» » Оголошення про введення абонентської плати за обслуговування ПрАТ “Комунальник”

Оголошення про введення абонентської плати за обслуговування ПрАТ “Комунальник”

Шановні споживачі ПрАТ «Комунальник»,   з 01.10.2023 року вводиться плата за абонентське обслуговування.

На виконання вимог Закону України від 03.12.2020 р. № 1060-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг», згідно з якими зі структури тарифів на централізоване водопостачання , централізоване водовідведення та визення рідких побутових відходів що надаються ПрАТ «Комунальник» згідно прийнятого наказу № 34 від 29.09.2023 року, яке вводиться в дію з 01.10.2023 року виключено усі витрати на збут, що мають увійти до складу плати за абонентське обслуговування для всіх індивідуальних споживачів (юридичних осіб (включаючи бюджетні установи незалежно від розташованості (у окремих будівлях, у багатоквартирних будинках) та населення (населення приватного сектору, розташованого у окремих будівлях; населення у багатоквартирних будинках), з якими укладені індивідуальні договори про надання послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення (у паперовому варіанті або у варіанті публічних договорів приєднання).Публічний договір приєднання  опубліковано 6 червня 2022 року на сайті Сновської міської ради https://snovmr.gov.ua та сайті ПрАТ» Комунальник» https://www.vodasnov.net

Плата за абонентське обслуговування для абонентів (населення,бюджету,підприємств та організацій), без врахування витрат на обслуговування та заміну комерційних приладів обліку води грн. / з ПДВ

Централізоване водопостачання 24,09 вартість грн. / з ПДВ;

Централізоване водовідведення 24,09 вартість грн. / з ПДВ;

Вивезення рідких побутових відходів 24,09 вартість грн. / з ПДВ

Абонентська плата нараховується щомісячно, у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок, незалежно від кількості мешканців в квартирі та спожитої води.

З метою зменшення витрат споживачів на сплату комісії за послуги фінансових установ при оплаті рахунків, встановлено порядок при якому кошти за абонентське обслуговування і послуги централізованого водопостачання та водовідведення приймаються на один банківський рахунок. В разі не повної оплати, першочергово розноситься оплата за абонентське обслуговування, а потім платіж розподіляється на послуги з централізованого водопостачання ,централізованого водовідведення.та вивезення рідких побутових відходів

Для зручності споживачів, плата за абонентське обслуговування буде виведена в єдиній квитанції окремим рядком.

Роз’яснення щодо плати за абонентське обслуговування на послуги з централізованого водопостачання . централізованого водовідведення та вивезення рідких побутових відходів

ЯКИМИ ЗАКОНАМИ УКРАЇНИ, НОРМАТИВНО-ПРАВОВИМИ ДОКУМЕНТАМИ ПЕРЕДБАЧЕНА ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ?

  • Закон України «Про житлово-комунальні послуги».
  • Постанова КМУ № 690 (зі змінами), якою затверджені нові «Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» та Типові договори про надання послуг.
  • Постанова КМУ № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньо будинкових систем про надання комунальних послуг».
  • Постанова КМУ № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги»

ЩО ТАКЕ ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ?

Відповідно до чинного законодавства, усі витрати на збут виключені з тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і виведені в окремий платіж – плата за абонентське обслуговування. Відповідно до п.11 ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (зі змінами, внесеними відповідно до Закону №1060).

ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за ІНДИВІДУАЛЬНИМ ДОГОВОРОМ про надання комунальних послуг для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговування абонентів ( крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньо будинкових систем водопостачання та водовідведення).

ЩО ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ДО ПЛАТИ ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ НА 2023 РІК ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ ПрАТ «Комунальник»?

  • абонентский супровід ;
  • звірку даних, виготовлення довідок на продаж, відчуження майна;
  • інформування управлінь соціального забезпечення;
  • оплата послуг банків та інших установ з прийняття та перерахування коштів споживачів( при укладені договору з банком)
  • Дані витрати не включаються при розрахунку діючих тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення відповідно до пункту 24 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затвердженого КМУ № 869.

