» » Олександр МЕДВЕДЬОВ про роботу Сновської об’єднаної територіальної громади у червні

Олександр МЕДВЕДЬОВ про роботу Сновської об’єднаної територіальної громади у червні

Колонка міського голови

Дорогі земляки!

Минув перший місяць літа. Місяць складний, адже живемо в умовах карантину, з новими вимогами та викликами. Хочу запровадити рубрику, в якій говоритимемо про головні аспекти життя громади щомісяця. Отже: червень 2020!

23 червня відбулася чергова 48 сесія міської ради сьомого скликання. На порядку денному було розглянуто 45 питань, по кожному з яких ухвалено відповідні рішення. Депутати прийняли ставки податків і зборів на 2021 рік, зокрема: єдиний податок, транспортний податок та податок на нерухоме майно, туристичний збір та збір за місця для паркування, ставки та пільги земельного податку. З їх розмірами можна ознайомитися на офіційному веб-сайті громади у рубриці «Нормативні документи». Було внесено зміни до Програми організації та проведення громадських робіт на 2020 рік (100% фінансування з міського бюджету в умовах карантину), до Програми місцевих стимулів для медичних працівників на 2020-2022  рік (надання матеріальної допомоги для будівництва, ремонту або реконструкції житла лікарям, які проживають та працюють в сільській місцевості). На сесії, відповідно до поданих депутатами заяв, були виділені з бюджету Сновської ОТГ кошти  депутатам міської ради на виконання їхніх повноважень у сумі 53,5 тис. грн. Зазначаю, що в Сновській ОТГ діє відповідна Програма і на 2020 рік передбачено виділення по 10 тис. грн. кожному депутату на їхню діяльність. Виділено кошти на фінансування заходів «Програми запобігання бездомного утримання та розмноження бродячих тварин», спільно з волонтерами розпочато роботу з вилову та стерилізації бездомних собак.

2 червня відбулося засідання виконавчого комітету, де були розглянуті зміни, які вносяться до загального та спеціального фондів бюджету, надано дозволи на валку дерев жителям Сновська та сіл В.Щимель, Гута-Студенецька і Смяч. Визначено місця відпочинку на літній період: в районі залізничного та автомобільного мостів через річку Снов (урочища «Вигон» та «Вовче горло»). Проводяться роботи з облаштування цих місць відпочинку. Рішенням виконкому надано одноразову матеріальну допомогу 27 жителям громади, які опинилися у скрутному становищі, на суму 31,8 тис. грн. З початку року таку допомогу отримали 132 людини, сума склала 146,2 тис. грн.

На фінансування галузей бюджету Сновської ОТГ за рахунок власних коштів за червень було використано понад 9 млн. грн. Ці кошти пішли на освіту, медицину, культуру, спорт, соціальний захист, житлово-комунальне господарство, утримання доріг, мереж вуличного освітлення тощо.

Випадків інфікування коронавірусом у громаді за червень зафіксовано не було, тож з 5 червня на Сновщині відбулося послаблення карантинних обмежень. Проте карантин ніхто не відміняв, тому звертаюся до жителів громади з проханням обов’язково дотримуватися його правил.

Виходячи з епідеміологічної ситуації та дотриманням рекомендацій МОЗ України, з 1 червня 2020 року, в Сновській ОТГ відновили роботу 5 закладів дошкільної освіти, а саме: Сновський ДНЗ №1, Сновський НВК «ДНЗ – СЗНЗ І ст.», Новоборовицький НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ», Великощимельський НВК «ЗНЗ І-ІІ ст.-ДНЗ» та ДНЗ с. Кучинівка.

Під час тривалого карантину, за відсутності відвідувачів, працівники загальноосвітніх шкільних закладів, дитсадків, бібліотек здійснювали ремонти у приміщеннях, значну частину їх було зроблено саме в червні. На ремонт були використані як кошти з місцевого бюджету так і спонсорські та депутатські кошти.

Була збільшена дохідна частина загального фонду бюджету на суму 650 тис. грн за рахунок надання субвенції з державного бюджету (Нова українська школа). Кошти будуть направлені на закупівлю засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкових шкіл у громаді. Міською радою забезпечено співфінансування зазначених витрат в розмірі 10%.

Завдяки участі у конкурсі Сновська ОТГ отримає мікрогрант для створення реабілітаційно-ресурсної кімнати для дітей з інвалідністю на базі ЗОШ №1. Загальна сума проєкту – 29,4 тис. грн.

11 червня відбулося засідання робочої групи з питань Громадського бюджету Сновської ОТГ, на якому затвердили результат голосування за проєкти бюджету участі. З 14 проєктів найбільшу кількість голосів (672 голоси) набрав проєкт «Релакс Хаб для здобувачів освіти Сновської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1». Так вирішили жителі громади. Вартість проєкту – 334, 8 тис. грн. Проєкт передбачає ремонт коридорів зі створенням зони відпочинку для дітей та вчителів і буде профінансовано та реалізовано в поточному році. На наступний рік ми врахуємо всі зауваження, як надійшли від жителів громади, щодо рівної можливості голосування.

Продовжуються роботи з благоустрою. Працівниками комунального підприємства «Сновська ЖЕД» було зроблено часткову підсипку ґрунтових доріг в с. Тихоновичі. Триває обкошування узбіч населених пунктів та газонів. Продовжується встановлення на території громади ліхтарів на сонячних батареях. За червень було встановлено 8 ліхтарів.

В червні розпочалися роботи з ямкового ремонту автомобільних доріг по місту. Роботи частково проведені по вул. Чернігівській, Шевченка, Шкільній, Миру, Сновській, Калініна, Партизанській, Об’їзна, Спортивній та інших. Було відремонтовано та здійснено оплату робіт по вул. 30 років Перемоги (в’їзд у Сновськ з боку с. Великий Щимель), сума ремонту цієї ділянки дороги склала 183 тис. грн.

З метою залучення додаткових коштів для забезпечення медичних працівників необхідними засобами індивідуального захисту, що використовуються в боротьбі з коронавірусом, за сприяння міської ради  медичні заклади Сновщини отримали від Благодійного фонду  «Карітас Київ» благодійну допомогу на суму 17,6 тис. грн., а саме: костюми біологічного захисту, захисні  окуляри, респіратори, маски, рукавички та дезинфікуючі засоби.

17 червня відбулося перше підготовче засідання Комітету стратегічного планування економічного розвитку Сновської об`єднаної територіальної громади, в рамках Європейської Ініціативи «Мери за економічне зростання», до якої  долучилися і наша громада. Це відкриває можливість залучення інвестицій та участь у грантах від іноземних партнерів цієї ініціативи.

Нині не прості часи, і ми мусили реагувати на зміни як в державній політиці, так і на місцеві виклики. Робота міської ради направлена в першу чергу на те, щоб всі об’єкти, заклади і установи в умовах карантину функціонували, працівники бюджетної та соціальної сфери вчасно отримували заробітну плату. Мені приємно зазначити, що громада живе і працює повноцінно, незважаючи на значні недоотримання бюджету ОТГ через карантинні заходи (втрати міського бюджету  за час карантину склали 2,5 млн грн.).

З повагою – міський голова Олександр МЕДВЕДЬОВ