» » Олександр Медведьов  привітав колектив митного поста «Сновськ» з професійним святом

Олександр Медведьов  привітав колектив митного поста «Сновськ» з професійним святом

З нагоди Дня митної служби України міський голова Олександр Медведьов завітав до колективу митного поста «Сновськ» Північної митниці Держмитслужби, який нині очолює Василь Шуст і привітав їх з професійним святом. Він подякував митникам за роботу, яка важлива для економічного розвитку громади і України в цілому та побажав їм здійснення всіх планів, особистого щастя та митного довголіття.

У свою чергу колектив митників, який складається в основному з тих, хто стояв на початку зародження митної служби в Україні, тепло привітав Олександра Медведьова. Адже до обрання міським головою Олександр Олександрович пропрацював 27 років у митній службі, з них 7 останніх років очолював митний пост.

З нагоди професійного свята Почесною грамотою міської ради у цей день був нагороджений начальник відділу митного оформлення №2 митного поста “Сновськ” Північної митниці  Андрій  Андрущенко.

Інформацію про роботу митного поста «Сновськ» надав його начальник, радник митної служби ІІ рангу Василь Шуст, який очолює організацію  з грудня минулого року:

«Митний пост «Сновськ» – це структурний  підрозділ Чернігівської митниці, зона діяльності якого охоплює Сосницький, Менський, Корюківський, Сновський та Городнянський райони. В його складі функціонують два відділи митного оформлення, які розташовуються у місці доставки товарів транспортними засобами ПАТ «Слов’янські шпалери» (м.Корюківка), міжнародному залізничному пункті пропуску Щорс-Терехівка (м.Сновськ) та залізничному пункті контролю пасажирських поїздів (с.Хоробичі, Городнянський район).

Щодо економічних реалій сьогодення, то вони не дуже сприятливі для бюджетоформуючих підприємств, що знаходяться в зоні діяльності митного посту «Сновськ». Це наслідки карантину та втрата ринку збуту, що призвело до значного зменшення надходжень до Держбюджету. Але все ж, завдяки професіоналізму колективу вдалось залучити до співпраці безпосередньо у пункті пропуску суб’єктів зовнішньої економічної діяльністі з інших регіонів. Враховуючи, що основна маса вантажів, які переміщуються через пункт пропуску, мають сировинний характер, зазначені суб’єкти з метою безперебійного забезпечення виробництва сировиною та прискорення митного оформлення, використовують переваги розташування та цілодобового графіку роботи нашого пункту пропуску, заявляють товари у режим «вільний обіг» безпосередньо в пункті пропуску.

Завдяки цим обставинам у I півріччі поточного року митним постом «Сновськ» забезпечено сплату підприємствами податків і зборів у сумі понад 300 млн грн. У пункті пропуску «Щорс-Терехівка» за п’ять місяців 2020 року в режимі експорт переміщено – 5604 вагонів, 136294 тон вантажів та в режимі імпорт пропущено 8140 вагонів, 380143 тони вантажів, в порівнянні з тим же періодом 2019 року спостерігається зменшення імпортного вантажопотоку майже в два рази. Зменшення пояснюється перерозподілом товаропотоку ПАТ «Укрзалізниця» через інші пункти пропуску на державному кордоні, які облаштовані електротягою.

За рахунок контролю за визначенням митної вартості товару додатково нараховані до Держбюджету 1208,9 тис. грн. За фактами порушень митного законодавства на митному посту «Сновськ» заведено 1 справу за ч.4 ст. 470 Митного кодексу України.

Наша робота – це перш за все захист економічних інтересів України і  наповнення держбюджету. Колектив поста налічує 24 посадові особи, в багатьох більше 20 років трудового стажу. Тобто, на сьогоднішній день досягнення митного посту – це результат сумлінної професійної роботи кожного її працівника».

У цей святковий день Василь Петрович привітав свій колектив і подякував безпосередньо голові громади Олександру Медведьову за небайдужість до проблем та потреб колективу.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради