» » Олександр МЕДВЕДЬОВ: «Нехай Новий рік принесе мир і добро!»

Олександр МЕДВЕДЬОВ: «Нехай Новий рік принесе мир і добро!»

Шановні земляки, жителі Сновської об’єднаної громади!

Вітаю вас з прийдешнім Новим 2020 роком та Різдвяними святами, які добром, надією та родинним теплом зігрівають серце кожного з вас. Рік, що минає, був сповнений радості й тривог, перемог та складних випробувань. Ми разом з вами працювали заради покращення життя в громаді, обговорювали та затвердили план її перспективного розвитку. Щиро дякую за активність і небайдужість, яку ви проявили, прийшовши на загальні збори громадян у місті і в кожному селі, висловивши свої пропозиції і побажання.

Вперше в 2019 році міською радою було запроваджено бюджет участі. Завдяки цьому замінено вікна і двері у Тихоновицькому ФП та столи і стільці в їдальні НВК м. Сновськ, встановлено стелу «Захисникам України». На наступний рік бюджет збільшено з 200 тис. грн. до 350 тис. грн, чекаємо ваші проекти.

Багато зроблено для закладів культури, освіти, медицини  й спорту Сновщини: замінено вікна в Сновському будинку культури, поліклінічному відділенні ЦРЛ, ЗОШ №2, капітально відремонтована покрівлі музичної школи та центральної бібліотеки, оновлено зал відділу абонементу, закуплено меблі та навчальне обладнання для закладів освіти ОТГ, утеплено і естетично пофарбовано фасади Петрівської та міської школи №1, облаштоввано внутрішні туалети в Кучинівській, Тихоновицькій та міській школі №2, встановлено блочно-модульну котельню у гімназії та продовжується будівництво їдальні і спортмайданчика, оновлено спортзал у ДЮСШ, триває капремонт у таборі «Дружба», придбано новий мікроавтобус для поїздок дітей на різні заходи. У центрі Сновська було відкрито першу точку безкоштовного доступу через Wi-Fi до Інтернету. У Тур`ї  будується сучасна амбулаторія  загальної практики сімейної медицини, основні роботи вже зроблені. Для потреб райлікарні за кошти міськради закуплено принтери та 15 ноутбуків, підключено швидкісний Інтернет, закуплені системні блоки для первинної ланки медицини. Наприкінці року на роботу в ЦРЛ приїхала лікар-анестезіолог, якому міська рада придбає житло.

Протягом року постійно тривали роботи з благоустрою міста та сіл громади, зроблено вуличне освітлення в 13 селах громади, видалялися в межах бюджетних коштів аварійні дерева, вся деревина оприбутковувалася і передавалася для опалювання освітніх закладів. Здійснено частково ямковий та капітальний  ремонт доріг з твердим покриттям у Сновську, а також відремонтовано частину доріг обласного значення на території ОТГ. Грунтові дороги в селах та місті підсипалися комунальним підприємством «Сновська ЖЕД».

Придбані й встановлені  дитячі майданчики у місті та селах району, металевий і бетонні паркани по вул.Незалежності у Сновську та у с.Н.Боровичі, квіткові арки у центрі міста, висаджені квіти і декоративні дерева. Розпочато відродження гідропарку –  відремонтовано паркан та видалено частково аварійні дерева. Виконані заплановані роботи з реконструкції каналізаційних мереж в районі 5-ти кутів, до якої підключили 61 квартиру, а в наступному році планується підключити ще й ДНЗ №1, ЗОШ І-ІІІ ст. №2, а також будинки по вул.Незалежності. Дякую всім жителям, організаціям і підприємствам, які долучалися  до озеленення і прибирання міста. Завдяки вам створено чудові зони відпочинку поблизу Герасимового озера та у мікрорайоні Носівка. Також за кошти міської ради були впорядковані сміттєзвалища в селах та поблизу Сновська. Для забору води на випадок пожеж були розчищені водойми у В.Щимелі та Заріччі.Приємно, що ви, шановні жителі громади, дружні не лише на свята. Коли районом пронісся буревій багато жителів сіл згуртувалися і самотужки допомагали прибирати повалені дерева. Також жителі Смячі, Нових Млинів та Заріччя зібрали продукти для пожежних, які гасили торфовища.

Всі культурні заходи в громаді проходять на високому рівні. Велика вдячність всім організатором і учасникам за феєричний рок-фестиваль «SnovSummerFest», свято Івана Купала, фестивалі-конкурси «Обдаровані діти Сновщини», ім. Василя Полевика та «Гарбузовий бум у Сновську!» на День міста. Майже в кожному селі громади пройшли Дні сіл, де вшановували ювілярів, найкращих трударів та найактивніших жителів громади. На запрошення поляків, які влітку відвідали  Сновщину, юні вихованці дитячої музичної школи вперше побували в Польщі і порадували закордонну публіку своїми виступи. Вкотре гідно представляли Україну у Франції учасники зразкового танцювального колективу «Ягідки».Постійна увага приділяється в громаді людям похилого віку. Працівниками терцентру міської ради їм надається допомога вдома, у села за графіком приїжджає перукар і медик. Для поліпшення умов проживання пенсіонерів у стаціонарному відділенні в Н.Боровичах було придбано звичайні та спеціальні медичні ліжка..

Головна цінність громади – її люди. Всі  турботи про них беруть на себе в.о. старости та депутати міської ради. Саме їх, до кого щоденно звертаються жителі  Сновщини, ми вшановували у  День місцевого самоврядування.  У цей же день були вручені нагороди переможцям конкурсу «Громада майбутнього»  від міської ради і мене особисто.  Учасники конкурсу – старшокласники у малюнках і творах відобразили те, якою вони бачать громаду, підказали креативні ідеї для втілення.

Про все, що відбувається в громаді, можна дізнатися на офіційному веб-сайті міської ради та на сторінці у Фейсбуці. Для розширення меж комунікації з жителями громади у мережі Фейсбук була створена група «Сновська міська рада Grоup».У цьому році на офіційному веб-сайті  https://snovmr.gov.ua запроваджено  електронні петиції (це форма колективного звернення громадян до влади).

Новорічні свята – це завжди нові надії і сподівання.  Зустрічаючи їх, побажаємо одне одному щастя і подаруємо найцінніше нашим рідним – тепло наших сердець, увагу і турботу. Нехай Різдв’яна зоря запалить у ваших серцях вогонь віри та любові, надії та оптимізму, принесе мир і добро. Нехай наша громада буде процвітаючою,  згуртованою і дружною, адже в єдності – ми сила. З Новим роком!

З повагою – Сновський міський голова Олександр МЕДВЕДЬОВ