала рішення про присвоєння звань «Почесний громадянин міста Чернігів» чотирьом військовим, які керували обороною обласного центру під час активних бойових дій у лютому-квітні цього року.

Серед них найвищу нагороду територіальної громади міста Чернігів присвоєно і нашому земляку – полковнику ЗСУ, командиру 58-ї мотопіхотної бригади ОК «Північ» Дмитру БРИЖИНСЬКОМУ.

З перших днів війни полковник ЗСУ Дмитро Брижинський своїми розпорядженнями підпорядкував собі підрозділи наявних складових сил оборони (нацгвардії, прикордонної служби, СБУ), чим не допустив дезорганізації системи управління у військовій та цивільній ланках. Гідно відбиваючи штурм окупантів, які застосували танки і важку артилерію, українські захисники, під командуванням полковника Брижинського, втримали свої позиції при обороні Чернігова та нанесли суттєві втрати противнику в особовому складі, броне- та автомобільній техніці.

ДОВІДКОВО: Дмитро Брижинський народився у Сновську, закінчив міську школу №2. Професію військового здобув у Харківському інституті танкових військ. Пройшов усі щаблі офіцерського зростання – командир взводу, роти, батальйону. Певний час обіймав посаду в штабі оперативного командування «Північ». Під час війни став начальником штабу 58-ої окремої мотопіхотної бригади. А в 2019 році був призначений командиром  93-ої  окремої механізованої  бригади «Холодний Яр». Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня  і численними медалями та відзнаками. Закінчив Національний університет оборони  імені Івана Черняхівського. У довоєнний період здобув додаткову цивільну освіту за фахом «фінанси» та «правознавство».

Коли в Україні розпочалася Революція Гідності, Дмитро Брижинський  в позаслужбовий час долучився до подій на Євромайдані. Своїм особистим прикладом довів, що українська армія завжди буде на боці народу і в будь-який момент стане на захист свободи та незалежності нашої держави. (За інформацією  https://promingazeta.blogspot.com/2021/08/blog-post_23.html#more)

За інформацією офіційного веб-порталу  Чернігівської міської ради