» » Обласний фольклорний фестиваль-конкурс імені Василя Полевика

Обласний фольклорний фестиваль-конкурс імені Василя Полевика

Чернігівський край споконвіку славився своїм пісенним розмаїттям, дзвінким багатоголоссям, обрядами, самобутньою народною культурою, автентичними традиціями. Саме збереженню унікальної української народної пісні присвятив своє життя наш видатний земляк, уродженець села Займище Сновського району, один із найактивніших фундаторів музичної й зокрема пісенної культури на Чернігівщині Василь Полевик.

І ось уже всьоме у День Святої Трійці, який цього року припав на 4 червня, гостинний Сновський край приймає учасників та гостей обласного фольклорного фестивалю-конкурсу, який носить ім’я нашого знаного митця.

В урочистих заходах прийняли участь керівний склад громади на чолі з міським головою Олександром Медведьовим, голова райдержадміністрації Валерій Радібеда та голова районної ради Ніна Кухаренко.

До Сновщини завітав  голова обласної ради Ігор Вдовенко, який разом із директором Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олександром Левочком, взяв участь в урочистому відкритті та підведенні підсумків фольклорного фестивалю-конкурсу.

Протягом цілого дня 30 творчих колективів різного віку з усіх куточків Чернігівщини, яких об’єднує спільне захоплення українською народною піснею та багатими фольклорними традиціями рідного краю, демонстрували свої музичні виступи на сцені Сновського будинку культури.

Після завершення конкурсної програми, учасники заходу зібрались у центрі міста, аби разом вкотре пригадати творчий шлях Василя Полевика та його подвижницьку діяльність, спрямовану на збирання, збереження та пропаганду пісенної спадщини Придесення.

Віддаючи данину шани і поваги видатному фольклористу, зведений хор натхненно і чуттєво виконав його найулюбленішу українську народну пісню «Один місяць сходить».

На честь вшанування пам’яті збирача пісенних скарбів Чернігівщини, Заслуженого працівника культури України Василя Полевика керівники області та району, учасники та гості фестивалю, громадськість поклали квіти до меморіальної дошки митцю, а також на місце його поховання.

Урочиста церемонія відкриття, підбиття підсумків фестивалю-конкурсу та нагородження переможців відбулася на берегах прекрасного тихоплинного Снову в селі Займище.

З словами привітання з нагоди  Дня Святої Трійці, яке в останні роки нерозривно пов’язане із проведенням обласного фестивалю-конкурсу імені Василя Полевика, звернувся голова обласної ради Ігор Вдовенко. Він зазначив, що, з метою відзначення найбільш активних збирачів та знавців фольклору, депутатським корпусом Чернігівської обласної ради було прийняте рішення «Про обласну Премію імені Василя Полевика».

Нажаль, в цей день було також присутнє гірке відлуння сучасності. Присутні вшанували світлу пам’ять загиблого в зоні АТО, мешканця Корюківського району Михайла Кобця, життя якого обірвалося цієї суботи поблизу Маріуполя, хвилиною мовчання.

Після цього за значний особистий внесок у збирання та збереження фольклорної спадщини, пов’язаної з Чернігівщиною, Ігор Вдовенко вручив премію імені Василя Полевика керівнику зразкового вокального ансамблю «Світлячок» Сновського будинку культури Ользі Сенченко.

З вітальним словом до учасників мистецького заходу звернулись Сновський міський голова Олександр Медведьов, директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації Олександр Левочко, керівник Сновського відділення Чернігівського земляцтва в місті Києві Лариса Моцар.

Привітали цього дня і одного з ініціаторів обласного фольклорного фестивалю-конкурсу імені Василя Полевика, лауреата обласної премії імені Василя Полевика, Почесного громадянина села Займище Леоніда Смоляка, якому Указом Президента України Петра Порошенка за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, справу консолідації українського суспільства, багаторічну сумлінну працю присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

Було відзначено переможців цьогорічного фестивалю-конкурсу та вручено їм дипломи, а також подарунки від Товариства «Чернігівське земляцтво в м. Києві».

Загалом, програма свята була досить насиченою та різноманітною. Вистави образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, безпрограшні лотереї, виступ Чернігівського обласного театру ляльок ім. О. Довженка, спортивні змагання, і звісно ж концертна програма фестивалю за участю конкурсантів фестивалю.

Leave a Reply