» » Олександр Медведьов: «Збереження та підтримка медичної галузі – один із пріоритетних напрямків роботи місцевої влади»

Олександр Медведьов: «Збереження та підтримка медичної галузі – один із пріоритетних напрямків роботи місцевої влади»

З нагоди професійного свята

Сьогодні в Україні триває чимало реформ, в тому числі і в системі охорони здоров’я. Зміни – це завжди не легко. Тому міська влада вважає одним з головних своїх завдань підтримку медичних закладів громади та підвищення соціального статусу медичного працівника і активно працює в цьому напрямку.

Відповідно до законодавства в нашій громаді нині  існує  дві окремі медичні ланки і відповідно два комунальних некомерційних підприємства «Сновський центр первинної медичної допомоги» та «Сновська центральна районна лікарня».

Нині триває реформа другої ланки медицини. Для того, щоб медзаклади мали можливість під`єднатися до мережі Національної служби здоров’я України (НСЗУ), міською радою було придбано комп’ютерну та оргтехніку і підключено заклади до швидкісного Інтернету.

Нагадаю, що з 1 квітня 2020 року НСЗУ відшкодовує лікарням витрати за пролікованих пацієнтів. Отже, нам самим треба підтримувати свою лікарню,  звертаючись у першу чергу до своїх лікарів. Лікують пацієнтів у стаціонарі ЦРЛ безкоштовно і безкоштовно надають ті ліки, які зазначені в Національному переліку  основних лікарських засобів.

За час існування лікарні жодного разу не проводився її капітальний ремонт. Нам вдалося реалізувати великий проєкт по заміні віконних та дверних блоків і в приміщенні лікарні, і в поліклінічному відділенні. Поступово поповнюється  та оновлюється технічне забезпечення. У відділеннях лікарні та поліклініці тривають поточні ремонти, здійснено гідроочистку каналізаційної мережі.

Завдяки об’єднанню громади відбувається будівництво Тур`янської амбулаторії, сімейний лікар на селі отримав новий автомобіль.

У свою чергу Сновська міська рада підтримує і жителів громади, забезпечуючи хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну (з бюджету перераховується близько 100 тис. грн. щомісячно на придбання інсуліну), надаючи одноразову матеріальну допомогу на лікування, .

Депутатами міської ради прийнято ряд програм, зокрема:

  • Програми підтримки  та розвитку первинної та вторинної медичної допомоги у Сновському районі (передбачено матеріально-технічне забезпечення медзакладів)
  • Програма забезпечення житлом лікарів (за час існування ОТГ придбано дві квартири лікарям), програма місцевих стимулів (з метою залучення молодих фахівців до роботи в громаді здійснюється виплата надбавки до заробітної плати за рахунок міського бюджету)
  • Програмимедичного обслуговування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, при їх стаціонарному лікуванні в відділеннях КНП «Сновська ЦРЛ»
  • Програма щодо медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників АТО/ООС
  • Програми підтримки дітей з неблагополучних сімей, які опинилися в  закладах охорони здоров’я  Сновської міської ради в умовах стаціонару, на 2018-2020 роки.

Щоб підтримати фельдшерські пункти і не скорочувати їх по селах громади (Міністерством охорони здоров’я рекомендовано утримувати ФП, якщо населення села складає більше 500 людей), на сесії міської ради було прийнято програму підтримки первинної ланки медицини, згідно з якою з бюджету громади виділяється півмільйона гривень на утримання фельдшерських пунктів.

Приємно,  що у наших медиків не було заборгованості із заробітної плати, як це сталося в інших громадах. В минулому, 2019 році,  на заробітну плату медичним працівникам перераховано 20,6 млн. грн. У першому кварталі нинішнього було направлено ще 5,3 млн. грн.

У цьому році ми й увесь світ вперше зіштовхнулися з великою проблемою людства – коронавірусом. За час пандемії Сновська міська рада закупила за кошти міського бюджету два апарати для лабораторії (аналізатор та коагулометр), два монітори пацієнта, 4 пульсоксиметри, придбала сучасний універсальний дефібрилятор тощо.

Загалом медзаклади громади за 5 місяців поточного року профінансовані на суму 8,5 млн грн,  враховуючи і місцевий бюджет, і трансферти з інших бюджетних джерел, які отримала громада. Кошти спрямовано на заробітну плату, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, придбання основних засобів.

Незабаром у лікарню буде доставлено новий сучасний цифровий рентгенапарат, на це піде близько 2,5 млн. коштів з міського бюджету.

Звичайно, за три роки громади зробити все, що хотілося б неможливо. Проте, зрушення видно. Ми і далі працюватимемо над оновленням матеріально-технічної бази закладів первинної та вторинної ланки, щоб кожен лікар і молодший медичний працівник працював у комфортних, затишних умовах та міг якісно виконувати свою роботу.

Дякуємо вам, шановні медики та ветерани галузі, за нелегку і відповідальну працю. Той шлях, який кожен із вас обрав у своєму житті, – неймовірно важливий та благородний. У ваших руках – найцінніше, що є у людини – здоров’я. Щодня ви рятуєте життя своїм пацієнтам, лікуєте і даруєте надію. Нехай же збуваються всі ваші мрії, а ви будете щасливі та захищені!