» » » Незабаром в Сновській громаді стартує Шкільний громадський бюджет

Незабаром в Сновській громаді стартує Шкільний громадський бюджет

Ще в липні цього року депутати Сновської міської ради дали зелене світло щодо впровадження ще одного інструменту залучення громадян в нашій громаді – Шкільний громадський бюджет. У рамках цього проєкту учні загальноосвітніх навчальних закладів громади віком від 14 до 18 років можуть подавати на конкурсний відбір проєкти та рекламувати їх.

Шкільний громадський бюджет в Сновській громаді — це ефективний інструмент залучення дітей та молоді Сновщини до розподілу частини коштів міського бюджету та створення комфортного простору на територіях шкіл.

Цей інструмент направлений на взаємодію органу місцевого самоврядування з підростаючім поколінням та на залучення учнів закладів загальної середньої освіти Сновської громади до участі в бюджетному процесі шляхом подання ними проєктів та проведення відкритого громадського голосування за проєкти з подальшим фінансуванням їхньої реалізації з місцевого бюджету.

Скільки коштів передбачено на Шкільний громадський бюджет?

На 2022 р. на фінансування процесу Шкільного громадського бюджету в місцевому бюджеті планується передбачити 100 тис. грн, які розподіляються між 11 закладами загальної середньої освіти Сновської міської територіальної громади наступним чином:

  • по 5 тис. грн на проєкти кожного з малих навчальних закладів з чисельністю до 100 осіб (крім дітей дошкільного віку), а саме: Кучинівська ЗОШ І-ІІІ ст., Тихоновицька ЗЗО І-ІІІ ст., Великощимельський НВК «ЗНЗ І-ІІ ст.-ДНЗ», Сновський НВК «ЗНЗ І-ІІ ст.-ДНЗ» та Тур`янський НВК «ЗНЗ І-ІІ ст.-ДНЗ».
  • по 10 тис. грн на проєкти кожного з середніх навчальних закладів з чисельністю від 100 до 300 осіб (крім дітей дошкільного віку), до яких відноситься: Сновська гімназія, Сновська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, Петрівський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ», Новоборовицький НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ» та  Рогізківський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ».
  • 25 тис. грн – на проєкти великому навчальному закладу – Сновська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, де навчається 600 учнів.

 

Як подати проєкт?

Прийом проєктів розпочинається в січні 2022 року. Подаються проєкти безпосередньо до конкурсної комісії, яка буде створена в кожному навчальному закладі окремо.

Проєкт має бути спрямований на розвиток шкільної громади, покращення навчального закладу та його території, впровадження інноваційних проєктів в тематичних сферах, науково-просвітницькі чи соціальні заходи, покращення екологічної ситуації у навчальному закладі, покращення просторового розвитку та естетичного вигляду.

Основний принцип при формуванні проєкту – є простота/зручність в написанні. Проєкт складається з бланку-заявки, кошторису/обчислення проєкту та переліку осіб, що підтримали проєкт. Автор/автори  може додати у вигляді пронумерованих додатків фотографії, малюнки, схеми, описи, графічні зображення, додаткові пояснення тощо.

Хто може голосувати за проєкти?

Голосування за проєкти відбувається шляхом заповнення бланку для голосування у визначених на території навчального закладу пунктах голосування. Голосувати за проєкти зможуть лише учні 5-11 класів. Голосують за подані ідеї учні в кожній школі окремо. Голосування триватиме протягом 5 робочих днів.

Про початок конкурсу Шкільного громадського бюджету 2022 в кожній школі буде оголошено додатково.

Про затвердження Програми та Положення  «Про шкільний громадський бюджет   в Сновській міській територіальній громаді на 2022-2024 роки»

Інформаційну компанію та допомогу у розробці проєктів Шкільного громадського бюджету беруть на себе ініціатори впроваджекння в громаді ШГБ – Молодіжна рада (САМ) Сновської міської територіальної громади при міському голові, а також експерт програми #DOBRE Тетяна Романова та відділ економічного розвитку та інвестицій Сновської міської ради.

                                                                              Молодіжна рада (САМ) Сновської міської територіальної громади при міському голові