» » Олександр МЕДВЕДЬОВ про роботу Сновської об’єднаної територіальної громади у серпні 2020 року

Олександр МЕДВЕДЬОВ про роботу Сновської об’єднаної територіальної громади у серпні 2020 року

Вже традиційно готовий розповісти про місяць роботи в громаді. За рахунок власних коштів бюджету ми здійснили фінансування різних галузей на суму 9,7 млн. грн. Це – соціальна сфера, культура, медицина, освіта, реалізація проєктів і виготовлення проєктної документації, житлово-комунальне господарство (в т.ч. прибирання та озеленення вулиць, забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства, оплата за електроенергію, яка пішла на вуличне освітлення у громаді,  утримання міського та єврейського кладовищ, встановлення дорожніх знаків, утримання доріг). З державного та обласного бюджету громада отримала субвенцію на суму 4,2 млн грн.

4 серпня відбулося чергове засідання виконавчого комітету, на якому було здійснено перерозподіл коштів з метою забезпечення оплати проєктних робіт по об’єкту ,,Будівництво водопровідної мережі по вулицям Юрія Костюченка, Шевченка, Калініна та насосної станції над існуючої свердловиною в м.Сновськ Чернігівської області” в сумі 350 тис. грн. Виділена матеріальна допомога жителям Сновщини на суму 13,2 тис. грн., надано дозволи на валку дерев жителям громади у Сновську та в селах В.Щимель, Заріччя, Камка, Гвоздиківка Смяч, Нові Боровичі й Тур’я.

Наприкінці серпня відбулася 50-та сесія міської ради. Депутати внесли зміни до бюджету, розглянули питання соціально-економічного розвитку громади, низку комунальних та земельних питань. Зокрема, для придбання засобів індивідуального захисту медичним працівникам  ЦРЛ з міського бюджету було виділено 122 тис. грн.; перераховано майже 85 тис. грн. за послуги зв’язку пільговим категоріям громадян; виділено 20 тис. грн. депутатам на виконання їхніх депутатських повноважень. Прийнято рішення зі створення належних умов роботи виборчих комісій з місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня 2020 року.

Гарною подією для громади стало відкриття 28 серпня за участю голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка та начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петра Гармаша новозбудованої амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Тур’я, в якій працюватиме сімейний лікар Володимир Цуприк.  Дана амбулаторія обслуговуватиме не лише с. Тур’я, а близько 2 тис. жителів прилеглих населених пунктів. Нове приміщення звели у рамках державної програми «Сільська медицина». Вартість об’єкту – 5,2 млн. гривень. Понад 530 тис. грн. виділено з  міського  бюджету. Стара будівля амбулаторії відпрацювала всі можливі терміни, адже її було збудовано ще у 1968 році.  Для нового закладу придбано медичне обладнання на суму понад 560 тисяч гривень. Закуплено електрокардіограф, пульсоксиметр, дефібрилятор, електродіагностичний спірометричний апарат та інше. Лікар забезпечений хірургічним інвентарем для надання першої допомоги. Також за майже 500 тисяч гривень придбано сучасний повнопривідний санітарний автомобіль «Renault Duster».

У серпні Сновська  ОТГ прийняла участь у конкурсному відборі Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) і була відібрана у півфінал (із 96 громад з трьох областей). Для цього  проводилося опитування жителів громади, проходили співбесіди з представниками Програми DOBRE. У разі відбору нашої громади конкурсною комісією, протягом двох років буде  надходити технічна та фінансова допомогу на місцевий рівень, зокрема, на підвищення якості комунальних послуг, стимулювання місцевої економіки та активнішого залучення громадян до управління ресурсами.

Щоденно працівниками КП «Сновська ЖЕД» проводяться роботи з благоустрою громади. У серпні було оновлено дорожню розмітку у місті, відновлено вуличне освітлення по вул. Кооперативній та Колійній та однойменних провулках, встановлено ліхтарі вуличного освітлення на сонячних батареях: 3 – у Камці, 8 – у Петрівці та 4 – у Михайлівці, проводилися роботи з видалення (скошення) амброзії.

З дотримання правил карантину, не так масштабно, як торік,  ми відзначили День міста Сновськ, який вже другий рік поспіль святкуємо у другу неділю серпня. У цей день нагороди у вигляді грошових подарункових сертифікатів отримали  медалісти, переможці олімпіад, конкурсів та змагань. Відбулися показові виступи спортсменів Сновської ДЮСШ «Колос» відділення вільної боротьби та кікбоксингу, міжрайонний чемпіонат та чемпіонат з пляжного футболу, працювали фотозони. Багато заходів проводилося в он-лайн форматі.

Дякую за активну діяльність, яку проводить Молодіжна рада при міському голові. Її головою – Ольгою Гаврилець, разом з молоддю було організовано велопробіг «Туристична Сновщина», акція «За безпечне місто» та перегляд фільмів під відкритим небом з благодійним збором коштів для хворих дітей.

До Дня державного прапора та Дня незалежності за доброю традицією відбулося вручення паспортів громадянина України. Шестеро дівчат та юнаків Сновщини отримали свою ID-картку та подарунки від міського голови.

В серпні свій 70-літній ювілей з дня заснування відзначила громадська організація ФСТ «Колос», яку нині очолює Григорій Салата. Дякуючи діяльності організації вихованці Сновщини стали чемпіонами, переможцями не лише обласних і українських змагань, а й міжнародних.

Станом на 1 вересня ми залишаємося в «зеленій» зоні щодо коронавірусу. З певними обмеженнями, які передбачають правила адаптивного карантину, діти розпочали навчання в школі.  Всі освітні заклади були підготовлені до навчання завчасно, проведено ремонтні роботи, закуплено обладнання. Вкотре звертаюся до жителів громади з проханням дотримуватися правил карантину, щоб зберегти своє здоров`я і не допустити поширення COVІD-19 на території Сновщини.

Ми й надалі будемо працювати в інтересах і на благо жителів громади, намагаючись максимально й в повному обсязі задовольнити саме ваші потреби. І головне – виправдати довіру людей.