» » Олена ШАРПАН, генеральний директор КНП «Сновський ЦПМД»: «Благополуччя і добра вам і вашим родинам, шановні медичні працівники!»

Олена ШАРПАН, генеральний директор КНП «Сновський ЦПМД»: «Благополуччя і добра вам і вашим родинам, шановні медичні працівники!»

Сьогодні ми зібралися відзначити День медичного працівника — особливе свято, що відзначається в нашій країні у третю неділю червня. Святкування Дня медичного працівника в Україні закріплено Указом Президента України №281/94 від 03.06.1994 р.

Ми живемо у дуже непростий для держави і кожного з нас час. Пандемія 2020 року, поширення по всьому світу коронавірусної інфекції СОVID-19 ще раз нагадали нам про вічні цінності – милосердя та значущість людського життя. Медичні працівники перебувають на передовій лінії реагування на спалах СОVID-19 і піддаються ризикам, які становлять небезпеку їх здоров’ю та загрожують зараженням. Небезпека на кожному кроці: це і вплив збудника, і тривалий робочий час, і психологічні страждання, і втома, і професійне вигорання, і фізичне та психологічне насильство.

У сучасних реаліях професія медика – це ще більші відповідальність та ризик. На сьогоднішній день з початку пандемії захворіло 1244 осіб Сновської громади, проліковано амбулаторно та стаціонарно 810 пацієнтів. Проведено 3016 ПЛР-тестувань в наших закладах, проведено більше 1500 експрес-тестувань. Битва з коронавірусом триває, і одним із методів боротьби є вакцинація. Нашим пунктом щеплення вакциновано 490 осіб, із них 100 отримали по 2 щеплення.

Шановні медичні працівники, бажаю вам стійко тримати ряди. Нехай у складних ситуаціях вам допомагають професіоналізм та лікарська інтуїція, а робота приносить задоволення, гідний заробіток і повагу співгромадян.

На території Сновської громади в усіх ланках медичної галузі працює 39 лікарів, із них 6 вищої категорії, 15 першої категорії, 5 другої категорії та 149 середніх медичних працівників, які мають першу або другу категорії, в тому числі 6-вищу. Ця команда професіоналів щодня стоїть на сторожі життя та здоров’я сновчан.

Окремо хочеться сказати про наших колег та помічників, які працюють в амбулаторіях, в фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктах, у відділенні швидкої медичної допомоги. Це вони перші зустрічають хворих або постраждалих людей, яким необхідна невідкладна медична допомога.

Медичний працівник — набагато більше, ніж просто професія. Це ще й особливий тип мислення, душевної організації, в основі якої — прагнення допомагати людям. Немає професії жертовнішої та гуманнішої, ніж професія медика, проте медичну галузь по-різному оцінюють у суспільстві: від шанобливої вдячності до найжорсткішої критики. Проте, незважаючи ні на що, для лікаря понад усім стоїть пацієнт — його здоров’я і повноцінне життя.

За останні роки значно покращилась матеріально-технічна база наших лікувальних закладів. Все це стало можливим завдяки розумінню та підтримці територіальної громади. Керівники громади та району приділяють велику увагу нашим закладам охорони здоров’я.

Сьогодні ми вже працюємо в новій медичній системі, але реформування галузі ще продовжується. Хочеться вірити, що незважаючи на ризики, нам вдасться збудувати ефективну систему охорони здоров’я, яка гарантуватиме пацієнтам якісну й доступну медичну допомогу, а медикам – належний соціальний статус і рівень оплати праці.

І також незважаючи на цілу низку проблем, які намагається подолати система охорони здоров’я в Україні, всі медичні працівники, як істинні професіонали, завжди готові прийти на допомогу незнайомій людині, виявляючи відданість своїй справі, ігноруючи особисті плани і проблеми, часто наражаючись на професійні небезпеки і навіть ризикуючи власним життям.

З нагоди свята –  Дня медичного працівника, шановні колеги, фельдшери, медичні сестри, молодші медичні сестри, ветерани медицини дозвольте подякувати вам за щоденну працю і низький уклін усім працівникам КНП «Сновський центр ПМД» та КНП «Сновська ЦРЛ» за вашу сумлінну та невтомну працю. Нехай сторицею повертається до вас добро та увага, даровані людям. Нехай у ваших домівках завжди панують щастя і мир. Бажаю всім мудрості, витримки, наснаги, професійного зростання, міцного здоров’я, родинного затишку та миру. Ще раз вітаючи зі святом, бажаю вам і вашим сім’ям міцного здоров’я, достатку, безхмарного неба та радості у кожній миті буття!

Благополуччя і добра вам та вашим родинам!