» » Наслідки негоди на Сновщині

Наслідки негоди на Сновщині

Вчорашній буревій повиривав з корінням та поваляв багато дерев на території громади, пошкоджено електричні опори, обірвано дроти електромереж. Станом на ранок 13 травня  у Сновській громаді знеструмленими залишаються села Гірськ, Клюси, Піщанка, Нові Боровичі, Єнькова Рудня, Попільня, Низківка, Єліно Млинок, Сновське, Чепелів, Гута, Тихоновичі та інші, а також кілька вулиць у місті. Відповідно нема і мобільного та Інтернет-зв`язку.  Працівники РЕМу та зв’язківці працюють над усуненням проблеми.

До пізнього вечора працював колектив  ДСНС. Як повідомив Роман Силенко, ними було розчищено дорогу від повалених дерев від Єнькової Рудні до Тур`ї. З ранку рятувальники допомагатимуть і далі розчищати дороги.

У сільських населених пунктах за участі працівників освіти, культури, старостатів та допомоги місцевих жителів повалені дерева будуть розпилені і за рекомендацією міського голови Олександра Медведьова підуть на опалення шкіл та інших адмінприміщень.

Негода пошкодила багато приватних осель у селах і місті, позривало дахи на школах, клубах, медзакладах, зламала вишку спостережень лісництва.

Начальник Управління освіти міської ради Олена Коваленко повідомила, що зранку надано вантажний автомобіль і  працівники Тихоновицької школи  своїми силами разом з батьками учнів завезуть матеріал та відновлюватимуть покрівлю закладу, розпиляють на дрова повалену ялину.

Дуже постраждав і дах закладу культури у цьому селі. Попередньо його захистили від дощу, як зазначила начальник відділу культури і туризму Наталія Добненко, а далі для ремонту потрібна буде вишка. Також ремонту після негоди потребують дахи Сновського Будинку культури та інших закладів.

Вишку комунального підприємства «Сновська ЖЕД» буде задіяно і для відновлення даху другого поверху хірургічного відділення ЦРЛ, а також двоповерхових житлових будинків по місту, де після буревію зірвало шифер. Як повідомила начальник ЖЕД Ганна Кошова, у Сновську є пять таких будинків.

Відновлювальні роботи всіма службами і силами жителів громади тривають. Допомагатимуть у цьому і лісництва, і працівники міської ради. Бригада працівників відділу благоустрою та господарського забезпечення міської ради вже вирушала на допомогу у Новоборовицький старостат.

Інформація про пошкодження у громаді продовжує надходити.

Наразі головний дефіцит у громаді – шифер та пальне для розпилювання дерев і їх перевезення.

Ми разом все побореме і відновимо!

Все буде Україна!

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю