» » » Оголошено переможця Громадського бюджету-2020

Оголошено переможця Громадського бюджету-2020

11 червня під головуванням першого заступника міського голови Івана Орди відбулося засідання робочої групи з питань Громадського бюджету Сновської ОТГ .

Нагадаємо, що минулого тижня в громаді відбувалося онлайн-голосування за проєкти  Бюджету участі. В голосуванні прийняло участь 2833 людини віком від 14 років, що складає близько 16% від загальної кількості жителів ОТГ, які мали право голосувати. До речі, в минулому році в голосуванні взяло участь лише 374 жителі.

З 14 проєктів найбільшу кількість голосів (672 голоси) набрав проєкт №0013 «Релакс Хаб для здобувачів освіти Сновської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1», авторами якого є Алла Єрмоленко та Ольга Гаврилець. Вартість проєкту – 334 804 грн, проєкт передбачає створення зони відпочинку для дітей та вчителів із тематичним оформленням кожної її частини.

Оскільки сума Громадського бюджету Сновської ОТГ становить 350 тис. грн., то проєкт №0013 визнано єдиним переможцем у 2020 році. Даний проєкт буде профінансовано та реалізовано в поточному році.

Враховуючи дуже високу активність жителів у голосуванні, робоча група вирішила внести пропозицію до керівництва громади щодо доцільності виділення у 2020 році з міського бюджету коштів для реалізації проектів, які зайняли за результатами голосування 2 та 3 місця. Мова йде про проєкти №0014 «Комфортні умови навчання (оновлення меблів у Великощимельському НВК “ЗНЗ І-ІІ ст. – ДНЗ”)», автор Борис Добродій – 614 голосів та №0009 “Простір для мистецтва” (поточний ремонт зали та класу Сновської дитячої музичної школи ім.Н.Г.Рахліна), автор Лариса Сіренька – 428 голосів.

Прєкти, які посіли 4 та 5 місце: №0005 «Поточний ремонт та переобладнання спортивного залу Сновської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2» та “Енергозберігаючі вікна – тепла школа” (Новоборовицький НВК “ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ”) робоча група пропонує включити до плану соціально-економічного розвитку на наступний рік.

Також за пропозиціями членів робочої групи Наталії Добненко, Ольги Довбиш та Вячеслава Матвієнка було прийнято рішення про внесення змін до Положення про Громадський бюджет (Бюджет участі) Сновської ОТГ починаючи з наступного року.

Запропоновано:

  • в рамках Громадського бюджету-2021 оголосити та провести два конкурси проєктів для сільської місцевості та міста Сновськ окремо;
  • передбачити, що в конкурсі не можуть брати участь проєкти, які передбачають ремонти, переобладнаня та оснащення (придбання меблів, техніки, засобів тощо) закладів соціально-культурної сфери громади (школи, садочки, будинки культури, бібліотеки, лікарні, ФАПИ тощо);
  • до участі у конкурсі допускати лише проєкти, які мають за мету покращення зовнішнього вигляду населених пунктів громади та умов проживання, передбачають вільний та безкоштовний доступ всіх громадян;
  • до участі у конкурсі не допускати проєкти, які передбачають покращення одного й того ж місця або зони, якщо проєкт стосовно цього місця чи зони було реалізовано у минулому році за рахунок коштів  Громадського бюджету.

Зазначені зміни наберуть чинності після розгляду та прийняття відповідного проєкту рішення депутатами Сновської міської ради.

До відома: із 982 утворених ОТГ в Україні на даний час процес Громадського бюджетування (Бюджету участі) впроваджено лише в 154 громадах. Детальніше – за посиланням: Оцінка впливу Бюджету участі в Українi.

Відділ економічно розвитку та інвестицій Сновської міської ради