» » Олександр МЕДВЕДЬОВ про роботу Сновської об’єднаної територіальної громади у жовтні 2020 року

Олександр МЕДВЕДЬОВ про роботу Сновської об’єднаної територіальної громади у жовтні 2020 року

Дорогі земляки!

Традиційно звітую за місяць роботи.

За рахунок власних коштів бюджету ми здійснили фінансування різних галузей на суму 7,5 млн. грн. Це соціальна сфера, культура, медицина, освіта, житлово-комунальне господарство, утримання доріг, реалізація проектів. Використали трансферти з державного та обласного бюджетів  на суму майже 6 млн. грн., левова частка яких (4 млн.) пішла на освіту, 1,2 млн. грн. на проведення місцевих виборів.

Сновщина продовжує жити і працювати в умовах карантину через пандемію COVІD-19, лише з 12 по 19 жовтня ми були в «зеленій» зоні, а решту місяця – в «помаранчевій». Через виявлення випадку захворювання в Сновській ЗОШ №2 з 15 жовтня  на дострокові канікули довелося відправити учнів цього закладу. Всі інші дошкільні, позашкільні та освітні заклади працювали у штатному режимі.

9 жовтня  відбулося засідання виконавчого комітету, на якому серед інших питань члени виконкому одноголосно прийняли рішення про початок підготовки формування бюджету громади на наступний рік, затвердили проєктну документацію проєкту «Реконструкція очисних споруд в місті Сновськ Чернігівської області», вартість реалізації якого становитиме понад 6 млн. грн. Надали одноразову матеріальну допомогу 34 жителям громади на суму 41,4 тис. грн. (на ліквідацію наслідків буревію, на поховання рідних та на лікування). Окремими рішеннями виконком надав дозволи на розміщення інформаційних вивісок і реклами та на валку дерев на території громади.

20 жовтня відбулася остання, 52-га сесія 7 скликання. Серед основних прийнятих рішень було  затверджено  звіт про виконання бюджету громади за 9 місяців 2020 року,  відповідно якому дохідна частина бюджету була виконана на 101,3% до планових показників. Було внесено зміни до бюджету, зокрема виділено 350 тис. грн.  на придбання апарату для визначення антитіл COVІD-19. Прийнято ряд рішень з комунальних та земельних питань.

Сновська міська рада продовжує працювати над залученням коштів закордонних грантодавців. Зокрема, реалізується проєкт «Створення простору для відпочинку та підтримки здорового способу життя для соціально-вразливих груп населення Сновської ОТГ (людей похилого віку, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, осіб, що потрапили в складні побутові умови тощо)» із залученням коштів Республіки Польща. У жовтні в рамках проєкту здійснювався ремонт приміщення терцентру та відбувся перший семінар-тренінг для людей поважного віку «В ногу з прогресом: як користуватись сучасними технологіями».

На фінальному етапі реалізація важливого для міста проєкту з реконструкції каналізаційних мереж по вул. Незалежності, Некрасова та Сновській (район «п’ятикутів»). До центральної каналізації під`єднано 109 квартир у багатоквартирних будинках. А у жовтні проведені роботи з під`єднання дитячого садка №1 до каналізаційної мережі. Роботи виконуються за рахунок природоохоронних коштів обласного бюджету та міського бюджету.

Здійснено гідродинамічну очистку каналізаційних мереж та вивезено відходи (м.Сновськ, вул. П.Комуни,  вул. Шкільна, вул. Шевченка – окремі ділянки). Вартість робіт склала майже 50 тис. грн.

Постійно тривають роботи з благоустрою в громаді. Працівниками комунального підприємства «Сновська ЖЕД» було відновлено вуличне освітлення, пошкоджене внаслідок буревію, по вулицях Попудренка, П.Осипенко, Жовтнева, Архітектурна в м. Сновськ та по селах громади. Встановлено 33 ліхтарі на сонячних батареях у селах: Нові Млини та  Лосева Слобада (11 шт.), Петрівка (10 шт.), Хрінівка (2 шт.), Жовідь (2 шт.), Низківка (2 шт.), Хотуничі та Камка (6 шт.). Загальна вартість цих робіт  склала близько 153 тис. грн. Протягом місяця було видалено аварійних дерев на суму 27,3 тис. грн. по вулицях Архітектурна, Миру, 30 років Перемоги, Шкільна в м. Сновськ, на єврейському кладовищі та в с.Камка.

За заявками депутатів міської ради та в.о. старост для сіл Смяч та Хотуничі придбано та встановлено бетонні паркани, а для с. Клюси – гойдалки. На чотирьох в’їздах на територію Сновської громади встановлено нові  дорожні вивіски-вітання.

Триває підготовка до зими. Для комунального підприємства КП «Сновська ЖЕД» закуплено 10 тонн солі та завезено 200 тонн піску для виготовлення піщано-соляної суміші для посипання доріг під час ожеледі взимку. Вкотре хочу нагадати жителям міста, приватним підприємцям, керівникам установ, підприємств і організацій про необхідність укладання угод з КП «Сновська ЖЕД» на вивіз твердих побутових відходів (тел. для довідок 2-19-19).

Щоденно соціальні працівники структурного підрозділу міської ради «Територіальний центр соцобслуговування населення» піклуються про малозахищені верстви населення громади. Дотримуючись карантинних правил працівники терцентру продовжують виїжджати на села та надавати підопічним перукарські послуги,  послуги взуттьовика та швачки.

У перший день жовтня ми вітали з професійним святом колектив та учнів дитячої музичної школи ім. Н.Г.Рахліна. У цьому році заклад прийняв на навчання 36 першокласників, а всього у школі  налічується 187 учнів, яких навчає 21 викладач. Приємно, що педагоги та вихованці закладу активно беруть участь у конкурсах різного рівня  і завойовують високі нагороди, швидко адаптувалися до роботи і в онлайн-форматі через карантинні обмеження.

Цього ж дня отримували вітання  ветерани та люди похилого віку. З нагоди Дня територіальної оборони та Дня захисника України ми привітали наших воїнів, які стояли і стоять на сторожі незалежності і суверенітету нашої держави, та вшанували пам’ять загиблих героїв.

25 жовтня відбулися місцеві вибори. У голосуванні на Сновщині взяли участь 6 454 людини, явка склала 35,4%. До складу міської ради, з  якою нам працювати найближчі п’ять років, ввійдуть представники 8 партій, які подолали на виборах  5% бар’єр. На посаду  міського голови балотувалися 4 кандидати. За офіційними підрахунками 62% тих, хто прийшов на дільницю, віддали свої голоси за мене. Щиро дякую вам за довіру і обіцяю її виправдати.

Виборчі перегони закінчилися. Попереду кропітка робота на благо громади.