При цьому звертаємо увагу, що витрати на проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у приватних будинках (приміщеннях) та у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку (квартирні лічильники води) не включатимуться до складу плати за абонентське обслуговування.

Відповідно до вимог ст.17 Закону №1314-VII, періодична повірка, обслуговування та ремонт ( у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води у квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюється за рахунок власників таких вузлів обліку (споживачів комунальних послуг ).

ЯКИЙ МЕХАНІЗМ НАРАХУВАННЯ І СПЛАТИ АБОНЕНТСЬКОЇ ПЛАТИ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ ПрАТ «Комунальник» І ЧИ Є ОБМЕЖЕННЯ?

Абонентська плата нараховується у фіксованому розмірі незалежно від того користувалися послугою чи ні. А також нараховується на один особовий рахунок незалежно, від кількості мешканців та об’єму споживання, і сплачується щомісячно – про це буде інформувати додатковий пункт в розрахунковій квитанції. Плата за водопостачання, водовідведення та абонплата заходитиме на один особовий рахунок, і тоді водоканал вже самостійно розділятиме ці послуги згідно умов індивідуального договору. Тобто сума абонплати буде вказана окремим рядком в квитанції, а сплачуватися разом з послугою за водопостачання ,водовідведення. Та вивезення рідких побутових відходів

На абонплату надається державна субсидія. ПрАТ «Комунальник» буде інформувати управління  Пенсійного фонду щодо розміру абонплати.

Наслідки несплати Плати за абонентське обслуговування:

– обмеження/припинення надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення;

– відмова у призначені субсидії;

– зміна порядку нарахування пільг з оплати комунальних послуг;

– нарахування пені (після припинення дії військового стану);

– стягнення заборгованості, судових витрат у судовому порядку.

КИМ ЗАТВЕРДЖУЄТЬСЯ ТА РЕГУЛЮЄТЬСЯ РОЗМІР ПЛАТИ ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ?

Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, тому, Постановою КМУ № 808 від 21.08.2019 р. «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами», держава регулює її граничний рівень, який становить:

з 01 грудня 2022 року  (2589*2,58*2*0,15*0,019=38,07 грн з ПДВ)

– централізоване водопостачання – 38,07 грн з ПДВ

– централізоване водовідведення – 38,07 грн з ПДВ

Відповідно до законодавства України розмір плати за абонентське обслуговування затверджується внутрішнім наказом по підприємству та визначається виконавцем комунальних послуг за їх фактичними витратами у розрахунку на 1 абонента/міс.

Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, тому не затверджується органом місцевого самоврядування.

 ЧОМУ ТАРИФ НА ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ НЕ ЗНИЗИВСЯ

На підприємстві діють тарифи розраховані і встановлені ще у 2021 році.За цей час збільшились майже  всі складові тарифу, які не залежать від діяльності підприєсства. Якщо у діючому тарифі 1 кВт електроенергії коштує 2,96 грн, то  на сьгоднішній день вартість електроенергії та її розподіл зросли до 8,72 грн/кВт. Процент підвищення  294,6 %. Зросли ціни на  матеріали  для ремонту,  в 2,5 рази зросли ціни на паливно- мастильні матеріали.Збільшився прожитковий мінімум і витрати на відрахування на соціальні заходи.Тому витрати на збут з тарифу виведено, але тариф не змінився за рахунок росту перелічених витрат.

Чи є плата за абонентське обслуговування новими витратами для споживачів?

Ні. Звертаємо увагу, що ці витрати (витрати на збут) завжди були закладені в тарифі, однак після змін у законодавстві витрати на абонентське обслуговування (витрати на збут) виведені в окремий платіж.

Адміністрація ПрАТ «Комунальник»

Наказ ПрАТ “Комунальник” №34 від 29.09.2023

Додаток №1 до наказу №34