» » Освіта Сновщини. Новий навчальний рік розпочато онлайн

Освіта Сновщини. Новий навчальний рік розпочато онлайн

Новий 2022-2023 навчальний рік розпочато з 1 вересня також онлайн.

Освіту Сновщини представляють  18  закладів, які підпорядковані громаді (влітку, відповідно до законодавства України, вони були перейменовані):

  • 12 закладів загальної середньої освіти – Сновський ліцей №1, Сновський ліцей №2, Сновський ліцей №3, Рогізківський, Кучинівський, Новоборовицький, Петрівський та Тихоновицький ліцеї;
  • 3 гімназії – Тур`янська, Великощимельська та гімназія у с. Сновське;
  • Сновська початкова школа з дошкільним відділенням;
  • 2 дошкільних заклади (дитсадок №1 у м.Сновськ та дитсадок у с.Кучиинівка);
  • 3 позашкільних заклади (СЮТ, ЦДЮТ, ДЮСШ).
  • дитячий заклад оздоровлення і відпочинку «Дружба».

На території громади функціонують також заклади обласного підпорядкування – Державний професійний навчальний заклад «Сновське вище професійне училище лісового господарства» та комунальний заклад  «Сновська  гімназія» інтернатного типу.

Загальна кількість учнів у закладах освіти громади у 2021-2022 н.р. становила 2051 здобувач освіти, у 2022-2023 н.р. планується навчати 2004 дітей.

У минулому навчальному році за парти сіло 178 першокласників, у цьому навчальному році станом на 1 вересня їх 173. Нажаль щороку на Сновщині зменшується кількість учнів.

Минулий навчальний рік завершився онлайн через збройну агресію рф. Але не зважаючи на складну ситуацію, всі учні Сновщини були атестовані, 215 дев’ятикласників та 123 одинадцятикласника отримали документи про освіту. Випускники 11 класів отримали 10 золотих медалей (Сновський ліцей №1 – 4, Сновський ліцей №3 – 3, Новоборовицький ліцей – 1, Тихоновицький ліцей -2) та 3 срібних (Сновський ліцей №1 –  2, Сновський ліцей №3 – 1). 11 випускників 9-х класів закінчили навчальний рік з високим рівнем знань та отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту з відзнакою.

Інклюзивною освітою у минулому навчальному році було охоплено  18 дітей  у дев’яти закладах (17 класів). Для таких діток працює «Кімната успіху» (інклюзивно-ресурсна кімната) у Сновському ліцеї №1 та інклюзивно-ресурсний простір у Сновському ліції №2.

Завершилася реформа освітньої галузі в початковій школі, пройшли перші 4 роки навчання в НУШ. Класні кімнати перетворилися на простір для творчої самореалізації дитини, нова роль відведена для учителя – це партнерство і наставництво, підтримка дітей та розвиток у них незалежного критичного мислення, самоповаги та впевненості у собі.  У 2021-2022 навчальному році на НУШ з державної скарбниці було  виділено 607 тис.грн, з міського бюджету дофінансовано 72 тис.грн.

Вартість утримання одного здобувача освіти за 2021-2022 н.р.  у нашій громаді коливалася від 25  до 66  тис. грн, натомість в області є заклади, де вартість утримання однієї дитини сягає понад 80 тис. грн.

Фундаментом освітньої галузі є дошкілля. У нашій громаді воно представлене на сьогодні двома окремими дитсадками та  внутрішніми дошкільними підрозділами у трьох ліцеях і трьох  гімназіях, Сновській початковій школі та ЦДЮТ, де загалом виховується 490 дітей.

Виховна робота в закладах освіти Сновщини спрямовується на виховання патріотизму, любові до рідного краю, вшанування Героїв-захисників. Об’єднання учнів, їхніх батьків та педагогів в одну велику сім`ю сприяла і спільна участь у волонтерському русі. Діти активно долучаються до плетіння маскувальних сіток, збирають гуманітарну допомогу для бійців, разом з усією громадою вшановують пам’ять  загиблих земляків під час російської агресії.

За інформацією в.о. начальника Управління освіти, сім`ї, молоді та спорту міської ради

Лариса МІРОШНИЧЕНКО