» » Олександр МЕДВЕДЬОВ про роботу і досягнення Сновської об’єднаної територіальної громади у липні 2020 року

Олександр МЕДВЕДЬОВ про роботу і досягнення Сновської об’єднаної територіальної громади у липні 2020 року

Дорогі земляки!

В умовах епідемії COVD-19 минув ще один літній місяць. Незважаючи на значні недоотримання бюджету ОТГ через карантинні заходи, громада продовжує функціонувати повноцінно, вчасно фінансуючи видатки та не маючи заборгованості по заробітній платі.  За рахунок власних коштів бюджету ми здійснили фінансування галузей бюджету на суму 8,8 млн. грн. Це – медицина, освіта, соціальна сфера, культура, житлово-комунальне господарство, утримання доріг, реалізація проектів. З державного та обласного бюджету громада отримала субвенцію на суму 992 тис. грн. на часткове фінансування галузей освіти та медицини.

Третього липня відбулося засідання виконавчого комітету міської ради, на якому серед інших питань  члени виконкому одноголосно прийняли рішення про виготовлення проектної документації «Будівництво водопровідної мережі по вулицях Юрія Костюченка, Шевченка, Калініна та насосної станції над існуючою свердловиною в м.Сновськ» з метою забезпечення населення частини міста питною водою. Рішенням виконкому надано одноразову матеріальну допомогу 16 жителям громади, які опинилися у скрутному становищі, на суму 21 000 грн. З початку року таку допомогу отримали 159 людей, сума склала 178 тис. грн.

Понад тридцять питань було розглянуто на черговій  сесії міської ради. На засіданні  затвердили звіт про виконання бюджету Сновської ОТГ за перше півріччя 2020 року, виділено кошти на оплату ренгенапарату для ЦРЛ, передано лікарні закуплене міською радою медичне обладнання на суму 130 тис. грн., розпочато процедуру прийняття до комунальної власності громади Державного підприємства “СНОВСЬКРАЙАГРОЛІСГОСП”. На сесії також  було вирішено, що День міста відзначатиметься в цьому році (як і в минулому) – у другу неділю серпня. Частина заходів проходитиме в онлайн-режимі протягом тижня, частина – розділена по окремим локаціям. Тож запрошую всіх долучитися до святкування, але обов’язково дотримуйтеся карантинних обмежень.

6 липня на Сновщину з робочим візитом завітали голови обласної ради та облдержадміністрації – Ігор Вдовенко та Андрій Прокопенко. Вони побували у Сновському вищому професійному училищі лісового господарства, депо Сновськ та ЗОШ №1, де поспілкувалися з керівництвом та представниками колективів і відповіли на всі поставлені запитання.

Фондом “Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу” сформовано черговий рейтинг сталого розвитку громад України. Рейтинг враховує 40 показників та відображає інвестиційну привабливість громад у 2020 році. Було оцінено по Україні 1540 громад, по Чернігівській області – 58 громад. Наша громада увійшла у 20-ку найкращих громад  Чернігівської області, посівши в рейтингу  5 місце.

Ми долучилися до конкурсного відбору DOBRE, перемога в цьому масштабному проєкті відкриває можливість залучення інвестицій. На розгляд організаторів було направлено проєктну заявку від нашої громади, сподіваємося на достойну оцінку.

Продовжується співпраця міської ради з Міжнародним благодійним фондом “Карітас України”. У рамках проєкту “Підтримка об’єднаних територіальних громад у боротьбі з пандемією COVID-19” у липні надійшла чергова партія благодійної допомоги медичним закладам у вигляді багаторазових захисних масок та оглядових рукавичок на суму 25 тис. грн.

З міського бюджету постійно виділяються кошти для придбання медикаментів для пільгових категорій населення. Так, лише на придбання інсуліну, хворим на цукровий діабет, в липні було використано 149 тис. грн.

31 липня  Україну поділили  на 4 зони за рівнем поширення коронавірусу. Сновщина потрапила до зеленої зони, тому всі освітні заклади громади активно готуються до початку нового навчального року і прийому учнів. Перевіряються і оновлюються системи опалення, фарбуються фасади та класні кімнати, встановлюються паркани, облаштовуються доріжки. В липні було оновлено фасад  приміщення центру дитячої та юнацької творчості у Сновську, було встановлено новий паркан навколо закладу, у приміщенні здійснено внутрішній поточний ремонт.

За поданням пропозиції від міської ради Управлінням капітального будівництва Чернігівської ОДА було проведено ремонт дорожнього покриття по вулиці Архітектурній (від повороту на пров. Луговий в бік двохповерхівок). Вартість робіт склала 653,8 тис.грн. за 850 кв.м, а це близько 130 метрів суцільного покриття дороги.

Працівниками комунального підприємства встановлено 35 ліхтарів вуличного освітлення по вул.Архітетурній у Сновську.

Продовжуються роботи з благоустрою. На грейдерування та підсипку доріг по громаді у липні з міського бюджету витрачено 27,8 тис. грн, на видалення аварійних дерев – 7,7 тис. грн., на освітлення вулиць у місті та селах – 33,8 тис. грн, на технічне обслуговування вуличного освітлення – 24,5 тис. грн.

Здійснено поточний ремонт дерев’яного мосту через річку Снов в селі Займище, вартість робіт майже 400 тис. грн.

На прохання в.о. старост у цьому році були закуплені та встановлені дитячі ігрові майданчики у трьох селах – Старій Рудні, Старих Боровичах та Гуті Студенецькій. До міської ради надійшли ще заяви від в.о. старост про необхідність придбання таких майданчиків у інші села. До відома: за три роки існування Сновської ОТГ було придбано 17 різних дитячих ігрових комплексів, які були встановлені на території громади.

Продовжується капітальний ремонт будинку культури в с.Петрівка.

Неодноразово Сновська міська рада на прохання жителів громади зверталася до облдержадміністрації та виробничого підрозділу Конотопської дирекції залізничних перевезень щодо відновлення руху потяга на Бахмач після послаблення карантину. Завдяки спільним зусиллям  з 11 липня рух поїзда відновлено.

Приємно, що у нашій громаді є довгожителі. У липні ми вітали зі 100-річним ювілеєм ветерана праці Юлію Григорівну Балахонову.

Після тривалої перерви відбулося  чергове засідання Молодіжної ради Сновської ОТГ при міському голові. На зібранні було підтримано ініціативу  провести для молоді Вело-селфі-квест, який цікаво, захоплююче і пізнавально відбувся 26 липня. Призи переможцям виділила міська рада. Дякую за активність голові Молодіжної ради Ользі Гаврилець, яка є генератором нових ідей для молоді, а також медикам, працівникам нацполіції, музею та бібліотеки, які долучилися до проведення велоквесту.

До Дня міста команда Молодіжної ради у співпраці з міською радою організовують туристичний велопробіг, перегляд фільму під відкритим небом, а також облаштують фотозону.

Молодь висловлює бажання жити в чистому, охайному і безпечному місті  та готова втілювати багато задумів у цьому напрямку, показуючи приклад всім жителям громади. Впорядковані чисті села та місто — це показник нашої культури. Закликаю дотримуватися правил благоустрою. Будьмо господарями у нашому спільному домі!

Більш докладно ознайомитися з роботою, яка проводиться в громаді, та нормативними документами можна на веб-сайті Сновської міської ради та на офіційній сторінці у Фейсбуці.

 

З повагою  міський голова Олександр МЕДВЕДЬОВ