» » Не несіть ШТУЧНІ КВІТИ на кладовища

Не несіть ШТУЧНІ КВІТИ на кладовища

Наближаються поминальні дні. За усталеною традицією мешканці громади будуть відвідувати могили своїх рідних, що віддати шану померлим.
✅ За нашими спостереженнями, багато людей і досі воліє використовувати штучні квіти. Можливо, через те, що вони дешевші за живі, можливо, через те, що довше зберігаються. Втім, мало хто замислюється над тим, яку шкоду наносить ця традиція навколишньому середовищу і безпосередньо нам усім, мешканцям громади.
Адже термін розкладу штучних квітів до 200 років, і весь цей час вони забруднюють отруйними речовинами навколишнє середовище.
✅ Щоб не спричиняти накопичення старих пластикових квітів та вінків, альтернативним варіантом є взагалі не нести їх на цвинтар. Краще принести на могилу живі квіти, які не завдадуть ніякої шкоди довкіллю.
У Європі впродовж століть існує звичай провідувати могили померлих з живими скромними квітами і ставити свічки .
Вшанування пам’яті покійних має починатися не з вибору яскравих штучних квітки, а із шанобливого ставлення до їхніх могил, зі щирої молитви.
Тому звертаємо увагу жителів Сновської громади на необхідності систематичного прибирання могил своїх померлих родичів від сміття та бур’яну, щоб територія цвинтаря була облагородженою не тільки зовні, а й всередині.
Якщо побачите недалеко могили, які давно уже ніхто, з якихось причин, не прибирає, не залишайтесь осторонь і, по можливості, наведіть лад на тому місці поховання. Тримати в чистоті та порядку територію, де поховані рідні, близькі та знайомі, – це має бути наше свідоме рішення, щоб можна було прийти з живими квітами в руках і пом’янути померлих, не пробираючись крізь зарості та купи сміття.
☝️ Закликаємо мешканців громади бути відповідальними та свідомими і просимо не використовувати штучні квіти, вінки, корзини та інші ритуальні товари виготовлені із пластику на цвинтарях Сновської громади!
Інспектор з благоустрою Сновської міської ради