» » Олександр МЕДВЕДЬОВ про роботу і напрацювання Сновської об’єднаної територіальної громади у вересні 2020 року

Олександр МЕДВЕДЬОВ про роботу і напрацювання Сновської об’єднаної територіальної громади у вересні 2020 року

Традиційно звітую за місяць роботи. Розпочався вересень з приємного для всієї громади моменту – нарешті після довготривалого карантину відновлено навчальний процес у школах. За парти цього річ  сіло 2069 учнів, з них першокласників – 189.

За рахунок власних коштів бюджету у вересні ми здійснили фінансування галузей бюджету на суму 10,2 млн. грн. Це соціальна сфера, культура, медицина, освіта, житлово-комунальне господарство, реалізація проектів. З державного та обласного бюджету громада отримала субвенцію на суму 5,9 млн грн: 5,8 млн. грн. на освіту та 101,7 тис. грн. на охорону здоров`я.

8 вересня відбулося чергове засідання виконавчого комітету міської ради, на якому було розглянуто ряд питань, що стосуються життєдіяльності громади. Зокрема, було внесено зміни до загального та спеціального фондів бюджету. Відповідно до поданих заяв в.о. старост, було затверджено місця виїзної торгівлі та схеми санітарної очистки в населених пунктах громади. Виконуючим обов’язки старост рекомендували для утилізації та облаштування місць, відведених під утилізацію, залучати спецтранспорт КП «Сновська ЖЕД», а також транспорт, що перебуває у приватній власності жителів населених пунктів. Виконкомом надано матеріальну допомогу, відповідно до поданих заяв жителями громади, на суму 26 тис. грн.

Наприкінці вересня відбулося чергове засідання сесії міської ради. Депутати насамперед погодили зміни до програм підтримки та розвитку первинної та вторинної медицини в Сновській громаді:

  • Виділені асигнування в розмірі 500 тис.грн. на преміювання та заохочення медичних працівників, які безпосередньо працюють з пацієнтами з підозрою та хворими на COVID-19 (інфекційне, неврологічне (перепрофільоване), приймально-діагностичне відділення ЦРЛ).
  • Збільшено асигнування на 350 тис.грн. на придбання засобів індивідуального захисту медичним працівникам ЦРЛ та обстеження медпрацівників методом ІФА.
  • Збільшено суму асигнувань на 100 тис. грн. для забезпечення засобами індивідуального захисту медичних працівників та дезінфікуючими засобами первинної ланки медицини.
  • Додатково виділені асигнування в сумі 150 тис. грн. для підтримки сільської медицини, в т.ч. на заробітну плату фельдшерам.

Більшість прийнятих комунальних питань також стосувалися медицини:  лікарні предано придбаний міською радою дефібрилятор – монітор вартістю 123 тис. грн. Також, як своєрідну допомогу медикам, з балансу Управління освіти на баланс ЦРЛ було передано автомобіль ВАЗ-2107 (2007 р.в.).

Завдяки перемозі в конкурсі грантів громада отримає від міжнародних організацій 489 тис. грн. (316,6 тис. грн. вже надійшло) на фінансування проєкту «Створення простору для відпочинку та підтримки здорового способу життя для соціально-вразливих груп населення». Співфінансування з місцевого бюджету становить 55 тис. грн. Простір буде створено на базі Територіального центру соцобслуговування (директор Світлана Хоменко).

До міської ради надійшло звернення від профспілкового комітету виробничого підрозділу Сновської дистанції колії щодо недопущення реструктуризації (приєднання Сновської дистанції колії до Конотопської дистанції). Я особисто звернувся до народного депутата Макисма Зуєва з проханням допомогти вирішити дане питання на користь громади, а міські депутати на сесії одностайно підтримали пропозицію направити відповідні листи-звернення до народних обранців вищого рівня, до керівництва області та  АТ «Укрзалізниця».

Прикро, що з 28 вересня Сновщина потрапила до помаранчевої зони за рівнем небезпеки на COVID-19. Довелося додатково вводити певні карантинні обмеження. Контроль за виконанням всіх карантинних заходів покладено на Нацполіцію. Працівники міської ради разом з працівниками Держспоживслужби та Нацполіції регулярно проводяться рейди у закладах освіти, культури, громадського харчування та  торгівлі щодо дотримання карантинних обмежень.

У вересні нам довелося закрити Тихоновицьку школу через виявлення COVID-19 у працівника закладу. Приміщення освітнього закладу та шкільний автобус, що підвозив дітей, були продезінфіковані. Після отримання повторних негативних тестів у всіх контактних осіб, 28 вересня заклад освіти поновив роботу.

Сновською міською радою вже вдруге було організовано навчання для нинішніх і майбутніх підприємців «Розпочни свій бізнес». Адже успішний бізнес – це запорука розвитку громади. До участі в тренінгу долучилися і члени Молодіжної ради при міському голові.

Приємно, що Молодіжна рада під керівництвом Ольги Гаврилець активно працює і молодь із задовленням бере участь у різних заходах. У вересні члени Молодіжної ради відвідали Корюківську громаду і взяли участь в інтелектуально-розважальній грі. Автобус для поїздки їм надало Управління освіти.

Щоденно протягом вересня тривали роботи з благоустрою в громаді, які в основному виконує КП «Сновська ЖЕД». За заявами жителів було прогрейдеровано грунтові дороги в с.Гвоздиківка, с.Камка та с.Хотуничі. Укріпили дві дамби – в селах Камка та Іванівка. За рахунок місцевого бюджету придбано огорожу і встановлено у селах Заріччя, Жовідь та Чепелів.

 На замоволення в.о. старост було придбано і встановлено дитячий ігровий майданчик у Суничному, очікуємо майданчик для Єліного. Дякую, що до робіт з благоустрою завжди долучаються місцеві житлі, яким небайдуже, як виглядає їхнє село і чим воно живе.

Працівниками комунального підприємства «Сновська ЖЕД» було замінено старі вуличні світильники на сучасні економні у Сновську по вулицях  Спортивній – 10 шт., Короленка – 12 шт., Котляревського – 10 шт., 55-ї Стрілкової дивізії – 9 шт. Замінено 31 світильник, які вийшли з ладу у селах Рогізки, Хотуничі, Гвоздиківка, В.Щимель і Чепелів. Протягом місяця проводилася валка дерев у селах Чепелів, Гірськ, В.Щимель та по місту. За 10 місяців поточного року видалено понад 180 дерев, на виконання робіт з бюджету ОТГ витрачено 220 тис. грн.

Нині на стадії завершення роботи з під`єднання дитячого садка №1 до централізованої каналізації в рамках проєкту «Реконструкція каналізаційних мереж вулиць Незалежності, Некрасова, Сновської в м. Сновськ». Приємно зазначати, що це фінал вирішення багаторічної проблеми з каналізування району «п’ятикутів».

У Нових Боровичах у сільському парку встановлено лавочки, облаштовано доріжку тротуарною плиткою та встановлено частину металевого паркану біля адмінприміщення міської ради у селі. Все це зроблено завдяки активній участі новоборовичан у минулому році в конкурсі Бюджету участі. Тогоріч з місцевої скарбниці було виділено 200 тис. грн. для Бюджету участі, три проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів,  вдалося реалізувати на загальну суму 154 733 грн. Решту коштів (майже 45 тис. грн.) як бонус за участь у першому конкурсі,  було вирішено передати на благоустрій села Нові Боровичі, жителі якого також подали цікаву проектну пропозицію й посіли тоді 4 місце за підсумками голосування.

Постійно підтримуємо чистоту на вулицях та в парках міста. До впорядкування гідропарку долучилися й учні вищого професійного училища лісового господарства, яке очолює Лариса Дубина. Для майбутніх озеленювачів та лісників така волонтерська робота на благо міста на свіжому повітрі є і своєрідною практикою, і вихованням у молоді бережливого ставлення до краси нашої природи.

Щоб центр Сновська був гарним і квітучим восени, працівницею комунального підприємства були висаджені  на клумбах хризантеми. Прикро, що цю роботу не цінують деякі жителі громади і нівечать квітники та крадуть квіти. Доки ми не зрозуміємо, що порядок і краса в населених пунктах залежить від кожного з нас – ми не збудуємо міцної громади.

Важливою роботою є ремонт та підтримка доріг у громаді у задовільному стані. За кошти з бюджету міської ради (109,7 тис. грн.), депутата обласної ради Григорія Божка (50 тис. грн.) та зібрані благодійні внески жителями Кучинівки у вересні у селі зроблено ямковий ремонт доріг з твердим покриттям.

Дякую керівництву ПВКП «Імпульс», ТОВ «Щорсагроімупльс» та ПСП «Сновський». Вже не перший рік вони, як справжні господарі, допомагають утримувати дороги в належному стані на територій громади, де орендують землі. За кошти своїх  приватних підприємств вони  здійснили ямковий ремонт дороги у селах Суничне, Попільня, Радвине, Низківка та між  ними.

Сильний вітер та дощ 17 вересня у другій половині дня завдали збитків Сновщині: повалило  дерева, зірвало дахи та обірвало лінії електропередач і зв’язку. Через це майже вся територія громади залишилася без електроенергії, а також частково без води та зв’язку. Одразу на ліквідацію наслідків аварії виїхали працівники комунального підприємства «Сновська ЖЕД», рятувальники Сновського районного сектору управління ДСНС та бригади електриків. Для відновлення електропостачання вдалося залучити додаткові бригади електриків, які працювали з ранку до пізньої ночі. До ліквідації наслідків стихії долучилися і працівники міської ради. Дякую всім, що з розумінням поставилися до тимчасових незручностей, що допомагали самотнім та літнім людям прибирати повалені дерева, ремонтувати дахи.

Протягом вересня і до 10 жовтня включно триває обговорення важливого документа для громади – Генерального плану міста Сновськ. Всі подані пропозиції та зауваження будть розглянуті й взяті до уваги.

На завершення свого звіту хочу нагадати, що  25 жовтня відбудуться місцеві вибори. Ми разом з вами обиратимемо голову громади, депутатів міської, районної та обласної ради. Закликаю всіх не нехтувати своїм правом голосу і прийти на виборчі дільниці, дотримуючись карантинних умов. А всім учасникам передвиборчих перегонів бажаю порядності, виваженості та толерантності. Давайте зробимо ці вибори чесними, без брудних оборудок. Вибори пройдуть, а нам всім і далі жити й працювати на Сновщині Хочеться, щоб і після виборів ми всі змогли чесно дивитися одне одному в очі.