» » » ОБҐРУНТУВАННЯ  ТЕХНІЧНИХ  ТА  ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ : Послуги з розподілу електричної енергії ( ДК 021:2015: 65310000-9 — Розподіл електричної енергії) UA-2024-01-16-012674-a       

ОБҐРУНТУВАННЯ  ТЕХНІЧНИХ  ТА  ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ : Послуги з розподілу електричної енергії ( ДК 021:2015: 65310000-9 — Розподіл електричної енергії) UA-2024-01-16-012674-a       

Звіт про укладений договір

 

Оприлюднюється на виконання постанови Кабміну № 710 від 11.10.2016 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами)).

 

  1. Найменування замовника – Сновська міська рада
  2. Koд згідно з ЄДРПОУ замовника – 04412656
  3. Місцезнаходження замовника   —   вул. Незалежності, буд. 19, м. Сновськ, Корюківський район, Чернігівська область, Україна, 15200
  4. Вид предмета закупівлі — nocлyгa

5.Конкретна назва предмета закупівлі – Послуги з розподілу електричної енергії ( ДК 021:2015: 65310000-9 — Розподіл електричної енергії)

6.Коди та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі i частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності) — не застосовуються

7.Назва та код, визначений згідно з Єдиним закупівельним словником, номенклатурних позицій предмета закупівлі: Послуги з розподілу електричної енергії ( ДК 021:2015: 65310000-9 — Розподіл електричної енергії)

8.Кількість товарів а6о обсяг виконання робіт чи надання послуг — 1 nocлyга (149211 Кіловат-година).

9.Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг – з 01 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року

  1. Найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (для фізичної особи) суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю – Акціонерне товариство «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО»
  2. Код згідно з ЄДРПОУ / реєстраційний номер облікової картки платника податків суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю – 22815333
  3. Місцезнаходження (для юридичної особи) або місце проживання (для фізичної особи) суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю – вул. Гонча, будинок 40, м. Чернігів, Україна, 14000
  4. Ціна договору 384471,98 грн. ( триста вісімдесят чотири тисячі чотириста сімдесят одна гривня 98 копійок) в т.ч. ПДВ.
  5. Підстава для здійснення замовником закупівлі відповідно до пункту 13 Особливостей, а саме: відповідно до підпункту 5 пункту 13 Особливостей роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.
  6. Обґрунтування здійснення закупівлі шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до пп. 5 п. 13 Особливостей.

Положеннями Особливостей передбачено підставу для здійснення закупівлі за підпунктом 5 пункту 13: придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.

Обсяг закупівлі визначається на підставі річного планування, а також з урахуванням потреби замовника на період 2024 року.

Відповідно до службової записки від 01.12.2023 року існує потреба у здійсненні закупівлі: Послуги з розподілу електричної енергії ( ДК 021:2015: 65310000-9 — Розподіл електричної енергії) на 2024 рік.

Послуги з розподілу електричної енергії надають оператори систем розподілу (суб’єкти природних монополій) за тарифами, які встановлюються НКРЕКП.

Згідно норм Закону України «Про ринок електричної енергії» розподіл електричної енергії – це діяльність із транспортування електричної енергії від електроустановок виробників електричної енергії або електроустановок оператора системи передачі мережами оператора системи розподілу, крім постачання електричної енергії.

Згідно Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії (постанова НКРЕКП від 27.12.2017 № 1470) місце провадження господарської діяльності – територія (або частина території) адміністративно-територіальної одиниці, де розташована система розподілу електричної енергії, що перебуває у власності ліцензіата та до яких приєднані електричні мережі споживачів, які живляться від мереж  ліцензіата.

Акціонерне товариство «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ 22815333) проваджує |на території Чернігівської області господарську діяльність з розподілу електричної енергії. Воно перебуває у стані природної монополії відповідно до ліцензії на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії у межах місць провадження господарської діяльності, а саме на території Чернігівської області та                м. Славутич Київської області в межах розташування системи розподілу електричної енергії, що перебуває у власному або господарському віданні АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» , та електричних мереж інших власників, які приєднані до мереж ліцензіата згідно постанови НКРЕКП № 1434 від 13.11.2018 року.

 

Згідно з пунктом 52 Зведеного переліку суб’єктів природних монополій (станом на 30.11.2023 року) у сфері розподілу електричної енергії у Чернігівській області та м. Славутич Київської області (скріншот сторінки з сайту АМКУ додається) та згідно з пунктом 52 Реєстру суб’єктів природних монополій, які провадять господарську діяльність у сфері енергетики (скріншот сторінки з сайту НКРЕКП додається) Акціонерне товариство «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» займає монопольне становище.

 

Таким чином, у зв’язку з відсутністю альтернативи, послугу з розподілу електричної енергії на території Сновської територіальної громади Корюківського району Чернігівської області може надати лише АТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО».

 

Водночас, як передбачено чинним законодавством, під час здійснення закупівель замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель.

Таким чином, враховуючи зазначене, з метою дотримання принципу ефективності закупівлі, якнайшвидшого забезпечення наявної потреби Замовника в умовах воєнного стану замовник прийняв рішення щодо здійснення Закупівлі без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару та застосування під час здійснення Закупівлі, як виняток, підстави за підпунктом 5 пункту 13 Особливостей: придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником, і укладення договору.

З огляду на викладене, рішення щодо проведення закупівлі відповідає чинному законодавству.

За результатами закупівлі, здійсненої відповідно до цього пункту, замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 38 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.

Разом із звітом про договір про закупівлю,укладений без використання електронної системи закупівель, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та додатки до нього, а також обгрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до пункту 13 Особливостей у вигляді цього файлу «Обгрунтування підстави».

 

 

 

Завідувач сектору з публічних закупівель

відділу бухгалтерського обліку та звітності

Сновської міської ради, уповноважена особа                                             Тетяна ШИЛО