» » Обговорили перспективний план формування спроможної мережі закладів освіти Сновської МТГ на 2024 – 2027 роки

Обговорили перспективний план формування спроможної мережі закладів освіти Сновської МТГ на 2024 – 2027 роки

Сьогодні в приміщенні міської ради зібралися депутати та керівники закладів освіти громади. На порядку денному зустрічі було обговорення реформи профільної середньої освіти та перспективи Сновщині в цьому питанні. Докладно з вимогами зміненого  законодавства ознайомила присутніх в.о. начальника управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Лариса Мірошниченко. Депутати та всі присутні мали змогу обговорити перспективний план формування спроможної мережі закладів освіти Сновської МТГ на 2024 – 2027 роки, який буде винесено на найближчу сесію міської ради.

З 1 вересня 2025 року урядом вирішено не фінансувати коштом освітньої субвенції заробітну плату вчителів у школах із кількістю учнів менш як 45 осіб, а з 1 вересня 2026 року — менш як 60 осіб. Це ставить під питання функціонування невеликих освітніх закладів громади.

В ході жвавої дискусії всі присутні мали можливість висловити власну думку, але одне зрозуміло, що оптимізація мережі закладів освіти у відповідності до вимог чинного законодавства неминуча.

Зміна мережі шкіл потребує часу на обговорення з громадою, ухвалення рішення і забезпечення підвезення до опорних шкіл. Тож цей процес триватиме поступово і всі рішення виноситимуться на обговорення з громадськістю.

 

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю Сновської міської ради